Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Cross section of Prism Membrane separator

Membrany

Dział Air Products Membrane Solutions projektuje i produkuje separatory membranowe do wytwarzania gazu na miejscu. Grupa ta była pionierem w dziedzinie separacji membran gazowych do użytku komercyjnego. Wczesne projekty zostały przekazane w 1977 r., a komercjalizacja na pełną skalę nastąpiła w 1979 r.

Separatory membranowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, między innymi w przemyśle morskim, lotniczym, naftowym i gazowym, spożywczym i napojowym oraz w wielu innych. Jedyny w swoim rodzaju zakład produkcji membran znajduje się w Saint Louis w stanie Missouri, USA

 

Pionierska technologia membran na całym świecie

Air Products Norwegia była pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek membrany z włókien kapilarnych do oddzielania azotu na pokładzie statków i instalacjach morskich. Pierwsza zakładowa generacja azotu wykorzystująca membrany z włókien kapilarnych została zainstalowana na statku w 1984 r., A pierwsza na platformie przybrzeżnej w 1985 r. Do tej pory Air Products w Norwegii dostarczyła ponad 1200 membranowych systemów azotowych PRISM® do różnych zastosowań okrętowych i ponad 220 membranowych systemów PRISM do instalacji azotowych na morzu.

Erin Sorensen
Dr Erin Sorensen

General Manager, Membrany PRISM® firmy Air Products

Zobacz biografię

Air Products ma niezrównane doświadczenie w dostarczaniu wydajnych systemów membran PRISM. Jesteśmy zaangażowani w poszukiwanie nowych zastosowań i opracowywanie zrównoważonych produktów, które pomogą sprostać naglącym potrzebom świata z coraz bardziej wyczerpanymi zasobami. 

Poprawa bezpieczeństwa lotów komercyjnych i wojskowych

Samoloty pracujące w przestrzeni powietrznej USA mają wbudowany system generowania gazu obojętnego (OBIGGS), który doprowadza gaz obojętny do ullage (lub pustej przestrzeni) zbiornika paliwa w celu zmniejszenia możliwości wybuchu. System OBIGGS wykorzystuje powietrze z jednej ze sprężarek silnika i przepływa przez układ oddzielania powietrza z włókien kapilarnych, który odfiltrowuje cząsteczki tlenu i wytwarza bogaty w azot strumień, który zastępuje opary paliwa we wbudowanym zbiorniku paliwa. Air Products Membrany PRISM to wiodący producent modułów membran oddzielania powietrza (ASM) stosowanych w większości obecnie stosowanych systemów OBIGGS.

Bazując na dziesięcioleciach wiedzy i doświadczenia w produkcji separatorów membranowych z włókna kapilarnego, nasi inżynierowie zaprojektowali strukturę włókna kapilarnego wymaganą dla niskiego ciśnienia generowanego przez turbiny strumieniowe. Innowacyjne moduły ASM opracowane przez Air Products Membrany PRISM są lekkie i wytrzymują tysiące godzin wibracji i ekstremalnych wahań temperatury. Dziś nasze trwałe moduły ASM zapewniają bezpieczeństwo pasażerom i ładunkom większości samolotów komercyjnych i wojskowych w Ameryce Północnej.

Utrzymanie świeżości produktów dzięki kontrolowanej atmosferze 

W naszej globalnej gospodarce produkty mogą być uprawiane w jednej części świata i wysyłane na drugą stronę planety. Aby żywność nie uległa zepsuciu, zanim dotrze do miejsca przeznaczenia, należy stworzyć kontrolowaną atmosferę przez większą część podróży, aby usunąć szkodliwy wpływ dwutlenku węgla i tlenu.

Firma Air Products opracowała technologię tworzenia kontrolowanych atmosfer do transportu i przechowywania produktów. Systemy w pojemnikach wykorzystują membranowe generatory azotu PRISM® do podawania azotu do hermetycznej przestrzeni magazynowej, tworząc atmosferę o zmniejszonej zawartości tlenu potrzebną do spowolnienia procesu dojrzewania. Azot do tych systemów jest wytwarzany przez separatory membranowe PRISM, które są jedną z najbardziej efektywnych i wygodnych metod dostarczania azotu do tego zastosowania.

Nasza technologia membran PRISM zapewnia dostawcom i dystrybutorom czas na transport delikatnych produktów spożywczych, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się świeżymi produktami przez cały rok!