Skroplony gaz ziemny (LNG)

Firma Air Products to wiodący światowy dostawca technologii, sprzętu i usług dla ciekłego gazu naturalnego (LNG) z niezrównanym doświadczeniem. Nasza unikalna zdolność do integracji projektu procesu skraplania i urządzeń pozwala na optymalizację wydajności, kosztów, operacyjności i niezawodności, co stało się punktem odniesienia dla branży LNG.

Większość całego światowego LNG jest produkowana przy użyciu opatentowanej technologii firmy Air Products. Ta technologia ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia rosnącego na świecie zapotrzebowania na energię i czystą energię.

Światowy lider w dziedzinie LNG

Bliska współpraca z naszymi klientami i budowanie dogłębnej wiedzy o ich wymaganiach przyczyniła się do ciągłego udoskonalania technologii, urządzeń i usług LNG, które oferujemy.

Niezrównane doświadczenie

Zaprojektowaliśmy, wyprodukowaliśmy i sprzedaliśmy ponad 116 dużych wymienników ciepła zwojowych do zakładów w 20 krajach na całym świecie.

Solidne rozwiązania

Oferujemy technologię i kluczowe urządzenia dla procesu skraplania gazu ziemnego dla dużych zakładów eksportowych, małych i średnich zakładów LNG, pływających zakładów LNG i urządzeń do golenia szczytów LNG.

World-class Projects

We have provided equipment and technology to the majority of leading LNG producers around the world, as well as for the world’s first off-shore floating LNG plants.

Najnowocześniejszy obiekt do testowania urządzeń LNG

W naszym zakładzie produkcji manatów portowych na Florydzie zajmujemy się produkcją wymienników ciepła zwojowych dla przemysłu LNG, a także innych urządzeń kriogenicznych do produkcji LNG i innych gazów przemysłowych. Obiekt o powierzchni ponad 36 tys. metrów kwadratowych zapewnia łatwy dostęp do usług portowych, umożliwiając nam produkcję wymienników ciepła LNG w całej gamie rozmiarów wymaganych przez rynek.

Od momentu otwarcia zakładu w 2014 r., Air Products zwiększył moce produkcyjne w Port Manatee o ponad 50 procent. Ponadto zbudowaliśmy nowoczesny obiekt do testowania urządzeń, który umożliwia gromadzenie danych w celu opracowania projektów dla kolejnej generacji naszych innowacyjnych wymienników ciepła z uzwojeniem cewki.

Nasi pracownicy w Port Manatee to wysoce wykwalifikowani i doświadczeni rzemieślnicy, którzy są dumni z jakości swojej pracy i dbałości o szczegóły. Wynikiem jest doskonały produkt dostarczany na czas, na który klienci mogą liczyć w sposób bezpieczny, niezawodny i wydajny przez wiele lat.

Petronas FLNG Satu 1.2 MTPA LNG zakład produkcji pływającej wykorzystujący proces i sprzęt do skraplania gazu ziemnego Air Products 'AP-N™. Zdjęcie udostępnione dzięki uprzejmości Petronas.

Pierwsze na świecie instalacje FLNG na morzu

Dostosowaliśmy nasze projekty urządzeń kriogenicznych i opracowaliśmy procesy skraplania gazu ziemnego, specjalnie dla unikalnego środowiska morskiego zakładu LNG (FLNG). Nasza technologia FLNG odzwierciedla kulturę bezpieczeństwa, niezawodności i funkcjonalności Air Products wynikającą z ponad 75 lat posiadania i obsługi kriogenicznych instalacji gazów przemysłowych.

Air Products dostarczył technologię i sprzęt do skraplania dla czterech pierwszych na świecie projektów FLNG na morzu, mianowicie Shell Prelude, Petronas FLNG Satu, Petronas FLNG Dua i Wybrzeże Południowe rafy koralowej. W tym roku po raz pierwszy przeniesiono działający zakład FLNG wraz z przeprowadzką firmy Petronas FLNG Satu do nowej rezerwy gazu na morzu Sabah nad polem gazowym Kebabangan. Ten ruch wymagał jedynie prostej weryfikacji technicznej i nie wymagał fizycznych modyfikacji urządzeń. Od 2010 roku uczestniczyliśmy także w kilkunastu działaniach FLNG FEED. 

Technologia i urządzenia APG-LN® LNG wybrane przez największego na świecie producenta LNG

Nasz wiodący pod względem technologicznym zakład w Port Manatee na Florydzie będzie produkował cztery największe na świecie ciągi technologiczne LNG dla potrzeb projektu ogromnej ekspansji w Katarze. Air Products opatentowana technologia i sprzęt do procesu skraplania gazu ziemnego AP-X® została wybrana przez firmę Qatargas na potrzeby pierwszej fazy projektu rozbudowy produkcji gazu ziemnego w Ras Laffan, w Katarze. Wydajność produkcyjna każdego z czterech nowych bloków LNG wyniesie 7,8 mln ton rocznie.

Wyznaczając standardy dla branży, Air Products „Technologia skraplania AP-X to największy na świecie system przetwarzania gazu LNG, który umożliwia klientom obniżenie kosztów kapitałowych w przeliczeniu na tonę gazu ziemnego w sposób ekonomiczny. Te ogromne jednostki AP-X mają zdolność produkcyjną procesu znacznie większą niż jakikolwiek inny działający zespół LNG.

Air Products dostarczył kluczowy sprzęt i technologię dla wszystkich 14 istniejących pociągów LNG w Katarze pracujących w Ras Laffan. Pierwszy z nich rozpoczął produkcję w 1996 r.

MOŻLIWOŚCI ROZPRĘŻARKI NA ŚWIECIE

Rotoflow jest pionierem i liderem w dziedzinie technologii rozprężania turbin gazu ziemnego. Nasze rozprężacze turbinowe wykorzystują rozległe doświadczenie operacyjne, aby zapewnić najwyższą niezawodność zakładom skraplania LNG na całym świecie. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i właściwościom łożysk urządzenia Rotoflow są odporne na stan ustalony i warunki pracy. Jako producent i operator maszyn wirnikowych posiadamy doświadczenie w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań, niezależnie od tego, jak małe lub złożone, spełniających unikalne potrzeby klientów.

Budujesz nową instalację LNG czy optymalizujesz istniejącą?

Jesteśmy po to, aby pomóc naszym najlepszym w swojej klasie rozwiązaniom.