Gazy dla przemysłu spożywczego

Gazy stosowane w branży spożywczej i napojowej

Zajmujesz się przetwórstwem żywności, produkcją napojów lub pracujesz w branży rolniczej?

Szukasz gazów, by usprawnić swoje procesy?

Oferujemy szeroką gamę gazów o wysokim stopniu czystości oraz urządzeń zasilanych gazem, które pomogą Ci zwiększyć wydajność, jakość lub trwałość produktów, przyspieszyć lub spowolnić proces produkcyjny, zlikwidować wąskie gardła w produkcji i wiele innych.

Niezależnie od tego, jaka opcja dostarczania gazu jest Ci potrzebna, od butli lub zestawów butli do minizbiorników (CryoEase), zbiorników luzem lub wytwarzania gazu na miejscu — dysponujemy specjalistyczną wiedzą i możliwościami, by dostarczyć Ci gaz wszędzie tam, gdzie prowadzisz swoją działalność.

Nasza pełna oferta gazów i rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb

Azot do żywności

Do konserwacji produktów spożywczych, chłodzenia, mrożenia, kompresji opakowań i wielu innych zastosowań

Dwutlenek węgla dla branży spożywczej

Do konserwacji produktów spożywczych, nadawania smaku napojom gazowanym, zamrażania, chłodzenia, przyspieszania wzrostu upraw i wielu innych zastosowań

Tlen klasy spożywczej

Do konserwacji produktów spożywczych i przyspieszenia reakcji fermentacyjnych

Argon klasy spożywczej

Do konserwacji wina i produktów wysokiej jakości

Mieszaniny gazów spożywczych

Do dozowania napojów lub przedłużania trwałości produktów spożywczych

Podtlenek azotu klasy spożywczej

Do ubijania śmietany

Dwutlenek siarki klasy spożywczej

Do optymalizacji wina

Wodór do żywności

Nasycanie wodorem olejów i tłuszczów

Zapytaj eksperta

Neil Hansford

Ekspert ds. technologii żywności, Wielka Brytania

“Czy oferują Państwo również gazy do dojrzewania?”
W zależności od kraju i typu produktu oferujemy również gazy do dojrzewania. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie poświęconej dojrzewaniu owoców.

Suchy lód

Bez wody, bez pozostałości, po prostu czysty chłód
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Mieszaniny gazów spożywczych

Mieszaniny gazów ułatwiające produkcję żywności i napojów.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Technologia Freshline® Smart

Wejdź do świata inteligentnego mrożenia kriogenicznego. Kontroluj i optymalizuj zużycie gazu oraz proces produkcji w każdej chwili, gdziekolwiek jesteś.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Usługi spożywcze Freshline®

Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w zamrażaniu, chłodzeniu i pakowaniu, Air Products pomaga Klientom w tworzeniu nowych, unikalnych produktów żywnościowych, wychodząc naprzeciw konsumentom poszukującym żywności zdrowej i wygodnej w użyciu. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, służąc doradztwem technicznym na każdym etapie współpracy. Przeprowadzamy dla Państwa testy w zakładzie, oferujemy doradztwo obejmujące ocenę i optymalizację procesów, usługi analityczne i wsparcie szkoleniowe.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zastanawiasz się nad jakością i zgodnością z przepisami?

Nasze gazy i urządzenia stosowane do celów spożywczych są zgodne z odpowiednimi przepisami dotyczącymi żywności. Firma Air Products stawia na bezpieczeństwo i jakość produktów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Opcje dostarczania

Firma Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostarczania dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj dostarczane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Generatory gazu

Oferujemy kompleksową ofertę bezpiecznych, niezawodnych i ekonomicznych technologii wytwarzaniu gazów na miejscu (on-site), które pomagaja klientom, dbającym o zrównoważony rozwój, obniżyć ślad węglowy, zwiększyć efektywność energetyczną, poprawić jakość produktu końcowego i poprawić efektywność środowiskową.

Interesują Cię nasze gazy dla przemysłu spożywczego?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI