Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Szukasz rozwiązań dla bezemisyjnej mobilności?

Światowy lider w branży produkcji wodoru, firma Air Products, zapewnia swoim klientom kompleksowe rozwiązania od produkcji i dostawy po magazynowanie i stacje tankowania.

ap0137-water-wastewater
Jak produkowany jest wodór?

Wodór to pierwiastek najczęściej występujący we wszechświecie. Łatwo tworzy związki chemiczne, jak woda czy metan, otrzymywany jest różnymi metodami.

Dowiedz się więcej
ap0200-bus
Czy paliwo wodorowe jest bezpieczne?

Air Products ma 60-letnie doświadczenie w pracy z wodorem i stosuje procesy zapewniające bezpieczeństwo naszym klientom. Firma od 30 lat obsługuje stacje tankowania wodoru, zaprojektowano i zainstalowano ich ponad 250.

Dowiedz się więcej
0868-atom
Dlaczego wybrać wodór?

Jedynym produktem ubocznym zastosowania wodoru do zasilania pojazdów jest woda. Zaletą jest szybkie tankowanie poniżej 10 minut, a infrastruktura do tankowania wymaga jedynie niewielkiej przestrzeni

Dowiedz się więcej

Dlaczego wybrać firmę Air Products na dostawcę wodoru?

Dowiedz się, dlaczego wodór jest energią przyszłości.

Air Products oraz firma Alstom podpisały porozumienie o współpracy, które dotyczy promowania rozwoju zeroemisyjnych napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi pociągi w Polsce. 
Nadrzędnym celem firmy Air Products jest zaspokojenie światowego zapotrzebowania na czystą energię i materiały przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko. Wodór jest kluczem do sprostania temu wyzwaniu.
Tworzenie czystszej przyszłości wymaga doświadczenia, inwestycji i innowacji na skalę światową. Mamy ponad 60-letnie doświadczenie w bezpiecznej produkcji i dostarczaniu wodoru naszym klientom oraz ponad 50 patentów w dziedzinie paliw wodorowych. Ogłosiliśmy miliardy dolarów inwestycji w nowe źródła wodoru i rozwój infrastruktury. Firma Air Products dysponuje technologią, doświadczeniem i ambicją prowadzenia gospodarki wodorowej na dużą skalę.
Firmy transportowe na całym świecie przechodzą na autobusy z ogniwami paliwowymi o zerowej emisji, a firma Air Products dostarcza rozwiązania w zakresie paliw wodorowych, aby wspierać ich cele.
Wodór już teraz odgrywa kluczową rolę w dekarbonizacji transportu i zapewnia doskonałą wydajność w porównaniu z innymi czystymi technologiami w zastosowaniach o dużym obciążeniu. Firma Air Products nie tylko o tym mówi, ale daje przykład poprzez niedawne ogłoszenie przekształcenia swojej globalnej floty około 2000 ciężarówek na pojazdy bezemisyjne z wodorowymi ogniwami paliwowymi.
Jako największy na świecie producent wodoru i operator najdłuższego na świecie systemu przesyłu wodoru rurociągami, firma Air Products działa we wszystkich aspektach łańcucha wartości wodoru, włączając produkcję, dystrybucję, magazynowanie i stacje tankowania.

Ekperci ds. wodoru

Opierając się na ponad sześciu dekadach doświadczenia z wodorem, wykorzystujemy nasze możliwości, aby pomóc rozwiązać światowe wyzwania klimatyczne, wdrażając nasze rozwiązania w zakresie produkcji, dystrybucji i tankowania wodoru.

ap0024-hydrogen2
Niezawodne dostawy wodoru

Możesz liczyć na niezawodne dostawy wodoru oraz niezrównane wsparcie i fachową wiedzę. Firma Air Products znacznie inwestuje w produkcję wodoru i infrastrukturę, aby ułatwić transformację energetyczną.

Dowiedz się więcej
ap0174-new-projectsupport
Kompleksowe rozwiązania do zasilania wodorem 

Od produkcji, przez dystrybucję, po stacje tankowania wodorem, zapewniamy naszym klientom kompleksową obsługę, oferując niezawodne dostawy wodoru, wiodącą technologię i sprzęt oraz sprawdzoną wiedzę fachową.

ap0067-apex
Rozwijamy energię wodorową

Dążymy do bycia liderem w transformacji energetycznej i współpracujemy z ekspertami branżowymi i rządami nad rozwiązaniami na skalę światową w celu dekarbonizacji transportu ciężkiego i innych trudnych do złagodzenia zastosowań przemysłowych.

Dowiedz się więcej

NEOM: NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE ZIELONY PROJEKT WODOROWY

Dzięki inwestycji 7 mld USD, firma Air Products dostarczy do 2025 r. bezemisyjny, ekologiczny wodór do zasilania autobusów i ciężarówek na całym świecie, eliminując 3 miliony ton rocznie emisji CO₂, co odpowiada emisji z ponad 700 000 samochodów. Projekt joint venture w Arabii Saudyjskiej z NEOM i ACWA Power będzie zasilany czterema gigawatami energii odnawialnej ze słońca, wiatru i magazynowania, napędzając produkcję 650 ton wodoru dziennie przez elektrolizę przy użyciu technologii thyssenkrupp, produkcję azotu w procesie rozdziału powietrza przy użyciu technologii Air Products i produkcję 1,2 miliona ton rocznie bezemisyjnego amoniaku przy użyciu technologii Haldor Topsoe.

Na czele z ośrodkiem Blue wodoru w zachodniej Kanadzie

Nasz kompleks energii wodorowej w Edmonton w stanie Alberta w Kanadzie sprawi, że obszar ten stanie się centrum gospodarki wodorowej w zachodniej Kanadzie i na północnym zachodzie Pacyfiku. Kompleks będzie wytwarzał wystarczającą ilość ciekłego wodoru, by zasilać wszystkie agencje transportu publicznego w całej Albercie. Co więcej, połączenie naszej zaawansowanej technologii wodorowej, wychwytywania i składowania węgla oraz generowania energii opartej na wodorze umożliwia eksploatację zakładu przy zerowym poziomie emisji dwutlenku węgla.

Wodór dla mobilności