Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Joerg Linsenmaier

Wiceprezes ds. zarządzania projektami,
Produkcja i budownictwo

Joerg Linsenmaier dołączył do zespołu Air Products w 2017 r. jako wiceprezes ds. zarządzania projektami, produkcji i budownictwa. Odpowiada za kierownictwo i zasoby we wszystkich zakładach budowlanych i produkcyjnych firmy Air Products, a także za opracowywanie strategii prowadzenia projektów i prac budowlanych, które zapewniają zrównoważony i zyskowny rozwój firmy. 

Joerg Linsenmaier ma ponad 29 lat doświadczenia w dziedzinach inżynierii, zaopatrzenia i budowania dużych projektów przemysłowych dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz naftowego i gazowego. Przed dołączeniem do firmy Air Products J. Linsenmaier pracował dla Linde Engineering North America, gdzie był naczelnym dyrektorem, a także dyrektorem operacyjnym i szefem działu operacyjnego. Pełniąc tę funkcję, odpowiadał za połączone działy realizacji projektów, inżynieryjny, zaopatrzenia, konstrukcji i produkcji w ramach projektów w obu Amerykach i w kilku lokalizacjach międzynarodowych. Wśród wcześniej pełnionych przez niego funkcji były stanowiska wiceprezesa wykonawczego ds. globalnej realizacji projektów w Monachium i dyrektora zarządzającego firmy Linde Engineering w Dreźnie w Niemczech. Jego doświadczenie w pracy na rynku międzynarodowym obejmuje stanowiska w USA, Rosji i RPA, a także dłuższe kontrakty wykonywane w Chinach, na Tajwanie, na Bliskim Wschodzie i w Europie. 

Joerg Linsenmaier uzyskał tytuł dyplomowanego inżyniera (odpowiednik tytułu mgr inż.) o specjalizacji inżynierii mechanicznej na Politechnice w Monachium. 

11/2017