Plan pięciopunktowy: Idziemy naprzód

W ciągu ostatnich kilku lat nasz strategiczny pięciopunktowy plan pomógł firmie Air Products odnieść sukces. Nasza podróż nigdy się nie zakończyła, więc przenieśliśmy pięciopunktowy plan na kolejny etap, aby ukształtować nasz rozwój w nadchodzących latach. Ten rozwinięty pięciopunktowy plan stanowi naszą mapę drogową na rzecz bezpieczeństwa, poczucia przynależności, zyskowności i zrównoważonego rozwoju.

Pięciopunktowy plan składa się z następujących elementów:

 


Nasz cel się nie zmienił. Chcemy być najbezpieczniejszą, najbardziej zróżnicowaną, najbardziej dochodową firmą z branży gazów przemysłowych na świecie, zapewniającą doskonałą obsługę naszym klientom. Aby utrzymać tę przewagę, będziemy nadal koncentrować się na bezpieczeństwie – każdemu incydentowi lub wypadkowi można zapobiec, a naszym celem jest zero wypadków. Chcemy także być najlepsi w swojej branży pod względem operacyjnym we wszystkim, co robimy i nadal zwiększać wydajność, aby utrzymać nasze marże.

Przewidujemy, że pomiędzy latami podatkowymi 2018 i 2022 zainwestujemy ponad 18 miliardów USD w kapitał, który zostanie sfinansowany dzięki silnym przepływom pieniężnym i dużemu potencjałowi kredytowemu. Jesteśmy zaangażowani w zarządzanie saldem zadłużenia w celu utrzymania naszej obecnej docelowej oceny A/A2.
Będziemy nadal inwestować w biznes, który postrzegamy jako dobrą okazję rozwoju. W międzyczasie rozwijamy nasze portfolio w kierunku większych projektów, a także tworzymy nowe możliwości wzrostu poprzez gaz syntezowy / gazyfikację i realizację skomplikowanych megaprojektów.
Nadal dążymy do zmian kulturowych, tworząc zespół, który razem pracuje i wygrywa. To pozostaje naszym głównym celem – stworzenie środowiska, w którym ludzie czują się szanowani i do którego przynależą, dzięki czemu mogą dać z siebie wszystko. Musimy nadal ulepszać naszą kulturę „4S” (safety, simplicity, speed and self-confidence): bezpieczeństwa, prostoty, szybkości i pewności siebie. Kluczem jest posiadanie zaangażowanego, zróżnicowanego i zmotywowanego zespołu, który wnosi pozytywne nastawienie, otwarte umysły i ducha współpracy przy każdym zadaniu.

Ponieważ ciężko pracujemy każdego dnia, aby tworzyć wartość dla naszych akcjonariuszy, realizujemy również nasz wyższy cel – tworzenie środowiska pracy, do którego ludzie należą i mają znaczenie, wytwarzanie produktów, które poprawiają środowisko i procesy naszych klientów oraz promowanie współpracy między ludźmi z różnych kultur i środowisk na całym świecie. W Air Products chcemy robić coś więcej, niż tylko zarabiać pieniądze – chcemy gromadzić wysoko wykwalifikowanych pracowników, aby opracowywać innowacyjne rozwiązania, które pozwolą sprostać wyzwaniom stojącym przed nami, naszymi klientami i całym światem.