Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Air Products joint venture with Lu'An

Światowej klasy innowacje

Dr Samir Serhan

Wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny ds. operacyjnych

Zobacz biografię

Innowacje technologiczne są podstawą wszystkich naszych działań. W firmie Air Products mamy tradycję doskonałości zbudowaną przez utalentowanych pracowników, którzy nieustannie dążą do znajdowania rozwiązań, które mają znaczenie dla naszych klientów i naszego świata.

Doskonałość w realizacji dużych projektów możliwa dzięki innowacjom

Nasz zespół nieustannie udowadnia swoją zdolność do realizacji największych i najbardziej złożonych projektów w historii Air Products, z powodzeniem realizując megaprojekty na całym świecie, kładąc duży nacisk na bezpieczeństwo i wydajność.

W ciągu ostatniego roku osiągnęliśmy kamień milowy w naszym kompleksie jednostek rozdziału powietrza w miejscowości Jazan w Arabii Saudyjskiej, gdzie zespół osiągnął 25 milionów roboczogodzin przepracowanych bez straty czasu. Zakończyliśmy także pierwszy rok działalności dużego kompleksu gazów przemysłowych dla rafinerii BPCL w Kochi w Indiach, inwestycji, której budowa zajęła 10 milionów godzin pracy, a my także nie odnotowaliśmy incydentów związanych z bezpieczeństwem.

Ponadto z powodzeniem uruchomiliśmy w Chinach jednostkę do rozdziału powietrza Lu'an i spółkę joint venture z generatorem gazu, która dostarcza gaz syntezowy dla firmy Lu'an do jego działalności biznesowej. Otworzyliśmy także nowy, światowej klasy reaktor do reformowania metanu parowego w Baytown w Teksasie, który dostarcza tlenek węgla i wodór do Covestro i innych klientów w ramach naszej sieci rurociągów w USA.

Nasze supernowoczesne zakłady

Jednym z podstawowych założeń filozofii 4S Air Products jest prędkość. Nasze nowoczesne centra inżynieryjne, technologiczne i produkcyjne, strategicznie rozmieszczone na rynkach wschodzących na całym świecie, pozwalają nam działać szybko i być innowacyjnym w odpowiedzi na potrzeby klientów.

Pune Engineering Center
Asia Technology Center
Saudi Arabia Technology Center
U.S. Technology Center
Caojing Cryogenic Equipment Manufacturing Center
Port Manatee Equipment Manufacturing Center
Air Products PRISM® Membranes Manufacturing Center
Rotoflow® Equipment Manufacturing Center

Historia zróżnicowanych innowacji

Nasze zespoły na całym świecie koncentrują się na tworzeniu nowych wartości dla klientów poprzez innowacyjne i zrównoważone oferty, które pomagają im w zwiększaniu wydajności, jakości i bezpieczeństwa procesów, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i oddziaływania na środowisko.  

0932-food
Kriogeniczne przetwarzanie żywności

Nasze kriogeniczne tunele zamrażalnicze i systemy wtryskiwania Freshline® wykorzystują możliwości szybkiego chłodzenia azotem i dwutlenkiem węgla, aby zapewnić przetwórcom żywności wydajne, higieniczne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania z zakresu zamrażania i chłodzenia. 

ap0215-burner
Spalanie tlenowo-paliwowe

Nasz palnik tlenowo-paliwowy Cleanfire® HRx, zapewniający wyższą jakość produkcji szkła, oraz palnik Cleanfire® THB, zapewniający bardziej równomierne nagrzewanie w piecach płomiennych, to najnowsze przykłady naszych wiodących w branży technologii spalania tlenowo-paliwowego. 

ap0133-metals-and-materials-processing
Obróbka cieplna

Nasze technologie gazowe umożliwiają klientom niezawodne i ekonomiczne monitorowanie atmosfery w piecach podczas różnych procesów obróbki cieplnej. 

0883-chemicals
Laboratorium reakcji wodorowych

Nasze laboratorium reakcji wodorowych umożliwia klientom rafinację zużytego oleju, transmiksów, odnawialnego oleju napędowego w celu optymalizacji istniejących procesów hydrorafinacji i uzyskanie wyższej wydajności, lepszej jakości i optymalnego zużycia gazu. 

