Spiekanie

Fachowe rozwiązania w zakresie optymalizacji atmosfery spiekania

Firma Air Products posiada rozległe doświadczenie w optymalizacji atmosfery spiekania. Nasza opatentowana technologia procesu wytwarzania atmosfery minimalizuje zmiany w składzie atmosfery i punkcie rosy, które są typowe dla atmosfery endotermicznej i zdysocjowanego amoniaku. Stosując atmosfery na bazie azotu i wodoru z kontrolowanym punktem rosy można osiągnąć wymagane wyniki w zakresie kontroli i czystości.

​Gazy przemysłowe od światowego lidera

 • Światowy lider w produkcji azotu, tlenu i argonu
 • Wiodący na świecie producent i dostawca wodoru oraz helu
 • Niezawodne dostarczanie gazów przemysłowych
 • Doskonałe wyniki w zakresie terminowego zaspokajania potrzeb
 • Lider branżowy w dziedzinie bezpieczeństwa
 • Pomoc techniczna dostępna, gdy jej potrzebujesz
 • Obsługa klienta na światowym poziomie

​Ekspertyza i rozwiązania z zakresu spiekania

Innowacyjne atmosfery ochronne
Firma Air Products opracowała rozwiązania umożliwiające bardziej efektywne usuwanie środków smarnych, infiltrację miedzi i wydłużanie czasu eksploatacji taśm stosowanych w piecach
Spersonalizowane rozwiązania
Dobór odpowiedniego rodzaju mieszaniny gazów pozwala osiągnąć konkretne właściwości metalurgiczne, jakość powierzchni oraz kontrolę procesów
Stabilny skład atmosfery
Osiągnięciekontroli i czystości, które są trudne do uzyskania przy generatorach atmosfery
Rozwiązywanie problemów związanych z atmosferą
Doświadczeni inżynierowie mogą zidentyfikować i rozwiązać problemy związane z atmosferą w piecu, które powodują osadzanie się sadzy, odbarwienie, odwęglanie, utlenianie itp.
Wyższa jakość
Poprawajakości spiekanych komponentów

Zapytaj eksperta

Tom Philips

Inżynier ds. zastosowań

"Co decyduje o odczycie punktu rosy w strefie gorącej pieca do spiekania?"

Punkt rosy w strefie gorącej pieca do spiekania jest wynikiem reakcji różnych źródeł O₂ z wodorem obecnym w piecu, co prowadzi do powstawania wilgoci. Zakładając, że nie ma pęknięć w mufli, wycieków wody w sekcjach chłodzenia lub zanieczyszczeń w dostarczanych gazach, znane źródła O₂ są następujące:

 • Dyfuzja powietrza zewnętrznego przez części przednią i wylotową pieca, na którą mają wpływ natężenie przepływu atmosfery, wysokość drzwi, konstrukcja wyciągu, kurtyny płomieniowe i warunki ciśnienia w zakładzie.
 • Powietrze uwięzione w części ze względu na geometrię części.
 • Zawartość O₂ w stosowanym proszku, która jest zazwyczaj wartością znaną, mierzoną liczbą strat H₂ w proszku.
 • Redukcja tlenków z taśmy. Redukcja tlenków metali obecnych w piecach wyłożonych cegłami.

Po zmierzeniu punktu rosy (H₂O%) możemy kontrolować potencjał utleniania/redukcji, sterując ilością H₂ w atmosferze, dostosowując w ten sposób stosunek H₂/H₂O zgodnie z wymaganiami materiału poddawanego spiekaniu. Jeśli masz problem z procesem, który Twoim zdaniem może być powiązany z punktem rosy, zadzwoń do firmy Air Products pod numer 800-654-4567.

Analiza przypadku

Ponownie przeanalizowano rolę składników gazowych w atmosferze do spiekania w celu optymalizacji właściwości spiekanych elementów ze sproszkowanego żelaza i węgla (PM).

Jak rozpoznawać i usuwać problemy z utlenianiem?”

Zastosowania związane ze spiekaniem: jak rozpoznawać i usuwać problemy z utlenianiem?

Usługi wykrywania i usuwania wycieków gazów przemysłowych

Dzięki usługom wykrywania nieszczelności oferowanym przez firmę Air Products możemy pomóc w identyfikacji i naprawie kosztownych wycieków azotu, argonu, wodoru, tlenu i helu w systemie rurociągów gazów przemysłowych, aby poprawić bezpieczeństwo, jakość i wyniki finansowe zakładu.
Dowiedz się więcej

Gazy

Gazy firmy Air Products, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawę efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Argon

Compressed argon gas and liquid argon in a variety of purities and in various modes of supply around the world thanks to our network of storage and transfill facilities.

Wodór

Ceniony za swoje właściwości reaktywne i ochronne wodór jest wykorzystywany w wielu branżach w celu poprawy jakości, optymalizacji wydajności i obniżenia kosztów.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów technicznych.

Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z naszego bogatego doświadczenia w dziedzinie gazów przemysłowych, produkcji, innowacji technologicznych i urządzeń.

Skontaktuj się z nami

Centrum zasobów