Azot (N₂)

Gaz obojętny stosowany we wszystkich gałęziach przemysłu

Azot jest niepalnym gazem, który stanowi 78% atmosfery ziemskiej.

Azot, ceniony ze względu na swoje obojętne właściwości w formie gazowej, wypiera powietrze i w ten sposób zmniejsza lub hamuje utlenianie materiałów. Jest również używany jako gaz pomocniczy podczas cięcia laserowego. Biorąc pod uwagę jego bardzo niskie temperatury w stanie ciekłym, azot idealnie nadaje się do chłodzenia i zamrażania kriogenicznego.

Azot może być używany w praktycznie każdej branży przemysłowej. Umożliwia bezpieczne przechowywanie i użytkowanie materiałów łatwopalnych oraz zapobiega eksplozjom. Ponadto azot poprawia jakość i wydłuża okres przydatności materiałów wrażliwych na działanie powietrza, takich jak żywność, wyroby farmaceutyczne i produkty elektroniczne.

Air Products to wiodący dostawca azotu na świecie

  • Światowy producent azotu
  • Niezawodne dostawy gazów przemysłowych
  • Profesjonalna obsługa klienta
  • Lider w branży w dziedzinie bezpieczeństwa
  • Pomoc techniczna dostępna od ręki

Produkcja metodą kriogenicznej separacji powietrza i dostawy rurociągiem

Technologia i doświadczenie w projektowaniu, konstruowaniu i obsłudze ekonomicznego systemu dostaw gazu

Tymczasowe lub awaryjne usługi gazowe dla zakładów lub rurociągów

Szybkie, niezawodne, krótkoterminowe lub jednorazowe dostawy azotu podczas rozruchów, szczytowego zapotrzebowania, konserwacji i okresów przestoju

Nowoczesna technologia generowania azotu na miejscu

Kriogeniczne i niekriogeniczne generatory Prism® N₂ zapewniają niezawodną jakość

Dostawy gazów w formie ciekłej i przechowywanie kriogeniczne

Nasz zespół ekspertów pomoże zaspokoić potrzeby klientów, od bezpiecznych i niezawodnych dostaw gazów ciekłych po instalację zbiornika kriogenicznego

Rozwiązania CryoEase® – ekonomiczna alternatywa dla butli

Dostawy gazów ciekłych do kompaktowych zbiorników eliminują konieczność obsługi butli, ograniczają ekspozycję na oddziaływanie gazów pod ciśnieniem i obniżają częstotliwość dostaw

Butle i wiązki butli

Do zastosowań przemysłowych

Technologia butli BIP®

Dla najwyższej czystości gazu

Zgodność z normami jakości

Oferta produktów o ultrawysokiej czystości zgodnych z wymogami branży farmaceutycznej i spożywczej

Czy jesteś zainteresowany możliwościami azotu?

Skontaktuj się teraz z naszymi ekspertami

Zapytaj eksperta

"Czy masz pytania dotyczące stosowania azotu?"

Tymczasowe rozwiązania gazowe APEX

  • Oczyszczanie i inertyzacja produktu
  • Przyspieszone schładzanie reaktora pozwalające skrócić czasy cykli roboczych
  • Suszenie na gorąco
  • Próby ciśnieniowe i przekazywanie zakładu do eksploatacji
  • Obsługa najważniejszych urządzeń procesowych podczas cyklu z tymczasową dostawą azotu

Bezpieczne stosowanie azotu

Azot jest bezwonny, bezbarwny, pozbawiony smaku i nie powoduje podrażnień, co oznacza, że nie ma właściwości ostrzegawczych i nie można wykryć jego obecności. Jest nietoksyczny i obojętny, ale może być duszący poprzez wypieranie tlenu z powietrza do poziomu niewystarczającego do podtrzymania życia.
Personel, w tym ratownicy, nie powinien wchodzić do obszarów, w których stężenie tlenu jest na poziomie niższym niż 19,5%, chyba że jest się wyposażonym w aparat oddechowy z niezależnym dopływem powietrza lub maskę oddechową z doprowadzeniem powietrza.

Opcje dostarczania azotu

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Tymczasowe dostawy gazów ciekłych APEX

Krótkoterminowe lub awaryjne dostawy gazu ciekłych do rozruchów, okresów szczytowego zapotrzebowania, planowanych lub nieplanowanych czynności konserwacyjnych oraz postojów instalacji lub rurociągów.

Membrany PRISM®

Separatory membranowe PRISM generują gaz na miejscu dla zastosowań takich jak wytwarzanie azotu, odwadnianie powietrza, odzyskiwanie wodoru, uszlachetnianie biogazu oraz generowanie powietrza wzbogaconego w tlen.

Generowanie azotu na miejscu

Wytwarzanie gazu na miejscu umożliwia klientom dbającym o zrównoważony rozwój zmniejszenie śladu węglowego, zwiększenie wydajności energetycznej i efektywności, podniesienie jakości produktów końcowych i poprawie wyników w zakresie ochrony środowiska. 

Kriogeniczne zakłady rozdziału powietrza

W ponad 40 krajach na całym świecie jesteśmy właścicielem i operatorem ponad 300 instalacji rozdziału powietrza oraz sprzedaliśmy, zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy już ponad 1000 takich instalacji.

Dostawy rurociągiem

Zapewniają klientom o dużym zapotrzebowaniu na produkt niezawodne, bezpieczne i elastyczne dostawy realizowane w ekonomiczny sposób.

Karty Charakterystyki Produktów

Biblioteka kart charakterystyki produktu

Centrum zasobów