1093-lightning-bolt
Opakowania dla elektroniki

Nasza nowatorska technologia mocowania elektronowego umożliwia klientom zajmującym się pakowaniem elektroniki wyeliminowanie konieczności stosowania topników chemicznych i czyszczenia płytek dzięki procesowi redukcji wodoru bez użycia topników. 

ap0120-devices
Monitorowanie i kontrola procesu

Nasze zaawansowane usługi monitorowania, kontroli procesów i doradztwa wykorzystują rozwój czujników, przemysłowy internet przedmiotów i analizy danych, aby pomóc klientom w najbardziej efektywnym zarządzaniu procesami i ograniczyć nieplanowane przestoje.

Znajdowanie nowych źródeł helu

Nasz jedyny w swoim rodzaju zakład produkcji helu, znajdujący się w Doe Kanion w stanie Kolorado, wykorzystuje najnowocześniejszą technologię w połączeniu ze światowej klasy procesami do ekstrakcji i produkcji helu. Air Products pobiera hel ze strumienia gazu i zwraca dwutlenek węgla do CO2 Kinder Morgan na potrzeby zamierzonego usprawnionego odzyskiwania ropy (EOR). Kinder Morgan CO2 dostarcza ten dwutlenek węgla do basenu permskiego w zachodnim Teksasie, gdzie jest wykorzystywany do EOR.

Zakład produkcji helu Air Products w Doe Kanion jest jedynym zakładem wydobywającym hel ze strumienia gazu złożonego głównie z dwutlenku węgla. Hel znajdujący się w tym zakładzie wzmacnia i dywersyfikuje łańcuch dostaw tego gazu, umożliwiając niezawodne dostarczanie produktów do klientów na całym świecie. 


Nasza strategia cyfrowa

Innowacyjne wykorzystanie danych i technologii ma fundamentalne znaczenie dla naszej długoterminowej konkurencyjności. Używamy ich jako motoru napędowego bezpieczeństwa, prostoty, szybkości i pewności siebie oraz realizacji celów naszej firmy. Oto kilka przykładów, jak dane i technologie usprawniają nasze procesy.

ap0143-customer-support
Wspieranie naszych klientów

Aplikacja mobilna i portal internetowy MyAirProducts to kompleksowe rozwiązanie dla klientów, umożliwiające śledzenie stanu ilości opakowań, znajdowanie kluczowych dokumentów i składanie zamówień online. Oferujemy również Air Products Process Intelligence, która wykorzystuje czujniki i technologię komunikacji bezprzewodowej, która umożliwia klientom monitorowanie kluczowych parametrów procesu, pomagając im poprawić wydajność, obniżyć zużycie gazu i zmniejszyć czas przestojów w pracy.  

ap0173-yield
Poprawa wydajności

Korzystamy z nowatorskich technologii obliczeniowych i cyfrowych - takich jak zaawansowane modelowanie; nauki o danych, w tym uczenie maszynowe; oraz optymalizacja w czasie rzeczywistym - aby przyspieszyć zmianę wydajności. Na przykład monitorujemy około 400 zakładów na całym świecie za pośrednictwem naszej opracowanej i opatentowanej platformy ProcessMD™. Korzystając z zaawansowanej analizy i modelowania, ProcessMD umożliwia nam wydajną pracę w czasie rzeczywistym, zmniejszenie zużycia energii, zwiększenie produkcji i zmniejszenie strat. Korzystamy także z monitorowania i analiz na drodze, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność naszych kierowców.

0728-clock-2
Prowadzenie działalności na żądanie

Korzystamy z nowoczesnych cyfrowych urządzeń podręcznych z inteligentnymi, połączonymi aplikacjami, które umożliwiają naszym zespołom prowadzenie działalności w czasie rzeczywistym, kiedykolwiek i gdziekolwiek są potrzebne, niezależnie od tego, czy zajmują się konserwacją sprzętu w naszych zakładach, przeglądaniem bieżących informacji dotyczących sprzedaży i raportów, czy też realizowaniem transakcji z klientami.

ap0120-devices
Wykorzystywanie przyszłości pracy

Zarówno dla naszych obecnych, jak i przyszłych pracowników, nadal analizujemy nowe narzędzia cyfrowe i automatyzacji, które będą miały kluczowe znaczenie dla pracy i cyfrowego miejsca pracy w przyszłości, w tym mobilność, sztuczną inteligencję i systemy uczenia maszynowego oraz doświadczenia dzięki rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości do zaawansowanego szkolenia.