Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Kochi hyco plant

Wodór i tlenek węgla (gaz syntezowy)

Produkcja większej ilości czystszych paliw oznacza więcej wodoru, a firma Air Products była pierwszym producentem gazów przemysłowych, która zaobserwowała ten trend około 20 lat temu. Od tego czasu utrzymujemy pozycję światowego lidera w dostarczaniu wodoru do rafinerii na całym świecie. Jednocześnie opracowujemy pionierskie nowe technologie czystej energii, takie jak zasilanie paliwem wodorowym, skraplanie gazu ziemnego i gazyfikacja węgla, które spełniają zmieniające się potrzeby przyszłych rynków przemysłowych i energetycznych.

Największy na świecie rurociąg wodoru

Wytwórnia wodoru Air Products Gulf Coast i sieć rurociągów w Zatoce Meksykańskiej to największy tego typu system na świecie. 600-milowy rurociąg rozciąga się od Houston Ship Channel w Teksasie do Nowego Orleanu w Luizjanie. Nasz rurociąg wodoru zasilany jest z ponad 20 zakładów produkcji wodoru Air Products i dostarcza ponad 0,42 mld metrów sześciennych dziennie (ponad 1,5 mln Nm3/h) wodoru dla klientów rafinerii i przemysłu petrochemicznego.

Podnoszenie poprzeczki w produkcji wodoru

Nasz największy w historii reaktor do reformowania metanu parowego (SMR) budujemy w Texas City w Teksasie. Nowy SMR dostarczy wodór do nowego światowego zakładu produkcji amoniaku w Zatoce Meksykańskiej i połączy go z Air Products rurociągiem wodorowym Gulf Coast, rozciągającym się od Texas City do Baytown. Projekt określa kilka kamieni milowych dla firmy, w tym: 

ap0088-dollar-sign

Największa inwestycja w USA w wysokości 500 milionów USD na jeden projekt

ap0001-plant

Największy reaktor do reformingu parowego metanu, wytwarzający w przybliżeniu 53,3 milionów metrów sześciennych wodoru dziennie

ap0009-pipeline

Przedłużenie rurociągu wodoru w rejonie Zatoki Meksykańskiej — największego na świecie — do ok. 700 mil

ap0024-hydrogen2

Największa dzienna ilość wodoru dostarczana jednemu klientowi w ramach jednej umowy

Robert Tikovsky

Dyrektor wykonawczy, linia produktowa gazów produkcyjnych

Zobacz biografię

Jako wiodący globalny dostawca dla przemysłu rafineryjnego od ponad 70 lat pomagamy rafineriom na całym świecie działać inteligentniej, czyściej i bardziej ekonomicznie dzięki naszemu doświadczeniu, wiedzy technicznej i innowacyjnym rozwiązaniom.

Doskonałość realizacji projektu dla rafinerii BPCL w Indiach

Air Products zbudował, jest właścicielem i operatorem światowego kompleksu gazów przemysłowych, który wytwarza wodór, azot, tlen i parę wodną w ramach projektu rozbudowy zintegrowanej rafinerii BPCL Kochi w Indiach. Gazy przemysłowe produkowane w kompleksie umożliwiają firmie BPCL zwiększenie wydajności rafinacji o prawie dwie trzecie, z 190 000 do 310 000 baryłek dziennie, przy jednoczesnym wytwarzaniu czystszych paliw, które spełniają wymogi norm Euro-IV / Euro-V.

Kompleks gazów przemysłowych Kochi jest największym tego typu przedsięwzięciem w Indiach i mieści jeden z najbardziej wydajnych i elastycznych zakładów HyCO (wodór / tlenek węgla) w globalnej flocie zakładów Air Products. Ten zaawansowany technologicznie zakład, zbudowany w oparciu o naszą własną opatentowaną technologię, zawiera najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa, które zapewniają niezawodność i wpływ na środowisko. Unikalną cechą zakładu jest fakt, że turbina gazowa jest zintegrowana z konstrukcją dwóch reformerów pary metanu. Są to pierwsze w historii podwójne reformery parowo-metanowe, zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Air Products, o łącznej wydajności 16,4 tony na godzinę produkcji wodoru.

Ten światowej klasy zakład zbudował ponad 10 milionów roboczogodzin bez incydentów związanych z bezpieczeństwem, co stanowi prawdziwą doskonałość w realizacji projektów.