Hel

Wszechstronny gaz dla branży szklarskiej

Ze względu na swoje unikalne właściwości hel znajduje wiele zastosowań w produkcji szkła. Na przykład w produkcji szkła światłowodowego cienkie włókna zostają osłonięte helem i pokryte osłoną, która zabezpiecza nowo uformowaną szklaną powierzchnię przed reagowaniem z obecnymi w powietrzu zanieczyszczeniami. Hel może być używany w procesie bubblingu stopionego szkła w celu usprawnienia rafinacji, ponieważ charakteryzuje się najkrótszym spośród wszystkich gazów czasem wznoszenia pęcherzyków.
Pobierz broszurę „Wybierz światowego lidera”

Firma Air Products jest wiodącym na świecie dostawcą helu

  • Jesteśmy pionierami wielu stosowanych do dziś technologii pozyskiwania, produkcji, dystrybucji i przechowywania helu
  • Najbardziej zróżnicowana oferta źródeł helu na świecie (LNG, metan i CO₂)
  • Globalna sieć dystrybucji wykorzystująca zbiorniki magazynowe o najwyższej wydajności
  • Specjaliści ds. helu zapewniają światowej klasy usługi i pomoc, dbając o jakość
  • Doceniane w branży bezpieczeństwo

Opcje dostaw

Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostaw dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj dostarczane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Naczynia Dewara

Dla potrzeb obrazowania rezonansem magnetycznym (MRI) i innych zastosowań kriogenicznych, firma Air Products dostarcza ciekły hel w wytrzymałych i super izolowanych naczyniach Dewara o pojemności 100, 250 i 500 litrów.

Pojemniki ISO

Pojemniki ISO są używane do transportu zarówno cieczy niebezpiecznych, jak i bezpiecznych. Intermodalna konstrukcja umożliwia używanie ich w przypadku różnych środków transportu, zwłaszcza ciężarówek lub statków.

Przyczepy do przewozu rur

Firma Air Products dostarcza masowe ilości gazów wysokociśnieniowych i mieszanin gazowych transportowanych w przyczepach do przewozu rur, które mogą być przechowywane w zakładzie klienta. Ten system przechowywania zwykle składa się z wielu wysokociśnieniowych stalowych zbiorników połączonych rozgałęźnikami.

Zaufaj doświadczeniu firmy Air Products…

Nasi specjaliści ds. zastosowań pomogą określić, czy hel jest odpowiedni dla Twoich operacji.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ!

Karty Charakterystyki Produktów

BIBLIOTEKA KART CHARAKTERYSTYKI PRODUKTU

CENTRUM ZASOBÓW