Żywność

Innowacyjne rozwiązania gazowe dla przemysłu spożywczego

Firma Air Products i jej podmioty podległe od ponad 50 lat dostarczają urządzenia, usługi i produkty gazowe dla przemysłu spożywczego na całym świecie. Nasza wszechstronna oferta Freshline® zapewnia elastyczne rozwiązania z zakresu mrożenia i schładzania żywności, pakowania w atmosferze modyfikowanej, produkcji napojów i oczyszczania ścieków.

​Gazy spożywcze poprawiają jakość produktów

Stosowanie gazów spożywczych jest praktyką coraz bardziej powszechną w branży spożywczej. Gazy dostarczane przez firmę Air Products spełniają najwyższe standardy jakościowe i są w pełni zgodne ze wszystkimi właściwymi unijnymi oraz lokalnymi przepisami żywnościowymi. W przemysłowych procesach przetwórstwa żywności zamrażanie kriogeniczne oraz pakowanie w atmosferze ochronnej MAP ma liczne zalety, takie jak:

  • Ultra szybkie zamrażanie lub schładzanie kriogeniczne
  • Wysoka jakość produktów zamrożonych metodą IQF i non-IQF
  • Poprawa tekstury, koloru i wyglądu produktu
  • Wydłużony okres przydatności do spożycia produktów pakowanych
  • Zoptymalizowane procesy mielenia
  • Stabilność mikrobiologiczna produktu

Nasza gwarancja jakości

Zwróć się do firmy Air Products i oczekuj więcej

Bezpieczeństwo i niezawodność

Gazy Air Products, zwykle dostarczane w postaci gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z różnych gałęzi przemysłu poprawę efektywności środowiskowej, jakości produktów i wydajności.

Jakość

Gazy dostarczane przez firmę Air Products spełniają najwyższe standardy jakościowe i są w pełni zgodne ze wszystkimi właściwymi unijnymi oraz lokalnymi przepisami żywnościowymi.

Porady ekspertów

Nasi specjaliści chętnie zainwestują swoją wiedzę z zakresu żywności wewspólny projekt badawczy. Razem możemy opracować nowe koncepcje i procesy, którepozwolą Ci zdobyć przewagę nad konkurencją.

Innowacje

Badania i rozwój są częścią naszej tożsamości. Stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, aby pomagać naszym Klientom w nadążaniu za zmieniającymi się potrzebami branży spożywczej.

Zapytaj eksperta

Neil Hansford

Ekspert ds. technologii żywności, Wielka Brytania

“Dlaczego warto wybrać rozwiązania Air Products?”

Nasi Klienci podkreślają, że różnica tkwi w jakości naszych urządzeń, wiedzy naszych ekspertów oraz innowacyjności naszego zespołu badawczo-rozwojowego.

Technologia Freshline® Smart

Wejdź do świata inteligentnego mrożenia kriogenicznego. Kontroluj i optymalizuj zużycie gazu oraz proces produkcji w każdej chwili, gdziekolwiek jesteś.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Usługi spożywcze Freshline®

Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w zamrażaniu, chłodzeniu i pakowaniu, Air Products pomaga Klientom w tworzeniu nowych, unikalnych produktów żywnościowych, wychodząc naprzeciw konsumentom poszukującym żywności zdrowej i wygodnej w użyciu. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, służąc doradztwem technicznym na każdym etapie współpracy. Przeprowadzamy dla Państwa testy w zakładzie, oferujemy doradztwo obejmujące ocenę i optymalizację procesów, usługi analityczne i wsparcie szkoleniowe.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zastanawiasz się nad jakością i zgodnością z przepisami?

Nasze gazy i urządzenia stosowane do celów spożywczych są zgodne z odpowiednimi przepisami dotyczącymi żywności. Firma Air Products stawia na bezpieczeństwo i jakość produktów.

Dowiedz się więcej

Opcje dostarczania gazu

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Gazy spożywcze

Gazy stosowane w procesach związanych z żywnością lub napojami

Masz pytania? My mamy odpowiedzi.

Nasi eksperci pomogą Ci zrealizować następny projekt. Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z nich.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI