Gazy specjalne

Nasza oferta gazów specjalnych obejmuje gazy czyste oraz gazy o ultra wysokiej czystości, mieszaniny procesowe, kalibracyjne oraz mieszanki certyfikowane.

Oferta gazów specjalnych firmy Air Products obejmuje gazy czyste oraz o ultra wysokiej czystości (UHP), z serii Experis® oraz w technologii BIP®, a także mieszaniny gazów używane w procesach produkcyjnych oraz w procesach kontrolno-pomiarowych, mieszaniny kalibracyjne, w tym również mieszaniny certyfikowane. W zależności od rodzaju produktu, dostarczamy je w opakowaniach zwrotnych (butlach lub wiązkach) oraz w opakowaniach jednorazowych. 

Gazy czyste oraz ultra czyste obejmują standardowe gazy. Argon, azot, hel i wodór oferujemy dostarczamy w butlach z unikalną technologią BIP®  - to autonomiczny system oczyszczający, składający się ze specjalnie zaprojektowanego zaworu i filtra oczyszczającego. System BIP® oczyszcza gaz z zanieczyszczeń krytycznych  takich jak tlen, woda, węglowodory oraz inne, pod wysokim ciśnieniem w przeciwieństwie do zewnętrznych filtrów liniowych. Dzięki technologii BIP® gaz wydostający się z butli jest do 300 razy czystszy niż w butli standardowej. Gwarancja najwyższej czystości nie zależy od ilości gazu pozostałego w butli BIP® i dotyczy każdego zamówionego produktu.

Mieszaniny gazów wykonujemy zgodnie z najbardziej rygorystycznymi i obowiązującymi standardami światowymi, przez co spełniają wysokie, zróżnicowane wymagania Klientów w zakresie składów oraz stężeń, także tych na poziomie ppb oraz w zakresie klas czystości materiałów użytych do ich produkcji. Oferujemy dodatkowo najdłuższe na rynku okresy stabilności mieszanek (maksymalnie do 120 miesięcy w zależności od składu ilościowo-jakościowego gazu). Wśród wykonywanych mieszanek posiadamy również mieszaniny z certyfikatem analizy wydawane przez nasze akredytowane laboratoria zgodnie z ISO 17025.

Portfolio produktów uzupełniają pozostałe gazy czyste jak amoniak, metan, n-butan, krypton, ksenon i wiele innych, w różnych klasach czystości i w różnych rozmiarach butli, które dostarczamy na indywidualne zamówienia. Jesteśmy także producentem i dostawcom gazów butlowych klasy pharmagrade.

W aplikacjach, dla których ważnym elementem jest mobilność oraz rozmiar butli posiadamy szeroką gamę gazów jednorodnych oraz wieloskładnikowych mieszanek reaktywnych lub niereaktywnych w butlach jednorazowych, zaczynając od binarnych do kilkuskładnikowych. Standardowe produkty znajdują się w magazynie wyrobów gotowych, a pozostałe wykonujemy na indywidualne zamówienie. Niewielka waga i wymiary aluminiowych opakowań ułatwia ich przechowywanie oraz transport, natomiast maksymalne ciśnienie pełnienia eliminuje problemy związane z ich magazynowaniem.

Do gazów specjalnych w swojej ofercie posiadamy szeroki wachlarz osprzętu. Obejmuje on regulatory przepływu do butli jednorazowych, reduktory butlowe, panele rozprężające (automatyczne i półautomatyczne), punkty poboru, węże wysokociśnieniowe wraz z pozostałymi niezbędnymi elementami. Aparaturę dobieramy pod potrzeby i wskazania Klientów, także w opcji z wykonaniem i dostawą kompleksowej instalacji gazów. Realizujemy także instruktaże stanowiskowe z obsługi butli i osprzętu butlowego dla ich użytkowników.

Udostępniamy naszym Klientom portal MyAirProducts ułatwiającej zarzadzanie butlami. Narzędzie to pozwala na między innymi kontrolę ilości posiadanych butli, ilości posiadanych dzierżaw, dostępu do dokumentów dostaw, faktur i certyfikatów, możliwość składania zamówień oraz wiele innych. Jest ono dostępne zarówno na komputerze jak w smartfonie z internetem przez całą dobę siedem dni w tygodniu.

Firma Air Products posiada wyjątkowo szeroką ofertę produktów i usług, jak świadczymy dla Klientów z wielu różnych branż między innymi z branży analitycznej, farmaceutycznej, chemicznej i petrochemicznej. Co w połączeniu z ponad 80 letnim doświadczeniem sprawia, że jesteśmy dostawcą wybieranym zarówno przez duże międzynarodowe koncerny, jak i przez średnie oraz małe przedsiębiorstwa oraz indywidualnych Klientów.

Mixture Selector

Mixture Selector

Szukasz mieszaniny gazów specjalnych do zastosowań analitycznych? Przeglądaj gotowe mieszanki gazów według zastosowania lub skomponuj własny skład mieszanki w naszym Mixture Selector i wyślij nam zapytanie o wycenę.
Dowiedz się więcej

Jakie są zalety gazów specjalnych Air Products?

Technologia BIP®

Dzięki unikalnej konstrukcji butli i zaworów technologia BIP® zapewnia ultra wysoką czystość gazów, dla których zanieczyszczenia krytyczne takie jak O2, H2O i THC zostały zminimalizowane do poziomów ppb.

Mieszaniny gazowe Experis®

Mieszaniny gazowe Experis® są mieszankami wyprodukowanymi na bazie najwyższej jakości materiałów oraz przy użyciu zaawansowanych oraz opatentowanych technologii umożliwiających dostarczenie mieszanino najdłuższych okresach stabilności oraz posiadających szeroki zakres stężeń komponentów.

Butle jednorazowe

Gazy jednorodne oraz wieloskładnikowe mieszaniny reaktywne lubniereaktywne w lekkich i małych butlach jednorazowych

Gazy czyste

Pełna oferta gazów czystych i ultra czystych UHP spełnia standardowe jak i niestandardowe wymagania dla danej aplikacji.

Masz pytania?

W zależności od rodzaju aplikacji i jej wymagań, jak również poprzez wskazanie parametrów interesującego Państwa gazu, nasi wykwalifikowani eksperci pomogą w doborze produktu najlepiej spełniającego Państwa oczekiwania oraz w wyjaśnieniu technicznych aspektów oferty, jak i przybliżą zasady możliwej współpracy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i bezpośredniego kontaktu.

Skontaktuj się z nami

Opcje dostarczania

Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji zasilania dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj dostarczane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Zapytaj eksperta

"Czy przeprowadzenie testu sprawności jest skomplikowane?"

Nie, to łatwe. Obejrzyj ten film, aby przekonać się, jak łatwo można przeprowadzić test sprawności przenośnego detektora gazu przy użyciu kanistra Air Products bez możliwości ponownego napełniania.

CENTRUM ZASOBÓW