Argon (Ar)

Gaz obojętny o wyjątkowych właściwościach używany w wielu zastosowaniach przemysłowych i analitycznych

Argon jest niepalnym gazem, który stanowi 0,9% atmosfery ziemskiej.

Najczęściej stosowany w przemyśle metalurgicznym do produkcji, przetwarzania i obróbki metali, stosowany w spawalnictwie, wyżarzaniu i prasowaniu izostatycznym na gorąco (HIPing). Może być również używany jako składnik mieszaniny z innymi gazami, w szczególności z dwutlenkiem węgla, tlenem, azotem, wodorem lub helem, w zależności od procesu i materiału.

Argon, ze względu na swoje obojętne właściwości, jest popularny w innych branżach, takich jak: przemysł szklarski, gdzie jest stosowany do produkcji podwójnych szyb; przemysł spożywczy, gdzie jest stosowany do usuwania tlenu z beczek do wina i w laboratoriach analitycznych, gdzie wykorzystywany jest jako gaz nośny w chromatografii gazowej (GC) oraz w urządzeniach ICP-MS.

Dlaczego firma Air Products jest wiodącym na świecie dostawcą argonu

 • Globalny producent argonu
 • Niezawodne dostawy gazów przemysłowych
 • Doskonałe wyniki w zakresie terminowych dostaw gazów
 • Lider w branży w dziedzinie bezpieczeństwa
 • Pomoc techniczna i wsparcie dla klientów
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie

Dlaczego warto wybrać argon dostarczany przez Air Products?

Dostawy gazów w formie ciekłej i przechowywanie kriogeniczne

Nasz zespół ekspertów pomoże zaspokoić potrzeby klientów, od bezpiecznych i niezawodnych dostaw gazów ciekłych po instalację zbiornika kriogenicznego

Rozwiązania CryoEase® – ekonomiczna alternatywa dla butli

Dostawy gazów ciekłych do kompaktowych zbiorników eliminują konieczność obsługi butli, ograniczają ekspozycję na oddziaływanie gazów pod ciśnieniem i obniżają częstotliwość dostaw

Argon sprężony w butlach

Oferujemy butle o różnych pojemnościach i wiązki pod ciśnieniem 200 bar 

Technologia butli BIP®

Dla najwyższej czystości gazu

Butla Integra® – wiodąca technologia na rynku

Butle z wbudowanym reduktorem są bardziej bezpieczne, ekonomiczne i łatwiejsze w obsłudze oraz często trwalsze niż standardowe butle

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o dostawach argonu?

SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ Z NASZYMI EKSPERTAMI

Zapytaj eksperta

John Dwyer

Inżynier ds. zastosowań microbulk, Ameryka Północna

“Czy czystość mojego gazu jest odpowiednia dla mojego procesu?”
Gazy przemysłowe (takie jak azot, wodór i argon) do stosowania w piecach charakteryzują się bardzo wysoką czystością (>99,995%). Typowe poziomy zanieczyszczeń są znacznie niższe niż 10 ppmv tlenu i 3 ppmv wilgoci (punkt rosy <– 32°C). Taka czystość jest zwykle odpowiednia w przypadku wielu procesów z udziałem szerokiej gamy materiałów. Jednak niektóre materiały, ze względu na ich wysoką reaktywność, mogą wymagać dodatkowego oczyszczania w celu osiągnięcia jeszcze niższych poziomów zanieczyszczeń. W niektórych zakładach instaluje się oczyszczacze liniowe jako dodatkowe zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami gromadzonymi z otoczenia. Oczyszczanie liniowe zazwyczaj wiąże się z usunięciem tlenu i wilgoci. Czasami przy dostarczaniu argonu konieczne jest usunięcie śladowych zanieczyszczeń azotowych. Wybór oczyszczacza zależy od typu gazu oraz rodzaju i ilości zanieczyszczeń, które należy usunąć.

Butla Integra® – nasza innowacja w dziedzinie bezpieczniejszego spawania

 • Zmniejszone ryzyko upadku butli, ponieważ jest bardziej stabilna od tradycyjnej butli
 • Zmniejszone ryzyko uszkodzenia reduktora, ponieważ jest on całkowicie chroniony specjalnie zaprojektowanym kołpakiem
 • Ograniczone zagrożenie związane z ciśnieniem: wbudowany reduktor jest trwale zintegrowany z butlą
 • Mniejsza, lżejsza i bardziej mobilna niż tradycyjne butle
 • Szybkie podłączenie przewodu gazowego bez użycia narzędzi
 • Ręczne otwieranie i zamykanie zaworu (bez klucza)
 • Reduktor jest zintegrowany z butlą, więc nie ma potrzeby jego zakupu i serwisowania
 • Ustawiony stały przepływ eliminuje konieczność regulowania przepływu gazu
Pobierz broszurę prezentującą serię butli Integra®

Usługa dostaw gazów ciekłych CryoEase® – ekonomiczna alternatywa dla butli

Nasza usługa z zastosowaniem małych cystern CryoEase® zapewnia wiele unikalnych zalet w porównaniu z tradycyjnymi dostawami butli:

 • oszczędność czasu – koniec z obsługą i wymianą butli
 • oszczędność miejsca – mały zbiornik można umieścić w dogodnym miejscu w celu zaoszczędzenia cennej powierzchni
 • automatyzacja – nasz system zarządzania gazem automatycznie planuje regularne dostawy, co pozwala uniknąć kłopotów związanych z realizacją zamówień lub oczekiwaniem na dostawy
 • stałe i niezawodne dostawy przy niższym śladzie węglowym – można zmniejszyć liczbę dostaw gazu, ponieważ firma Air Products zapewnia usługi z zakresu planowania, realizacji i dostaw zamówień
Dowiedz się więcej

Opcje dostaw

Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostaw dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj dostarczane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Karty Charakterystyki Produktów

Biblioteka kart charakterystyki produktu

CENTRUM ZASOBÓW