Robotyzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych

Kompleksowa obsługa - od projektu po realizację

Od kilku lat Air Products posiada Dział Robotyzacji i Automatyzacji, który skupia swoje działania na projektach związanych z tymi dziedzinami techniki.

Na polskim rynku coraz więcej firm inwestuje w procesy robotyzacji i automatyzacji - Air Products jest w stanie zapewnić Klientom kompleksową obsługę.

  • Jako producent gazów technicznych i dystrybutor materiałów spawalniczych realizujemy dostawy gazów i mieszanek spawalniczych oraz sprzętu i materiałów do spawania.
  • W ramach współpracy z firmą ABB oferujemy nowoczesne roboty oraz zrobotyzowane stanowiska spawalnicze.

Współpracując z Air Products przy projektach z zakresu robotyzacji i automatyzacji możecie Państwo osiągnąć wymierne korzyści dla swojej firmy:

  • zwiększyć produktywność,
  • zminimalizować błędy w procesach produkcji,
  • zwiększyć powtarzalność wytwarzanych elementów,
  • zredukować negatywny wpływ na środowisko,
  • polepszyć wizerunek przedsiębiorstwa dzięki wprowadzeniu innowacyjnych procesów produkcyjnych.

Nasze usługi

W ramach działu robotyzacji i automatyzacji oferujemy usługi w zakresie projektowania, montażu i szkoleń z obsługi systemów zrobotyzowanych, traktorów, manipulatorów i obrotników spawalniczych oraz aplikacji niestandardowych.

W naszej pracy korzystamy z aplikacji RobotStudio firmy ABB. Program ten zapewnia wirtualne projektowanie 3D systemów zrobotyzowanych, bez konieczności przerywania produkcji. RobotStudio umożliwia zaprogramowanie pracy robota na komputerze, przeprowadzenie symulacji zadania, zoptymalizowania go pod kątem potrzeb produkcji - wszystko to bez zakłócania obecnego procesu. W efekcie końcowym skraca się czas wdrożenia nowego produktu, przejście z jednego do drugiego zadania staje się bardziej produktywne, a ryzyko błędu zminimalizowane.

Dodatkowo, korzystając ze wsparcia naszych specjalistów spawalników, jesteśmy do dyspozycji Klientów przy poszczególnych etapach kwalifikowania technologii spawania, zarówno przy przygotowaniu technologii w konkretnej aplikacji, przygotowaniu dokumentacji technologicznej (WPQR, WPS), jak i szkoleniu oraz certyfikacji osób ją obsługujących.
 

Nasze realizacje

Obejrzyj filmy i zapoznaj się z naszymi realizacjami projektów na stanowiska zrobotyzowane - to tylko niektóre z nich. Skontaktuj się z nami i zapytaj o rozwiązanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy!

Zastosowanie robota w procesie produkcji krzeseł

Zrobotyzowane spawanie części maszyn

Wykorzystanie robota przy produkcji maszyn rolniczych – funkcja SmarTac: lokalizacja detalu i spoiny

Spawanie aluminium z wykorzystaniem robota

Skontaktuj się z nami

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI