Topienie w produkcji metali nieżelaznych

Innowacyjne technologie ekonomicznego i wydajnego topienia

Technologie spalania tlenowo-paliwowego firmy Air Products umożliwiają ograniczenie zużycia paliwa w operacjach topienia metali nieżelaznych, zwiększenie poziomu produkcji, a także ograniczenie emisji gazów spalinowych i pozostałości pyłów. Poprzez całkowite lub częściowe zastąpienie powietrza spalania tlenem, azot w powietrzu może zostać zredukowany lub wyeliminowany z procesu, co zapobiega przenoszeniu cennego ciepła do komina i zapewnia więcej ciepła do topienia materiałów nieżelaznych.

Wiele różnych typów pieców jest używanych do topienia metali nieżelaznych, w tym piece wieżowe, kołyskowe, indukcyjne, obrotowe i płomieniowe. Każdy z tych pieców wymaga innego podejścia do konstrukcji palnika tlenowo-paliwowego, aby spełnić wymagania konstrukcyjne i zapotrzebowanie na ciepło.

Wykorzystanie doświadczenia i innowacyjnych technologii w celu optymalizacji szerokiego zakresu operacji z wykorzystaniem topienia

Dostosowując rozwiązanie paliwowo-tlenowe do konkretnej operacji, możemy dopasować dopływ ciepła, kształt i długość płomienia oraz profil uwalniania ciepła do potrzeb pieca, w którym będą zastosowane, i pomóc w osiągnięciu jego celów operacyjnych. Wzrost wydajności produkcji o 25–40% jest powszechny przy zwiększonej wydajności paliwowej i redukcji objętości gazów spalinowych o co najmniej 50%. Pozwala to na znaczą redukcję potrzeby obsługi przestojów i obniżenie temperatury gazów spalinowych.

Firma Air Products może dostarczać niestandardowe palniki, jak również rozwiązania do sterowania przepływem, zbierania danych i inteligentnych analiz w celu optymalizacji i śledzenia wydajności pieca. W przypadku zwiększenia produkcji często udaje się uzyskać zwrot inwestycji w bardzo krótkim czasie poniżej 6 miesięcy.

Palnik tlenowo-paliwowy THB (Transient Heating Burner)

Przeznaczony do wytopu aluminium w piecach topielnych. Zainstalowany w sklepieniu, wykorzystuje czujniki temperatury do sterowania dystrybucją energii we wszystkie strefy pieca topielnego w dół, w stronę topionego metalu. Zalety: równomierne nagrzewanie w całym piecu, eliminacja stref zimnych, maksymalizacja szybkości topienia.

Opcje dostarczania gazu

Firma Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostarczania dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj zapewniane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania. 

Tlen

Tlen może usprawnić spalanie poprzez zwiększenie transferu ciepła, zwiększenie temperatury płomienia i zmniejszenie objętości paliw gazowych w procesach produkcji metali.

Wodór

Ceniony za swoje właściwości reaktywne i ochronne wodór jest wykorzystywany w wielu branżach w celu poprawy jakości, optymalizacji wydajności i obniżenia kosztów.

Case Studies

  • Relationship generates 25% more product for regenerative reverberatory furnace
  • High yields achieved for forward thinking secondary aluminum producer
  • Hotter and cleaner process for aluminum RSI producer
  • Increasing yield and production in a successful secondary aluminum plant
  • Maximizing precious metal productivity
  • Continuous cast copper rod manufacturer increases amount of scrap use
  • Secondary aluminum processor sees company-wide improvement after thorough review

​Polegaj na doświadczeniu Air Products…

Omów swoje wyzwania operacyjne z naszymi doświadczonymi inżynierami i pozwól nam dostosować rozwiązanie, aby pomóc Twojej firmie osiągnąć cele.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ!

CENTRUM ZASOBÓW