Gazy MAP do pakowania żywności

Sprawdzony sposób na wydłużenie okresu trwałości żywności pakowanej

Chcesz uzyskać dłuższy okres przydatności do spożycia produktów spożywczych, zachowując jednocześnie ich teksturę, smak i kolor? Zastanawiasz, się jak poprawić planowanie produkcji, zmniejszyć ilość odpadów i lepiej spełniać oczekiwania Klientów?

Technologia MAP polega na zastąpieniu powietrza w opakowaniu z produktem spożywczym specjalnym gazem lub mieszaniną gazów posiadających właściwości ochronne. Pakowanie w MAP jest stosowane w celu eliminacji lub ograniczenia psucia produktów oraz poprawienia ich wyglądu zewnętrznego. Oferujemy szeroki zakres rozwiązań w technologii MAP dla produktów typu: dania gotowe, catering, mięso i jego przetwory, ryby i owoce morza, produkty mleczarskie, piekarnicze, przekąski i inne. 

 

Dlaczego warto stosować technologię MAP zamiast pakowania próżniowego lub na tacce przykrytej folią?

Trwałość

Zdecydowana większość produktów osiąga dłuższy okres przydatności do spożycia przy zastosowaniu technologii MAP niż w przypadku pakowania próżniowego

Redukcja odpadów

Minimalizacja ilości odpadów i uszkodzonych produktów

Wygląd produktu

Podwyższenie atrakcyjności handlowej(naturalny, świeży kolor, lepsza prezentacja produktu)

Oszczędność

Obniżenie kosztów produkcji i transportu, wynikające z mniejszej częstotliwości dostaw

Jakich gazów używamy w technologii MAP i dlaczego?

Technologia MAP polega głównie na wykorzystaniu trzech gazów występujących naturalnie w powietrzu atmosferycznym: CO₂, azotu i tlenu. Obejrzyj krótki film z udziałem naszego eksperta z Wielkiej Brytanii, Jona Trembleya, aby dowiedzieć się więcej.

Zapytaj eksperta

Neil Hansford

Ekspert ds. technologii żywności, Wielka Brytania

"Jakie informacje powinny znaleźć się na etykiecie, jeśli do pakowania produktu są używane gazy spożywcze?"
Jeśli używasz technologii MAP, na etykiecie musi znaleźć się informacja „pakowane w atmosferze ochronnej” (Rozporządzenie (UE) 1169/2011).

Technologia Freshline® Smart

Wejdź do świata inteligentnego mrożenia kriogenicznego. Kontroluj i optymalizuj zużycie gazu oraz proces produkcji w każdej chwili, gdziekolwiek jesteś.

Dowiedz się więcej

Usługi spożywcze Freshline®

Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w zamrażaniu, chłodzeniu i pakowaniu, Air Products pomaga Klientom w tworzeniu nowych, unikalnych produktów żywnościowych, wychodząc naprzeciw konsumentom poszukującym żywności zdrowej i wygodnej w użyciu. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, służąc doradztwem technicznym na każdym etapie współpracy. Przeprowadzamy dla Państwa testy w zakładzie, oferujemy doradztwo obejmujące ocenę i optymalizację procesów, usługi analityczne i wsparcie szkoleniowe.

Dowiedz się więcej

Zastanawiasz się nad jakością i zgodnością z przepisami?

Nasze gazy i urządzenia stosowane do celów spożywczych są zgodne z odpowiednimi przepisami dotyczącymi żywności. Firma Air Products stawia na bezpieczeństwo i jakość produktów.

Dowiedz się więcej

Gazy

Gazy firmy AirProducts, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Generatory gazu

Oferujemy kompleksową ofertę bezpiecznych, niezawodnych i ekonomicznych technologii wytwarzaniu gazów na miejscu (on-site), które pomagaja klientom, dbającym o zrównoważony rozwój, obniżyć ślad węglowy, zwiększyć efektywność energetyczną, poprawić jakość produktu końcowego i poprawić efektywność środowiskową.

Chcesz przeprowadzić testy?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

Skontaktuj się z nami

CENTRUM ZASOBÓW