Dwutlenek węgla (CO₂)

Doświadczenie w zakresie zastosowań, bezpieczeństwo dostaw i jakość, na której można polegać

Dwutlenek węgla (CO₂) ma zastosowania: kriogeniczne, ekonomiczne i precyzyjne kontrolowanie temperatury produktu i procesu chłodzenia żywności, chłodzenie i mrożenie oraz zachowanie jakości i okresu trwałości w  pakowaniu w modyfikowanej atmosferze (MAP). CO₂ jest także używany do uzyskiwania jednolitego aromatu, nasycania dwutlenkiem węgla  podczas produkcji napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz do optymalizacji wydajności linii do butelkowania i puszkowania napojów. Zastosowanie CO₂ może być skutecznym sposobem na zwiększenie wzrostu i zmniejszenie szkód w uprawach w szklarniach i stanowi bezpieczniejszy oraz ekonomiczny zamiennik kwasów i środków chemicznych w zastosowaniach związanych z uzdatnianiem wody na potrzeby fabryk papieru, zakładów przemysłowych oraz oczyszczalni ścieków komunalnych. CO₂ jest również powszechnie używany jako gaz osłonowy w spawaniu i metalurgii.

Sieć zakładów produkujących dwutlenek węgla firmy Air Products oraz nasze możliwości z zakresu dystrybucji zapewniają nam bezpieczny łańcuch dostaw oraz możliwość niezawodnej produkcji i dostawy produktów zgodnie z różnymi standardami jakości wymaganej przez klientów.

​Niezawodne dostawy CO₂ są bliżej niż myślisz

  • Rozbudowana sieć zakładów produkcyjnych i szerokie możliwości dystrybucji
  • Doskonałe wyniki w zakresie terminowego zaspokajania potrzeb
  • Lider w branży w dziedzinie bezpieczeństwa
  • Pomoc techniczna w chwili, gdy jej potrzebujesz
  • Światowa klasa poziomu obsługi klienta

Certyfikaty jakości produktu

Firma Air Products posiada certyfikacje zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa żywności i zapewnienia jakości wody

Bezpieczne dostawy

Dzięki wykorzystaniu naszej rozbudowanej sieci produkcji i dystrybucji w połączeniu z najlepszymi w branży normami bezpieczeństwa, firma Air Products zapewnia ciągłość dostaw dwutlenku węgla

Doświadczenie w różnych zastosowaniach dwutlenku węgla

Nasz zespół inżynierów ds. zastosowań po analizie procesu pomoże Ci dobrać optymalne rozwiązanie z wykorzystaniem CO₂

Wydajność i optymalizacja

Firma Air Products zapewnia terminową instalację zbiorników kriogenicznych z dwutlenkiem węgla odpowiednich do wymagań procesu Klienta

Potrzebujesz pomocy w zakresie dostawy lub zastosowania dwutlenku węgla?

Skontaktuj się z ekspertem już dziś!

Zapytaj eksperta

"Dlaczego dwutlenek węgla jest wykorzystywany w produkcji piwa?"

Stosowanie mieszanki gazów w przypadku piwa typu lager, stout lub cydru pozwala na uzyskanie bardziej kremowej, trwałej piany i ogólnie poprawia wygląd nalewanego piwa. Redukuje również spienianie i zapewnia szybsze dozowanie.

W zależności od rodzaju napoju potrzebna będzie inna mieszanina gazów:

  • wysokiej klasy piwa typu stout i ale: 30% dwutlenku węgla w azocie
  • piwa typu ale i lager: 50% dwutlenku węgla w azocie
  • jasne, wysokowęglanowe piwa typu lager i cydry: 60% dwutlenku węgla w azocie

Dowiedz się więcej na temat naszych rozwiązań dozowania napojów oraz nasycania piwa.

Opcje dostaw

Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostaw dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj dostarczane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Dostawy rurociągiem

Zapewniają klientom o dużym zapotrzebowaniu na produkt niezawodne, bezpieczne i elastyczne dostawy realizowane w ekonomiczny sposób.

Karty Charakterystyki Produktów

Biblioteka kart charakterystyki produktu

CENTRUM ZASOBÓW