Dekarbonizacja przemysłu

Obecnie przemysł ciężki odpowiada za 24% globalnej emisji gazów cieplarnianych.* Jako lider w dziedzinie wytwarzania wodoru o niskiej intensywności emisji węgla oraz technologie przystosowane do dekarbonizacji, takie jak wychwytywanie dwutlenku węgla, Air Products może pomóc klientom z branży energetycznej, elektronicznej, hutniczej i innych w procesie dekarbonizacji.

Zastosowania dla przyszłości czystszej energii

Mieszanie wodoru niskowęglowego

Zastąpienie lub zmieszanie gazu ziemnego z wodorem o niskiej intensywności węgla, takim jak odnawialny i niskoemisyjny wodór, może pomóc energochłonnym gałęziom przemysłu w obniżeniu emisji dwutlenku węgla i osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju. 

Technologia wychwytywania i sekwestracji dwutlenku węgla

Technologia wychwytywania i sekwestracji dwutlenku węgla firmy Air Products umożliwia producentom redukcję emisji netto poprzez wychwytywanie emitowanego dwutlenku węgla i sekwestrowanie go pod ziemią.  

Technologia spalania w atmosferze czystego tlenu

Dla branż dążących do efektywności energetycznej i ochrony środowiska zaawansowane technologie spalania i paliwa alternatywne oferują unikalne możliwości redukcji kosztów, wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Wspólnie działamy na rzecz czystszej przyszłości

Aby osiągnąć prawdziwie zerową emisję netto, świat potrzebuje rozwiązań umożliwiających głęboką dekarbonizację sektorów, w których najtrudniej jest ograniczyć emisję, takich jak produkcja stali, produkcja chemiczna i transport ciężki. Odnawialny wodór to rozwiązanie. Jako wiodący globalny dostawca wodoru, Air Products wykorzystuje doświadczenie i inwestycje w projekty związane z odnawialnym wodorem i czystymi paliwami (15 mld USD), aby przyspieszyć transformację energetyczną i stworzyć czystszą przyszłość dla naszego świata.

Zapoznaj się z naszą interaktywną grafiką i dowiedz, w jaki sposób Air Products może pomóc klientom w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla i bardziej zrównoważonej działalności.

Dlaczego wodór do dekarbonizacji przemysłu ciężkiego?

W energochłonnych sektorach naszej gospodarki, w których elektryfikacja nie jest praktyczna, podobnie jak w przemyśle ciężkim i transporcie ciężkim, czyste cząsteczki wodoru mogą być źródłem energii o zerowej emisji.

Dekarbonizuj z ufnością.

Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów.

Skontaktuj się z nami