Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Często zadawane pytania na temat BIP

Czy do podłączenia butli z technologią BIP® potrzebne są specjalne urządzenia do kontroli gazów? plus minus

Nie. Zawory butli BIP® pozwalają na dostarczanie gazu o ultrawysokiej czystości (UHP), ale przyłącze wylotowe jest takie samo jak w konwencjonalnych butlach z gazem. Oznacza to, że można natychmiast i bezproblemowo przejść na technologię BIP® z wykorzystaniem istniejących urządzeń.

Należy oczywiście upewnić się, że sprzęt jest przeznaczony do stosowania z gazami o ultrawysokiej czystości (UHP). Skontaktuj się z nami i poproś naszych ekspertów o poradę w doborze urządzeń do kontroli gazów, jeśli tego potrzebujesz.

Tak! Filtry liniowe mogą być źródłem krytycznych zanieczyszczeń, zwłaszcza jeśli nie są dobrze konserwowane. Zawory izolacyjne i złącza rurowe są otoczone powietrzem i narażone na wnikanie tlenu atmosferycznego i wilgoci.

Technologia BIP® jest znacznie wydajniejsza. Dwa krytyczne parametry wpływające na wydajność oczyszczacza to ciśnienie (model adsorpcji Langmuira) i prędkość liniowa przepływającego przez nie gazu. Wydajność oczyszczacza jest optymalizowana, gdy ciśnienie gazu jest wysokie i gdy prędkość liniowa gazu jest niska.

Oczyszczacze

BIP® znajdują się wewnątrz butli z gazem pod wysokim ciśnieniem i są całkowicie otoczone gazem o ultrawysokiej czystości przez cały okres eksploatacji. Konwencjonalne filtry liniowe znajdują się za urządzeniami do kontroli gazu w warunkach niskiego ciśnienia. Oznacza to, że technologia BIP® jest znacznie wydajniejsza w usuwaniu krytycznych zanieczyszczeń, tlenu i wilgoci ze strumienia gazu.

Prędkość liniowa gazu przepływającego przez oczyszczacz, gdy znajduje się on wewnątrz butli, jest bardzo mała. Zanieczyszczenia przebywają bardzo długo w materiale oczyszczającym, gdzie mogą być łatwo wychwycone. Prędkość liniowa gazu za urządzeniem do kontroli gazu jest znacznie wyższa, co oznacza, że zanieczyszczenia pozostają w dowolnym zewnętrznym filtrze liniowym przez bardzo krótki czas.

Umieszczenie oczyszczacza wewnątrz butli to idealne rozwiązanie. Dzięki technologii BIP® można także wyeliminować wszelkie koszty i problemy związane z konserwacją filtrów liniowych.

Tak. Certyfikaty zgodności są dostępne na życzenie do wszystkich naszych gazów o ultrawysokiej czystości (UHP). Jeśli taki certyfikat jest potrzebny, prosimy o kontakt.