Systemy są skalowalne i konfigurowalne pod kątem konkretnych wymagań operacyjnych lub kapitałowych.
W przypadku pracy w rafineriach systemy membranowe PRISM odzyskują wodór w instalacjach do hydrorafinacji w rafineriach ropy naftowej. Odrzucają obojętne związki, które gromadzą się w pętlach obiegu wodoru. Oznacza to, że do utrzymania równowagi wodoru w systemie potrzeba mniej wytwarzanego wodoru, a proces staje się mniej kosztowny.
W zakładach petrochemicznych systemy membranowe PRISM odzyskują wodór i dostosowują strumienie gazu syntezowego w celu zapewnienia maksymalnej wydajności. Procesy te obejmują: odzyskiwanie wodoru ze strumieni oczyszczających w fabryce metanolu, regulację proporcji gazu syntezowego, oczyszczanie tlenku węgla, strumienie oczyszczające w operacjach utwardzania i odzyskiwanie wodoru z gazu oczyszczającego PSA.
Usunięcie obojętnych produktów ubocznych z pętli gazu syntezowego wpływa korzystnie na proces syntezy amoniaku. W skład gazu wchodzą wodór oraz wysokie stężenia metanu i argonu, które gromadzą się podczas normalnej pracy. Cząsteczki wodoru przenikają przez membranę i migrują na zewnątrz, a strumień uszlachetnianego wodoru wraca do pętli syntezy w celu uzupełnienia zasobów gazu syntezowego. Oznacza to, że do utrzymania równowagi wodoru w systemie potrzeba mniej wytwarzanego wodoru, a proces staje się mniej kosztowny.