Tlen

Niezbędny gaz w produkcji metalu

Tlen jest niezbędny w każdym procesie spalania. Uzupełnienie lub zastąpienie powietrza spalania tlenem pozwala usprawnić spalanie poprzez osiągnięcie maksymalnego transferu ciepła, podniesienie temperatur płomienia i zmniejszenie objętości gazów spalinowych. Wdrożenie wprowadzania tlenu, wzbogacania tlenowego lub kompletnego systemu spalania tlenowo-paliwowego pozwala zwiększyć oszczędność paliwa i produktywność.

Przegląd

Tlen znajduje szerokie zastosowanie na różnych etapach produkcji metalu, takich jak:

 • Prażenie i wytapianie
 • Wstępne nagrzewanie
 • Topienie i rafinacja
 • Odwęglanie
 • Dopalanie
 • Ekstrakcja

Zapewnia liczne korzyści, takie jak:

 • Wspieranie reakcji korzystnych dla procesów rafinacji
 • Ograniczenie zanieczyszczeń
 • Usprawnienie procesów i zwiększenie produkcji
 • Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej
 • Ułatwienie ładowania pyłów z odpylania
 • Obniżenie kosztów paliwa/surowców

Zaufaj doświadczeniu firmy Air Products…

Możemy pomóc w optymalizacji wykorzystania tlenu i zapewnić najbardziej ekonomiczny tryb dostaw w zależności od potrzeb procesowych.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ!

Opcje dostarczania tlenu

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Tymczasowe dostawy gazów ciekłych APEX

Krótkoterminowe lub awaryjne dostawy gazu ciekłych do rozruchów, okresów szczytowego zapotrzebowania, planowanych lub nieplanowanych czynności konserwacyjnych oraz postojów instalacji lub rurociągów.

Wytwarzanie tlenu na miejscu

Wytwarzanie gazu na miejscu umożliwia klientom dbającym o zrównoważony rozwój zmniejszenie śladu węglowego, zwiększenie wydajności energetycznej i efektywności, podniesienie jakości produktów końcowych i poprawie wyników w zakresie ochrony środowiska.

Kriogeniczne zakłady rozdziału powietrza

W ponad 40 krajach na całym świecie jesteśmy właścicielem i operatorem ponad 300 instalacji rozdziału powietrza oraz sprzedaliśmy, zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy już ponad 1000 takich instalacji.

Dostawy rurociągiem

Zapewniają klientom o dużym zapotrzebowaniu na produkt niezawodne, bezpieczne i elastyczne dostawy realizowane w ekonomiczny sposób.

Karty Charakterystyki Produktów

BIBLIOTEKA KART CHARAKTERYSTYKI PRODUKTU

CENTRUM ZASOBÓW