Zamrażanie kriogeniczne

Szybsze zamrażanie zapewnia wyższą jakość produktu

Technologie kriogeniczne przewyższają zaletami swoich poprzedników - tradycyjne mechaniczne urządzenia do zamrażania. Systemy z użyciem ciekłego azotu lub dwutlenku węgla są dużo wydajniejsze w porównaniu z urządzeniami do mrożenia mechanicznego lub uderzeniowego. Pierwszą zauważalną różnicą pomiędzy nimi jest wielkość urządzenia i czas potrzebny do osiągnięcia pożądanej temperatury końcowej. Dodatkowo, ich nowatorska konstrukcja zapewnia łatwość czyszczenia i konserwacji, co skraca czas przestojów i obniża koszty pracy. Zapytaj naszych ekspertów o najlepsze rozwiązania dla Twoich potrzeb.

Dlaczego warto stosować zamrażanie z użyciem ciekłego azotu?

Jest kilka powodów, dla których warto wybrać kriogeniczny tunel zamrażalniczy zamiast tradycyjnego tunelu mechanicznego

Prędkość

Zamraża szybciej niż konwencjonalne zamrażarki

Jakość

Szybsze zamrażanie oznacza mniejszą utratę wody, lepsze zachowanie smaku, tekstury i poziomu wilgotności produktu.

Elastyczność

Systemy kriogeniczne mogą być skonfigurowane z różnymi recepturami, umożliwiając produkcję o różnych wydajnościach i różnych produktów przy użyciu tego samego urządzenia.

Rozmiar

Kompaktowa konstrukcja dla małej powierzchni

Oszczędności

Niskie koszty inwestycyjne, opcje dzierżawy i efektywna konstrukcja zapewniająca mniejsze zużycie gazu niż większość urządzeń z użyciem azotu

Wydajność operacyjna

Szybkie zamrażanie z użyciem ciekłego azotu podnosi wydajność i jakość końcową produktów

Interaktywny kalkulator mrożenia kriogenicznego

Dowiedz się, jak szybko schłodzisz lub zamrozisz swój produkt za pomocą interaktywnego kalkulatora. Wprowadź dane, aby zobaczyć indywidualne porównanie mrożenia kriogenicznego z użyciem ciekłego azotu i systemu mechanicznego.

KLIKNIJ, ABY OBLICZYĆ

Zamrażanie żywności metodą kriogeniczną czy mechaniczną

Przed dokonaniem wyboru pomiędzy mrożeniem kriogenicznym a mechanicznym, należy wziąć pod uwagę szereg elementów. Obejrzyjcie ten krótki film, aby dowiedzieć się więcej.

Zapytaj eksperta

“Z jakimi kosztami wiąże się zamrażanie kriogeniczne?”
Koszty różnią się w zależności od wydajności, temperatury początkowej i końcowej oraz zawartości wody w produkcie. Dysponujemy zaawansowanymi narzędziami do zamrażania żywności, które pozwalają obliczyć koszty zamrażania i określić idealną technologię dla konkretnego procesu. Skontaktuj się z nami po więcej informacji.

Technologia Freshline® Smart

Wejdź do świata inteligentnego mrożenia kriogenicznego. Kontroluj i optymalizuj zużycie gazu oraz proces produkcji w każdej chwili, gdziekolwiek jesteś.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Freshline® Food Services

We don't just supply gases and equipment, we want to help you succeed every step of the way. This is why we also are world leaders in food industry innovation, run trials for you on-site or in one of our laboratories, offer consultancy including process evaluation and optimisation, analytical services and training support.

Learn More

Wondering about Quality and Compliance?

We care deeply about safety and quality. Our gases and equipment comply with all relevant food legislation.

LEARN MORE

Gazy i opcje dostaw

Gazy Air Products, zwykle dostarczane w postaci gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z różnych gałęzi przemysłu poprawę efektywności środowiskowej, jakości produktów i wydajności.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Dwutlenek węgla

Nasze zespoły doświadczonych ekspertów są w stanie – w oparciu o posiadaną wiedzę branżową na temat obszaru działalności klienta – zaproponować najkorzystniejsze dostawy sprężonego lub ciekłego dwutlenku węgla oraz optymalne rozwiązania technologiczne.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.

Zastanawiasz się, czy zamrażanie azotem jest odpowiednie dla Ciebie?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CENTRUM ZASOBÓW