Szkło i fryta szklana

Lider w dziedzinie technologii dla branży szklarskiej

Air Products oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie gazów dostosowane do wszystkich podsektorów przemysłu szklarskiego, od szkła gospodarczego i płaskiego do szkła technicznego, tj. włókna szklane lub wełna mineralna, a także dla wszystkich etapów procesu produkcji szkła, od topienia do formowania produktów końcowych. Jesteśmy liderem w dziedzinie własnych technologii wzbogacania tlenowego i opalania tlenowo-paliwowego, które przy minimalnych nakładach inwestycyjnych umożliwiają zwiększenie produkcji, obniżenie kosztów paliwa, zmniejszenie emisji i usprawnienie operacji. Oprócz tlenu dostarczamy także azot, wodór, hel i gazy szlachetne do takich zastosowań, jak kontrola atmosfery, inertyzacja i redukcja emisji. Opracowaliśmy szereg aplikacji gazowych, technologii oraz usług w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb związanych z topieniem szkła, jego formowaniem i obróbką.
 

Dodaj Air Products do mieszanki, aby udoskonalić produkcję szkła.

Już od ponad 70 lat wiodący producenci szkła i fryty korzystają ze stale rosnącej oferty rozwiązań tlenowych firmy Air Products w celu usprawnienia spalania i osiągnięcia dodatkowych korzyści, takich jak:
  • Zwiększenie produkcji
  • Ograniczenie zużycia paliwa i emisji
  • Zwiększenie jakości

Nasi specjaliści pomagają klientom w kwestiach wykorzystywania i dostarczania tlenu, azotu, wodoru i innych gazów przemysłowych oraz specjalnych do różnorodnych zastosowań – od spalania dla celów topienia i spiekania aż po kontrolę atmosfery azotowej i wodorowej.

Optymalizacja urządzeń

Rozruch

Oferujemy kontrole gotowości operacyjnej, szkolenia w zakresie obsługi urządzeń i bezpieczeństwa oraz wiedzę ekspercką w zakresie procesów i zastosowań

Audyty

Audyty, pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz optymalizacja procesów maksymalizują wydajność operacyjną i redukują koszty

Wsparcie techniczne

Udzielamy wsparcia na każdym etapie oceny, opracowywania i integracji rozwiązań, aby pomóc w utworzeniu optymalnych konfiguracji, spełniających wymagania związane z kosztami i wydajnością

Zaawansowane laboratorium czystej energii — wirtualne pokazy w różnych lokalizacjach

Zaawansowane laboratorium czystej energii może ułatwić rozwój i testowanie na pełną skalę systemów spalania z wykorzystaniem paliw klienta. Ponadto systemy zdalnego przetwarzania obrazu umożliwiają uczestnictwo w testach w czasie rzeczywistym przez Internet.
Pobierz broszurę Zaawansowane laboratorium czystej energii

Zwiększ wydajność swojego zakładu produkcji szkła lub przetwarzania fryty szklanej.

Nasi specjaliści mogą pomóc w opracowaniu optymalnego rozwiązania dla Twojej działalności.

Skontaktuj się z nami

Generatory tlenu PRISM® VSA

Generatory tlenu PRISM® VSA firmy Air Products zapewniają niezawodne dostawy tlenu, które spełniają szeroki zakres wymagań dotyczących przepływu. Nasze generatory zapewniają niezawodną dostawę tlenu przy ogólnych oszczędnościach, w porównaniu z gazami ciekłymi dostarczanymi w cysternach. Modułowa konstrukcja systemu ułatwia instalację i konserwację, a standardowe funkcje umożliwiają spełnienie konkretnych wymagań producentów szkła.

Generatory tlenu PRISM® VSA – seria T

Generator tlenu PRISM® VSA

Przykład wyników modelowania CFD dla pieca szklarskiego

Sprawdzone usługi komputerowego modelowania dynamiki płynów

Dysponujemy rozbudowanymi możliwościami w zakresie wewnętrznych usług komputerowego modelowania dynamiki płynów (computational fluid dynamics, CFD), które mogą stanowić pomoc podczas projektowania lub badania wydajności pieca. Nasze usługi pomagają producentom szkła badać i oceniać sposoby zwiększania wydajności i obniżania kosztów bez narażania procesu produkcyjnego. Analizy związane z modelowaniem zapewniają szybkie i rzetelne wyniki oraz zalecenia dotyczące typu systemu optymalnego dla danej działalności operacyjnej.

Gazy

Gazy firmy Air Products, zwykle dostarczane w formie lotnej lub ciekłej, umożliwiają klientom z wielu różnych branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktów i wydajności.

Acetylen

Wyjątkowo wysoka temperatura płomienia acetylenu (3100°C) czyni go idealnym rozwiązaniem do spawania acetylenowo-tlenowego, obróbki termicznej i lutowania palnikiem.

Argon

Argon is used in many applications in glass manufacturing. It is colorless, non-reactive, non-flammable and has low thermal conductivity.

Hel

Hel jest używany do zabezpieczania powierzchni szkła podczas produkcji szkła światłowodowego i usprawnienia rafinacji w procesie bubblingu podczas produkcji szkła.

Wodór

Wodór jest używany w produkcji szkła do kontroli atmosfery, cięcia i polerowania, obróbki cieplnej, topienia i zmiękczania.

Azot

Azot jest używany w produkcji szkła do kontroli atmosfery i delaminacji szkła płaskiego.

Tlen

Tlen jest używany w procesach produkcji szkła, takich jak cięcie/polerowanie, obróbka cieplna, topienie/zmiękczanie, bubbling i wspomaganie spalania tlenem.

Gazy szlachetne

Gazy specjalne, takie jak krypton, ksenon i neon, są używane do wypełniania szklanych elementów, co poprawia ich jakość lub funkcjonalność.

Centrum zasobów