Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Seifi Ghasemi

Przewodniczący, prezes i dyrektor generalny

Seifi Ghasemi został przewodniczącym, prezesem i dyrektorem generalnym firmy Air Products w lipcu 2014 r. Pełniąc tę funkcję, koncentruje się na ustalaniu strategii i polityki firmy, rozwijaniu przywództwa i wypełnianiu zobowiązań wobec udziałowców.

Seifi Ghasemi jest członkiem The Business Council, stowarzyszenia dyrektorów generalnych najważniejszych przedsiębiorstw na świecie. W 2020 r. został powołany do rady dyrektorów Forum Partnerstwa Strategicznego USA-Indie. W 2019 r. został wybrany do rady dyrektorów Rady Biznesu USA-Chiny. W 2017 r. S. Ghasemi został również laureatem medalu International Palladium Medal, przyznawanego co dwa lata przez Société de Chimie Industrielle za wybitne zasługi dla przemysłu chemicznego.

Przed dołączeniem do zespołu Air Products, w latach 2001-2014 pan Ghasemi pełnił funkcję prezesa i dyrektora naczelnego Rockwood Holdings, światowego lidera w dziedzinie specjalistycznych chemikaliów nieorganicznych i zaawansowanych materiałów, który został zakupiony przez firmę Albemarle Corporation w styczniu 2015 r. W latach 1997-2001 pełnił role kierownicze w firmie GKN, globalnym przedsiębiorstwie przemysłowym, w tym na stanowiskach dyrektora zarządu głównego GKN, plc oraz prezesa i dyrektora generalnego GKN Sinter Metals, Inc. i Hoeganes Corporation. Na początku swojej kariery Seifi Ghasemi spędził prawie 20 lat w The BOC Group (firmie zajmującej się gazami przemysłowymi, która obecnie należy do Linde AG) na stanowiskach dyrektora zarządu głównego grupy BOC, plc, prezesa BOC Gases Americas oraz prezesa i dyrektora generalnego firm BOC Process Plants, Ltd. i Cryostar. 

S. Ghasemi uzyskał stopień licencjata w Instytucie Technologii w Abadanie oraz tytuł magistra inżyniera mechanika na Uniwersytecie Stanforda. Uzyskał również honorowy tytuł doktora nauk ścisłych od Lafayette College w 2017 r. oraz honorowy tytuł doktora inżynierii od Stevens Institute of Technology w 2018 r.

7/2020