Azot BIP®

Najczystszy azot dostępny na rynku

Seria gazów specjalnych Experis® firmy Air Products uwzględnia azot w kilku klasach czystości, w tym o najwyższej czystości dostępnej na rynku.

W tym celu opracowaliśmy unikalną technologię BIP® - autonomiczny system oczyszczający, składający się ze specjalnie zaprojektowanego zaworu i filtra oczyszczającego.  Nasz rozwiązanie znacząco redukuje ilości zanieczyszczeń krytycznych w gazie, przez co  jest  on 300 razy czystszy niż dostępny w standardowej butli, osiągając poziom zawilgocenia poniżej 20 ppb i zawartości tlenu poniżej 10 ppb. Wszędzie tam gdzie liczy się wysoka czystość gazu, stabilność jego parametrów oraz powtarzalność, zaleca się używanie gazów z serii BIP®.

Azot dostępny jest w wersji BIP i BIP ECD w klasie 6.0 oraz w wersji BIP+ w klasie 6.8.

Pobierz kartę charakterystyki

Przegląd

    Specjalistyczne aplikacje analityczne i przemysłowe wymagają zapewnienia gazów o wysokiej czystości. Gazy BIP® gwarantują najwyższe możliwe poziomy czystości. Bardzo niski poziom zanieczyszczeń zapewnia dokładność wyników.

    Technologia BIP® oznacza bezawaryjne analizy we wszystkich systemach GC, ponieważ poziom zanieczyszczeń gazów wynosi zaledwie 10 ppb THC, 10 ppb O i 20 ppb HO. Każda butla z gazem wyposażona w technologię BIP® zapewnia użytkownikom GC korzyści w postaci poprawionej linii bazowej, lepszej separacji pików, niższych limitów detekcji i większej czułości. Dodatkową korzyścią jest dłuższy okres eksploatacji kolumn i detektorów oraz z minimalne wymagania konserwacyjne.

    Gaz BIP® jest gazem pozbawionym jakichkolwiek wad. 

Pobierz kartę charakterystyki Zintegrowana technologia oczyszczania BIP®

​Korzyści związane z technologią BIP®

Butle z wbudowanym systemem oczyszczającym, składającym się ze specjalnie zaprojektowanego zaworu i filtra oczyszczającego

Najwyższa jakość

Jakość gazu pozostaje niezmienna w czasie użytkowania butli oraz po jej wymianie

Obniżenie kosztów

Lepsza jakość gazu wpływa na poprawę okresu bezawaryjnej pracy urządzeń.

Ultra suchy

Niski poziom wilgoci eliminuje negatywny wpływ na proces.

Stabilność parametrów

Parametry gazu są stałe w czasie użytkowania butli oraz po jej wymianie.

Masz pytania? My mamy odpowiedzi.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chcesz zamówić butlę z azotem BIP®?

KUP TERAZ

Zapytaj eksperta

Trish Lees

Specjalista ds. rozwoju

"Dlaczego czystość gazu ma krytyczne znaczenie w aplikacjach analitycznych?"
Niektóre zanieczyszczenia mogą uszkadzać instrumenty analityczne i wpływać na dokładność wyników. Tlen i wilgoć są krytycznymi zanieczyszczeniami w wielu technikach analitycznych.

CENTRUM ZASOBÓW