Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Air Products joint venture with Lu'An

Gazyfikacja

Sprawdzone technologie i doświadczenie

Dysponujemy szerokim zakresem możliwości, wiodącymi w branży technologiami gazyfikacji i doświadczeniem operacyjnym w zakresie przetwarzania pełnej gamy surowców.

ap0129-glass-and-minerals
Stałe węglowodory

Wysoka niezawodność i wysoka wydajność gazyfikacji surowców węglowodorowych, takich jak węgiel, koks ponaftowy i biomasa, z ponad 20-letnim doświadczeniem w światowej klasy zakładach produkcji węgla, chemikaliów, paliw syntetycznych i energii.

0883-chemicals
Ciekłe węglowodory

Ekonomiczne i wartościowe rozwiązanie dla materiałów znajdujących się na dnie beczki w kompleksie rafineryjnym, zwiększające wartość dodaną i zyski rafinerii, gdy świat odchodzi od oleju napędowego o wysokiej zawartości siarki.

ap0013-syngas
Gazowe węglowodory

Światowej klasy, wysokowydajne instalacje reformingu parowo-metanowego dostarczają gaz syntezowy i / lub wodór ze skromnego 1000 scf / d do dużego 100MM scf / d do odsiarczania i uszlachetniania paliw lub dostarczania wodoru do pojazdów z ogniwami paliwowymi.

Osiągnięcie doskonałości operacyjnej dla wielkiego projektu w Chinach

Gdy firma Lu'an, wiodąca chińska firma zajmująca się czystą energią, potrzebowała partnera do swojego globalnego projektu gazyfikacji w Changzhi City, w prowincji Shanxi w Chinach, zwróciła się do nas. Ten wielki projekt, obejmujący cztery duże jednostki oddzielania powietrza, cztery gazyfikatory i dwa systemy oczyszczania gazu syntezowego, wspiera jeden z przełomowych projektów demonstracyjnych w dziedzinie czystej energii w Chinach.

Cztery instalacje ASU wyprodukowane przez Air Products dostarczają ponad 10 000 ton dziennie (TPD) tlenu i ponad 6 000 TPD azotu do zakładu w Changzhi. Gazyfikatory, które należą do czterech największych i najbardziej wydajnych na świecie, wykorzystują technologię gazyfikacji Air Products do przekształcania węgla w substancje chemiczne. Każdy wytwornica gazu przekształca ok. 3000 TPD węgla w gaz syntezowy, który jest następnie oczyszczany i przetwarzany przez Lu'an na czyste paliwa transportowe.

Zespół Air Products doprowadził zakład gazyfikacji do stabilnej pracy w rekordowym czasie, co pozwoliło nam rozwinąć nasze doświadczenie inżynieryjne i doskonałość operacyjną jako wiodąca na świecie firma zajmująca się gazyfikacją.

Najnowsze projekty gazyfikacji

Air Products jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań do przetwarzania surowców węglowodorowych w gaz syntezowy dla produktów i energii o wysokiej wartości. Nasze sprawdzone technologie gazyfikacji wykorzystują całą gamę surowców o niższej wartości i przekształcają je w sposób umożliwiający obniżenie emisji na gaz syntezowy, który jest następnie wykorzystywany przez klientów do wytwarzania produktów o wyższej wartości.

Saudi AramcoJazan Economic City, Arabia Saudyjska
Lu'An Clean Energy CompanyChangzhi City, Prowincja Shanxi, Chiny
Jiutai New Material Co. Ltd.Hohhot, Chiny
Grupa Debang GroupXuwei National Petrochemical Park, Lianyungang City, prowincja Jiangsu, Chiny

Osiągnięcia kamień milowy w największym na świecie kompleksie gazów przemysłowych

Osiągnęliśmy reputację dzięki sukcesom w projektowaniu, budowie, posiadaniu i obsłudze dużych projektów dla klientów na całym świecie. Na szczycie tej listy mega-projektów znajduje się największy na świecie kompleks gazów przemysłowych obsługujący największą na świecie firmę, Saudi Aramco.

Zlokalizowany w miejscowości Jazan w Arabii Saudyjskiej zakład dostarcza 20 000 ton dziennie (TPD) tlenu i 55 000 TPD azotu do rafinerii saudyjskiej Aramco i zintegrowanego cyklu zintegrowanego gazyfikacji. Pomimo wymagającego środowiska i ogromnych wysiłków inżynieryjnych wymagających współpracy zespołów Air Products z całego świata, projekt został ukończony na czas i został ukończony mechanicznie bez urazu spowodowanego stratą czasu w ciągu 25 milionów godzin roboczych.