Argon

Gaz uniwersalny na potrzeby branży przetwarzania metali i materiałów

Argon to gaz obojętny używany w wielu zastosowaniach. Pomaga poprawić jakość i zwiększa wydajność podczas przetwarzania różnych metali i materiałów. Charakter obojętny umożliwia zastosowanie go do ochrony roztopionego i rozgrzanego metalu podczas przetwarzania. Jego unikalne właściwości sprawiają, że doskonale sprawdzi się podczas procesów takich jak prasowanie izostatyczne na gorąco, hartowanie w piecu próżniowym, rozpylanie w celu uzyskania sproszkowanych metali. Ponadto jest on stosowany do przetwarzania i obróbki metali tworzących azotki, takich jak tytan, aluminium i stal nierdzewna.

Firma Air Products oferuje argon sprężony oraz ciekły o różnych stopniach czystości i stężenia.

Nasze zespoły doświadczonych ekspertów działające na całym świecie są w stanie – w oparciu o posiadaną wiedzę na temat obszaru działalności klienta i wiedzę branżową – zaproponować dostawy argonu w formie sprężonej lub ciekłej oraz optymalne rozwiązania technologiczne dopasowane do potrzeb klienta.

Pobierz broszurę dotyczącą rozwiązań argonowych opartych na technologii, niezawodności i bezpieczeństwie

​Argon używany do przetwarzania metali i materiałów

Argon może być używany w szerokim zakresie zastosowań w produkcji elementów z metali i materiałów:

 • Inertyzacja atmosfery
 • HIPing / spiekanie HIPing
 • Żłobienie
 • Natryskiwanie termiczne i plazmowe
 • Spiekanie
 • Obróbka cieplna
 • Hartowanie
 • Drukowanie 3D
 • Odgazowywanie

zapewnia liczne korzyści, takie jak:

 • zmniejszenie lub eliminacja utleniania powierzchni;
 • poprawa jakości części;
 • usprawnienie procesów i zwiększenie wydajności produkcji;
 • Zmniejszenie ilości odpadów

Zapytaj eksperta

John Dwyer

Inżynier ds. zastosowań microbulk, Ameryka Północna

"Używam butli z gazem wysokociśnieniowym i martwię się o bezpieczeństwo. Czy istnieje lepszy sposób?"
Butle z gazem wysokociśnieniowym są zwykle wykorzystywane przez użytkowników w przypadku małych i średnich zapotrzebowań gazu. Naraziło to firmy na zagrożenia bezpieczeństwa związane z przemieszczaniem butli i ekspozycją na wysokie ciśnienie. Konsolidacja do scentralizowanego systemu mikrocystern eliminuje konieczność obsługi butli i zmniejsza ryzyko wymieszania produktu. Kolejne korzyści obejmują zmniejszenie narażenia na kontakt z pojemnikami pod wysokim ciśnieniem i mniejszy ruch transportowy dzięki rzadszym dostawom. Firma Air Products opracowała opcję dostarczania mikrocystern jako ekonomiczną i niezawodną alternatywę dla butli wysokociśnieniowych azotu, argonu, tlenu i dwutlenku węgla. Oprócz wydajnych i elastycznych systemów przechowywania dostępne są także innowacyjne rozwiązania rurowe, które ułatwiają płynne przejście od butli do mikrocystern.

Rozwiązania mikrocystern CryoEase® – ekonomiczna alternatywa dla butli

Nasza usługa z zastosowaniem mikrocystern CryoEase® zapewnia wiele unikalnych zalet w porównaniu z tradycyjnymi dostawami butli:

 • oszczędność czasu – koniec z obsługą i wymianą butli
 • oszczędność miejsca – zbiornik można umieścić w dogodnym miejscu w celu zaoszczędzenia cennej powierzchni
 • spokój ducha – nasz system zarządzania gazem automatycznie planuje regularne dostawy, co pozwala uniknąć kłopotów związanych z realizacją zamówień lub oczekiwaniem na dostawy
 • stałe i niezawodne dostawy przy niższym śladzie węglowym – można zmniejszyć liczbę procesów dostarczania gazu do firmy, ponieważ firma Air Products zapewnia usługi z zakresu planowania, realizacji i dostaw zamówień
Pobierz broszurę dotyczącą rozwiązań z zakresu mikrocystern CryoEase®

Opcje dostarczania

Firma Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostarczania dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj zapewniane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania.

Argon

Compressed argon gas and liquid argon in a variety of purities and in various modes of supply around the world thanks to our network of storage and transfill facilities.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami technicznymi.

Możemy pomóc w optymalizacji wykorzystywania argonu, aby poprawić jakość, usprawnić procesy i zwiększyć wydajność produkcji.

Skontaktuj się z nami

Karty Charakterystyki Produktów

Biblioteka kart charakterystyki produktu

Centrum zasobów