Azot

Przydatny gaz do kontroli atmosfery i delaminacji szkła płaskiego

Azot używany jest do regulacji atmosfery wewnątrz autoklawów i wysokotemperaturowych pras izostatycznych (HIP). Zapobiega spalaniu substancji organicznych używanych do laminacji wyrobów szklanych i innych materiałów, takich jak karton, używanych do rozdzielania produktów. W procesie formowania szkła może on zapobiegać szkodliwym reakcjom, takim jak powstawanie defektów szkła, i chronić komory/urządzenia, w których formowane jest szkło. Na przykład, podczas kąpieli cynowej w procesie wytwarzania szkła metodą float do osłaniania wykorzystuje się mieszaniny azotu i wodoru, które usuwają i wychwytują tlen pojawiający się nad kąpielą.

Wykorzystując różnice współczynników rozszerzalności różnych materiałów, ciekły azot może delaminować lub uwalniać materiały z elementów, które w innym wypadku byłyby trudne do oddzielenia, takich jak polimery stosowane do laminacji szkła. Następnie materiały te można poddać recyklingowi.

Air Products to wiodący dostawca azotu na świecie

  • Światowy producent azotu
  • Niezawodne dostawy gazów przemysłowych
  • Profesjonalna obsługa klienta
  • Lider w branży w dziedzinie bezpieczeństwa
  • Pomoc techniczna dostępna od ręki

PILKINGTON I AIR PRODUCTS — NOWE METODY STOSOWANIA AZOTU

„Firma Air Products nie tylko udostępniła potrzebną technologię, ale służyła także poradami na każdym etapie inwestycji — od wyboru najkorzystniejszej koncepcji, przez instalację, aż po wdrożenie, a obecnie zapewnia stałe wsparcie techniczne”.
Reiner Regulski, kierownik ds. usług technicznych, Pilkington Gladbeck

Zaufaj doświadczeniu firmy Air Products…

Nasi specjaliści ds. zastosowań pomogą określić, czy azot jest odpowiedni dla Twoich operacji.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ!

Opcje dostarczania azotu

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Tymczasowe dostawy gazów ciekłych APEX

Krótkoterminowe lub awaryjne dostawy gazu ciekłych do rozruchów, okresów szczytowego zapotrzebowania, planowanych lub nieplanowanych czynności konserwacyjnych oraz postojów instalacji lub rurociągów.

Membrany PRISM®

Separatory membranowe PRISM generują gaz na miejscu dla zastosowań takich jak wytwarzanie azotu, odwadnianie powietrza, odzyskiwanie wodoru, uszlachetnianie biogazu oraz generowanie powietrza wzbogaconego w tlen.

Generowanie azotu na miejscu

Wytwarzanie gazu na miejscu umożliwia klientom dbającym o zrównoważony rozwój zmniejszenie śladu węglowego, zwiększenie wydajności energetycznej i efektywności, podniesienie jakości produktów końcowych i poprawie wyników w zakresie ochrony środowiska. 

Kriogeniczne zakłady rozdziału powietrza

W ponad 40 krajach na całym świecie jesteśmy właścicielem i operatorem ponad 300 instalacji rozdziału powietrza oraz sprzedaliśmy, zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy już ponad 1000 takich instalacji.

Dostawy rurociągiem

Zapewniają klientom o dużym zapotrzebowaniu na produkt niezawodne, bezpieczne i elastyczne dostawy realizowane w ekonomiczny sposób.

Karty Charakterystyki Produktów

BIBLIOTEKA KART CHARAKTERYSTYKI PRODUKTU

CENTRUM ZASOBÓW