Gazyfikacja

Opierając się na ponad 40-letnim doświadczeniu w dziedzinie gazyfikacji, firma Air Products stała się wiodącym dostawcą rozwiązań „pod klucz” do przekształcania surowców węglowodorowych w gaz syntezowy zapewniający wysoką jakość produktów i energii. Dysponujemy sprawdzonymi technologiami gazyfikacji, które wykorzystują całą gamę surowców o niższej wartości i przekształcają je w sposób umożliwiający obniżenie emisji na gaz syntezowy, który następnie może zostać wykorzystany przez klientów do wytwarzania produktów o wyższej wartości. 

Firma Air Products Syngas Solutions oferuje kompleksowe systemy gazyfikacji w ramach nowoczesnego modelu finansowego „Sprzedaż gazu”, w ramach którego budujemy, finansujemy, posiadamy i obsługujemy zakład produkcji gazu syntezowego. Nasze najlepsze w branży technologie i doświadczenie operacyjne umożliwiają naszym klientom skupienie się na podstawowej działalności i produktach.   

Sprawdzone technologie i doświadczenie

Dysponujemy szerokim zakresem możliwości, wiodącymi w branży technologiami gazyfikacji i doświadczeniem operacyjnym w zakresie przetwarzania pełnej gamy surowców.

Stałe węglowodory

Wysoka niezawodność i wysoka wydajność gazyfikacji surowców węglowodorowych, takich jak węgiel, koks ponaftowy i biomasa, z ponad 20-letnim doświadczeniem w światowej klasy zakładach produkcji węgla, chemikaliów, paliw syntetycznych i energii.

Ciekłe węglowodory

Ekonomiczne i wartościowe rozwiązanie dla materiałów znajdujących się na dnie beczki w kompleksie rafineryjnym, zwiększające wartość dodaną i zyski rafinerii, gdy świat odchodzi od oleju napędowego o wysokiej zawartości siarki.

Gazowe węglowodory

Światowej klasy, wysokowydajne instalacje reformingu parowo-metanowego dostarczają gaz syntezowy i / lub wodór ze skromnego 1000 scf / d do dużego 100MM scf / d do odsiarczania i uszlachetniania paliw lub dostarczania wodoru do pojazdów z ogniwami paliwowymi.

Spółka Joint Venture zakładu rozdziału powietrza/ gazyfikacji/ energetyki o wartosci 12 mld USD w Jazan w Arabii Saudyjskiej

Air Products ogłosiła zamknięcie finansowe i przeniesienie drugiej grupy aktywów w ramach wartej 12 mld USD spółki joint venture (JV) w zakresie gazyfikacji i energetyki firm Aramco, ACWA Power i Air Products Qudra w Jazan Economic City („Jazan”) w Arabii Saudyjskiej.

Zakup drugiej grupy aktywów przez spółkę JV w Jazan jest następstwem udanych transakcji nabycia aktywów i finansowania projektów dotyczących pierwszej grupy, które zakończyły się pod koniec października 2021 r.

Spółka JV obsługuje rafinerię Jazan firmy Aramco – megaprojekt mający na celu przetwarzanie 400 000 baryłek ropy dziennie w celu wytworzenia głównych produktów, takich jak ultralekki olej napędowy z siarką, benzyna i inne produkty.

Air Products została wyróżniona przez magazyn Time na inauguracyjnej liście Najlepszych Firm Świata 2023. Magazyn Time i Statista umieścił firmy w rankingu w oparciu o formułę wzrostu przychodów, badania satysfakcji pracowników oraz rygorystyczne dane dotyczące ochrony środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego.

Osiągnięcie doskonałości operacyjnej dla wielkiego projektu w Chinach

Gdy firma Lu'an, wiodąca chińska firma zajmująca się czystą energią, potrzebowała partnera do swojego globalnego projektu gazyfikacji w Changzhi City, w prowincji Shanxi w Chinach, zwróciła się do nas. Ten wielki projekt, obejmujący cztery duże jednostki oddzielania powietrza, cztery gazyfikatory i dwa systemy oczyszczania gazu syntezowego, wspiera jeden z przełomowych projektów demonstracyjnych w dziedzinie czystej energii w Chinach.

Cztery instalacje ASU wyprodukowane przez Air Products dostarczają ponad 10 000 ton dziennie (TPD) tlenu i ponad 6 000 TPD azotu do zakładu w Changzhi. Gazyfikatory, które należą do czterech największych i najbardziej wydajnych na świecie, wykorzystują technologię gazyfikacji Air Products do przekształcania węgla w substancje chemiczne. Każdy wytwornica gazu przekształca ok. 3000 TPD węgla w gaz syntezowy, który jest następnie oczyszczany i przetwarzany przez Lu'an na czyste paliwa transportowe.

Zespół Air Products doprowadził zakład gazyfikacji do stabilnej pracy w rekordowym czasie, co pozwoliło nam rozwinąć nasze doświadczenie inżynieryjne i doskonałość operacyjną jako wiodąca na świecie firma zajmująca się gazyfikacją.

Zespół ds. Licencjonowania Gazyfikacji

Dowiedz się więcej o członkach naszego zespołu oraz sprawdź, jak mogą pomóc w opracowaniu oferty dopasowanej do potrzeb.

Poznaj zespół

Dlaczego gazyfikacja?

Gazyfikacja to czysta, niezawodna i elastyczna alternatywa tworzenia gazu syntezowego (gazu syntezowego) z surowców o niskiej wartości do wytwarzania produktów i energii o dużej wartości.

Dowiedz się więcej