Światowej klasy innowacje

Air Products jest pionierem koncepcji „produkcji gazu na miejscu" (on-site).  W 1940 roku ten rewolucyjny pomysł nie tylko rozpoczął rozwój naszej firmy, ale także zapoczątkował produkcję gazów przemysłowych, którą znamy dzisiaj. 

Od tego czasu zbudowaliśmy reputację dzięki naszej innowacyjnej kulturze, doskonałości operacyjnej oraz zaangażowaniu na rzecz bezpieczeństwa i środowiska. Wyzwania jutra wymagają zróżnicowanego myślenia, różnych aplikacji gazowych i wiedzy na temat megaprojektów oraz ducha współpracy. Nasi pełni pasji i utalentowani pracownicy każdego dnia podejmują to wyzwanie, tworząc innowacyjne rozwiązania, które przynoszą korzyści naszym klientom i światu.

Zobacz Megaprojekty

Ponad 80 lat zróżnicowanych innowacji

Nasze zespoły na całym świecie koncentrują się na tworzeniu nowych wartości dla klientów poprzez innowacyjne i zrównoważone oferty, które pomagają im w zwiększaniu wydajności, jakości i bezpieczeństwa procesów, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i oddziaływania na środowisko.

Kriogeniczne przetwarzanie żywności

Nasze kriogeniczne tunele zamrażalnicze i systemy wtryskiwania Freshline® wykorzystują możliwości szybkiego chłodzenia azotem i dwutlenkiem węgla, aby zapewnić przetwórcom żywności wydajne, higieniczne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania z zakresu zamrażania i chłodzenia.

Spalanie tlenowo-paliwowe

Nasz palnik tlenowo-paliwowy Cleanfire® HRx, zapewniający wyższą jakość produkcji szkła, oraz palnik Cleanfire® THB, zapewniający bardziej równomierne nagrzewanie w piecach płomiennych, to najnowsze przykłady naszych wiodących w branży technologii spalania tlenowo-paliwowego.

Obróbka cieplna

Nasze technologie gazowe umożliwiają klientom niezawodne i ekonomiczne monitorowanie atmosfery w piecach podczas różnych procesów obróbki cieplnej.

Laboratorium reakcji wodorowych

Nasze laboratorium reakcji wodorowych umożliwia klientom rafinację zużytego oleju, transmiksów, odnawialnego oleju napędowego w celu optymalizacji istniejących procesów hydrorafinacji i uzyskanie wyższej wydajności, lepszej jakości i optymalnego zużycia gazu.

Opakowania dla elektroniki

Nasza nowatorska technologia mocowania elektronowego umożliwia klientom zajmującym się pakowaniem elektroniki wyeliminowanie konieczności stosowania topników chemicznych i czyszczenia płytek dzięki procesowi redukcji wodoru bez użycia topników.

Monitorowanie i kontrola procesu

Nasze zaawansowane usługi monitorowania, kontroli procesów i doradztwa wykorzystują rozwój czujników, przemysłowy internet przedmiotów i analizy danych, aby pomóc klientom w najbardziej efektywnym zarządzaniu procesami i ograniczyć nieplanowane przestoje.

Innowacyjne rozwiązania w zakresie niezawodnych dostaw helu

Air Products stale wprowadza innowacje w zakresie nowych rozwiązań, aby zapewnić Klientom niezawodne dostawy helu. Nasza jaskinia solna do przechowywania helu w Beaumont w stanie Teksas jest największą na świecie – mniej więcej wielkości Empire State Building – położoną tysiące stóp pod ziemią.

Ponadto nasz jedyny w swoim rodzaju zakład produkcyjny helu zlokalizowany w Doe Canyon w stanie Kolorado wykorzystuje najnowocześniejszą technologię w połączeniu ze światowej klasy operacjami do wydobywania i produkcji helu.

Hel z miejsc wzmacnia i dywersyfikuje nasz łańcuch dostaw, aby jeszcze wzmocnić niezawodne dostawy produktów do naszych Klientów na całym świecie.

Nasza strategia cyfrowa

Innowacyjne wykorzystanie danych i technologii ma fundamentalne znaczenie dla naszej długoterminowej konkurencyjności. Używamy ich jako motoru napędowego bezpieczeństwa, prostoty, szybkości i pewności siebie oraz realizacji celów naszej firmy. Oto kilka przykładów, jak dane i technologie usprawniają nasze procesy.

Wspieranie naszych klientów

Aplikacja mobilna i portal internetowy MyAirProducts to kompleksowe rozwiązanie dla klientów, umożliwiające śledzenie stanu ilości opakowań, znajdowanie kluczowych dokumentów i składanie zamówień online. Oferujemy również Air Products Process Intelligence, która wykorzystuje czujniki i technologię komunikacji bezprzewodowej, która umożliwia klientom monitorowanie kluczowych parametrów procesu, pomagając im poprawić wydajność, obniżyć zużycie gazu i zmniejszyć czas przestojów w pracy.

Poprawa wydajności

Korzystamy z nowatorskich technologii obliczeniowych i cyfrowych - takich jak zaawansowane modelowanie; nauki o danych, w tym uczenie maszynowe; oraz optymalizacja w czasie rzeczywistym - aby przyspieszyć zmianę wydajności. Na przykład monitorujemy około 400 zakładów na całym świecie za pośrednictwem naszej opracowanej i opatentowanej platformy ProcessMD™. Korzystając z zaawansowanej analizy i modelowania, ProcessMD umożliwia nam wydajną pracę w czasie rzeczywistym, zmniejszenie zużycia energii, zwiększenie produkcji i zmniejszenie strat. Korzystamy także z monitorowania i analiz na drodze, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność naszych kierowców.

Prowadzenie działalności na żądanie

Korzystamy z nowoczesnych cyfrowych urządzeń podręcznych z inteligentnymi, połączonymi aplikacjami, które umożliwiają naszym zespołom prowadzenie działalności w czasie rzeczywistym, kiedykolwiek i gdziekolwiek są potrzebne, niezależnie od tego, czy zajmują się konserwacją sprzętu w naszych zakładach, przeglądaniem bieżących informacji dotyczących sprzedaży i raportów, czy też realizowaniem transakcji z klientami.

Wykorzystywanie przyszłości pracy

Zarówno dla naszych obecnych, jak i przyszłych pracowników, nadal analizujemy nowe narzędzia cyfrowe i automatyzacji, które będą miały kluczowe znaczenie dla pracy i cyfrowego miejsca pracy w przyszłości, w tym mobilność, sztuczną inteligencję i systemy uczenia maszynowego oraz doświadczenia dzięki rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości do zaawansowanego szkolenia.

Czy jesteś potencjalnym partnerem technologicznym?

Jeśli uważasz, że jesteś potencjalnym partnerem technologicznym lub możesz zyskać wartość dzięki naszej technologii poprzez zakup lub licencjonowanie naszych zasobów intelektualnych, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Dowiedz się więcej