Argon

Gaz do wszechstronnych zastosowań w branży metalurgicznej

Argon to gaz obojętny, który stanowi doskonałą barierę dla utleniania roztopionych powierzchni. Używany jest również w wielu innych zastosowaniach, które pomagają poprawić jakość oraz usprawnić procesy produkcyjne w odlewniach, hutach o pełnym cyklu produkcyjnym i mikrohutach, a także w produkcji specjalistycznych/nierdzewnych metali oraz metali nieżelaznych.
Pobierz broszurę dotyczącą rozwiązań argonowych opartych na technologii, niezawodności i bezpieczeństwie

Przegląd

Argon znajduje szerokie zastosowanie na różnych etapach produkcji metalu, takich jak:

  • Inertyzacja/tworzenie poduszki gazowej
  • Mieszanie przez trzon
  • Osłanianie dyszy i strumienia powietrznego
  • Odgazowywanie
  • Rafinacja
  • Cyrkulacja metalu

Zapewnia liczne korzyści, takie jak:

  • Zmniejszenie lub eliminacja utleniania powierzchni
  • Poprawa jakości
  • Usprawnienie procesów i zwiększenie wydajności produkcji

Zaufaj doświadczeniu firmy Air Products…

Możemy pomóc w optymalizacji wykorzystywania argonu, aby poprawić jakość, usprawnić procesy i zwiększyć wydajność produkcji.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ!

Opcje dostaw

Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostaw dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj dostarczane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Karty Charakterystyki Produktów

BIBLIOTEKA KART CHARAKTERYSTYKI PRODUKTU

CENTRUM ZASOBÓW