Nasze supernowoczesne zakłady

Jednym z podstawowych założeń filozofii 4S Air Products jest prędkość. Nasze nowoczesne centra inżynieryjne, technologiczne i produkcyjne, strategicznie rozmieszczone na rynkach wschodzących na całym świecie, pozwalają nam działać szybko i być innowacyjnym w odpowiedzi na potrzeby klientów.


Centrum inżynieryjne w Pune

Air Products zarządza światowej klasy centrum inżynieryjnym w Pune w Indiach, które dostarcza technologię i urządzenia do oddzielania powietrza, wytwarzania wodoru i powiązane technologie dla zastosowań w gazach przemysłowych. Centrum działa jako centrum innowacji w inżynierii, zaopatrzeniu i budownictwie dla naszych oddziałów w Indiach i na całym świecie.

Od prawie dwóch dekad firma Air Products jest obecna w Indiach, jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek. Centrum inżynieryjne w Pune nieustannie rozszerza naszą obecność w tym kraju, utrzymując silne relacje z istniejącymi partnerami biznesowymi i typu joint venture, a także nawiązując silne relacje z kluczowymi interesariuszami w celu opracowania rozwiązań dla lokalnego rynku i zapewnienia doskonałej obsługi klientów.


Asia Technology Center

Nasze azjatyckie centrum technologiczne w chińskim parku technologicznym w Szanghaju jest wyposażone w najnowocześniejsze funkcje badawczo-rozwojowe (R & D), które pomagają w szybkim rozwoju rynków chińskich i azjatyckich za pomocą zaawansowanych technologii zastosowań. Centrum mieści siedem laboratoriów obsługujących wiele szybko rozwijających się rynków, w tym środowisko, nową energię, zaawansowaną elektronikę, przetwarzanie metali, żywność i napoje, chemikalia i farmaceutyki oraz produkcję szkła.

Air Products była pierwszą globalną firmą zajmującą się gazami przemysłowymi, która w 2005 r. ustanowiła swój własny dział badań i rozwoju w Chinach. Nasze Asia Technology Center przeszło kilka cykli ekspansji i jest jednym z naszych kluczowych centrów technologicznych na świecie.


Centrum Technologii Arabii Saudyjskiej

Air Products pracuje w Arabii Saudyjskiej od lat 70. XX wieku, a od 2012 r. dokonuje długoterminowych inwestycji we współpracy z partnerami typu joint venture. Dziś prowadzimy światowej klasy centrum technologii gazów przemysłowych w Dhahran Techno Valley Science Park, które stanowi kamień węgielny dla naszej technologii gazów przemysłowych i rozwoju projektów w Królestwie Arabii Saudyjskiej i na Bliskim Wschodzie.

Centrum zapewnia ekspertyzę techniczną we wspieraniu nowych możliwości związanych z gazami przemysłowymi, skupiając się na poprawie bezpieczeństwa procesów, wydajności energetycznej, niezawodności i doskonałości operacyjnej w obsłudze klientów regionalnych. Stanowi także podstawę współpracy z regionalnymi uniwersytetami.


Centrum Technologii Stanów Zjednoczonych

Nasze U.S.Technology Center, z siedzibą w Pensylwanii (USA), jest naszym globalnym centrum rozwoju technologicznego. W tym zakładzie prowadzimy laboratoria światowej klasy w dziedzinie adsorpcji, kriogeniki, mrożenia żywności, mielenia, czystej energii i reakcji z wodorem, w których pracujemy nad usprawnieniami w szerokim zakresie procesów oddzielania gazów, oczyszczania i zastosowań. Nasi eksperci techniczni wykorzystują opatentowane pomiary podstawowe i modelowanie na stanowisku badawczym w skali pilotażowej do projektowania produktów o zwiększonej wydajności i efektywności energetycznej.


Centrum produkcji urządzeń kriogenicznych Caojing

Nasze centrum produkcji sprzętu kriogenicznego Caojing znajduje się w Szanghaju w Chinach. Centrum zajmuje się projektowaniem i projektowaniem komór chłodniczych oraz kriogenicznych kolumn do oddzielania powietrza i węglowodorów oraz produkcji komór chłodniczych na potrzeby projektów na całym świecie. Zapewnia również wsparcie w zakresie produkcji, w tym łączenie kolumn i skrzynek, modernizację kolumn na miejscu i naprawę urządzeń aluminiowych w działających zakładach.

Nasze centrum produkcji w Caojing, posiadające certyfikat ISO9001 i różne międzynarodowe kody, projektuje i produkuje produkty zgodnie ze specyficznymi wymaganiami klientów i światowymi standardami jakości. Położona w pobliżu przystani głębinowej, Centrum jest w stanie produkować światowej klasy sprzęt produkcyjny.


Port Manatee Manufacturing Equipment Manufacturing Center (Centrum Wytwarzania Sprzętu Manatowego)

W naszym zakładzie produkcji manatów portowych na Florydzie (USA) produkujemy małe, średnie i bardzo duże wymienniki ciepła z uzwojeniem kriogenicznym, które wspierają rynek LNG. Obiekt o powierzchni około 122 000 metrów kwadratowych zapewnia łatwy dostęp do usług portowych, umożliwiając nam produkcję wymienników ciepła LNG w całej gamie rozmiarów wymaganych przez rynek. W ostatnim czasie dodaliśmy najnowocześniejszy sprzęt do testowania urządzeń, który umożliwia gromadzenie danych w celu opracowania projektów nowej generacji innowacyjnych zwojów cewkowych.

W zakładzie Manate w Port produkujemy również urządzenia używane w naszych zakładach oddzielania powietrza i węglowodorów, takie jak kolumny, zbiorniki, zbiorniki chłodnicze, moduły instalacji prefabrykowanych i płozy.


Air Products Centrum produkcji rozwiązaniami membranowymi 

Rozwiązaniami membranowymi Air Products są produkowane wyłącznie w naszym zakładzie w St Louis w stanie Missouri (USA). Ten jedyny w swoim rodzaju zakład produkujący membrany jest wyposażony w niestandardowe urządzenia produkcyjne, zaprojektowane z myślą o elastycznej produkcji. Technicy mogą ponownie oprzyrządować krytyczne komponenty, aby szybko zmieniać typy włókien, umożliwiając zakładowi dostosowanie się do różnych obciążeń popytu na produkt.

Samodzielna działalność to centrum handlowe, badawcze i produkcyjne dla wszystkich produktów z membranami PRISM. Bliskie relacje między badaczami, inżynierami i technikami produkcji umożliwiają nam szybką komercjalizację koncepcji włókna membranowego.


Centrum wytwarzania urządzeń Rotoflow®

Nasze centrum produkcji urządzeń Rotoflow® znajduje się w mieście Fogelsville w stanie Pensylwania (USA). Dzięki najnowocześniejszym badaniom i rozwojowi, w połączeniu z naszym doświadczeniem w zakładach produkcyjnych i operacyjnych, nasi inżynierowie i technicy niezmiennie są liderem w dziedzinie innowacji produktów.   

Zakład o powierzchni 5500 metrów kwadratowych jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do wyważania i obróbki, sprzęt do precyzyjnej kontroli, test wirowania kriogenicznego w otoczeniu i test ciśnieniowy, aby zapewnić, że możemy produkować i naprawiać wszystkie rodzaje maszyn wirnikowych, które ma kluczowe znaczenie dla działania zakładu.

Rotoflow posiada certyfikat ISO 9001, a nasza maszyna turbinowa została zaprojektowana pod kątem niezawodności i wyprodukowana zgodnie z rygorystycznymi wymogami bezpieczeństwa.