Stal węglowa

Stal węglowa jest zdecydowanie najpowszechniej spawanym metalem. Wybiera się ją z powodu względnie niskiej ceny oraz łatwości cięcia, formowania i spawania. Jest często wybierana ze względu na swoją wytrzymałość i wszechstronność, choć zwykle wymaga powlekania farbą, powłoką proszkową lub metodą cynkowania.

Stal węglowa jest dostępna z różnymi poziomami zawartości węgla; są one pogrupowane następująco:

  • Stal niskowęglowa (lub miękka)
  • Stal średniowęglowa
  • Stal wysokowęglowa
  • Stal o ultrawysokiej zawartości węgla

Stal węglowa o niskiej zawartości węgla jest zdecydowanie najbardziej rozpowszechnioną odmianą stali.

Stal węglowa ma wiele zastosowań: od produkcji małych elementów, aż po samochody, mosty i statki.

Mieszanki spawalnicze Ferrolinx® zostały specjalnie opracowane do spawania stali węglowych, węglowo-manganowych i niskostopowych metodą MAG. Gazy te zapewniają znakomitą jakość spoin i doskonałe wtopienie, a także minimalne odpryski i niską emisję dymów spawalniczych.

Z mieszanką Ferrolinx® U osiągniesz do 26% wyższą prędkość spawania w porównaniu do standardowych gazów osłonowych. Dzięki temu wzrośnie wydajność procesu wraz z obniżeniem kosztów produkcji.

Gaz Ferrolinx® C stosowany jest w metodzie MAG - ręcznej, zmechanizowanej i zrobotyzowanej. Doskonała kontrola łuku spawalniczego i bardzo mała ilość odprysków pozwala na uzyskanie spoin o najwyższej jakości przy minimalnym odkształceniu elementów spawanych.

Zobaczyć znaczy uwierzyć.

Umów się na testy z naszym specjalistą spawalnikiem i poznaj nasze specjalistyczne gazy do spawania stali węglowej w swoim zakładzie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Opcje dostaw

Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostaw dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj dostarczane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Gazy do spawania i cięcia

Szereg gazów, technologii i usług związanych z produkcją metali, niezależnie od tego, czy zajmujesz się spawaniem, cięciem, natryskiwaniem termicznym, lutowaniem twardym czy żłobieniem.

Chcesz złożyć zamówienie?

KUP TERAZ

CENTRUM ZASOBÓW