Seifi Ghasemi
Seifi Ghasemi Download full resolution image

Seifi Ghasemi

Przewodniczący, prezes i dyrektor generalny

Seifi Ghasemi został prezesem i dyrektorem naczelnym Air Products w lipcu 2014 r. W roli tej koncentruje się na ustalaniu strategii i polityki firmy, rozwijaniu przywództwa i wypełnianiu zobowiązań udziałowców.

Pan Ghasemi jest członkiem The Business Council, stowarzyszenia dyrektorów generalnych najważniejszych przedsiębiorstw na świecie. W 2019 r. został wybrany do rady dyrektorów US-China Business Council. Pan Ghasemi został również laureatem, przyznawanego co dwa lata przez Société de Chimie Industrielle, Międzynarodowego Medalu Palladium za wybitne zasługi dla przemysłu chemicznego.

W latach 2001-2014, zanim dołączył do zespołu Air Products, pan Ghasemi był prezesem i dyrektorem generalnym w firmie Rockwood Holdings, światowego lidera w dziedzinie litów i zaawansowanych materiałów. W latach 1997–2001 pełnił funkcje kierownicze w GKN, globalnej firmie przemysłowej, gdzie był m.in. dyrektorem zarządu głównego GKN, plc, oraz prezesem i dyrektorem naczelnym GKN Sinter Metals, Inc. i Hoeganes Corporation. Wcześniej Pan Ghasemi spędził prawie 20 lat w firmie The BOC Group na różnych stanowiskach, w tym dyrektora zarządu głównego BOC Group, plc; prezesem BOC Gases Americas; oraz prezesem i dyrektorem generalnym BOC Process Plants, Ltd. i Cryostar. 

Pan Ghasemi uzyskał stopień licencjata w Instytucie Technologii w Abadanie oraz tytuł magistra inżyniera mechanika na Uniwersytecie Stanforda. Otrzymał również honorowy tytuł doktora nauk ścisłych na Lafayette College w 2017 roku oraz honorowy tytuł doktora inżynierii na uniwersytecie Stevens Institute of Technology w 2018 roku.

4/2023