Rozwiązania Freshline® Superfresh

Świeżość na życzenie

Szukasz naturalnego sposobu na przedłużenie okresu przydatności do spożycia schłodzonej żywności pakowanej w atmosferze ochronnej (MAP)? A może szukasz rozwiązań, które pozwolą wyeliminować okresowe wąskie gardła lub ogólnie lepiej zaplanować produkcję?

Nasza opatentowana metodologia Freshline® Superfresh przetestowana i zatwierdzona poprzez systematyczne badania naukowe, korzysta z synergii kriogenicznego zamrażania i pakowania w atmosferze ochronnej, wydłużając okres przydatności i podnosząc jakość produktów przechowywanych w ladach chłodniczych.

Nasz zespół badawczo-rozwojowy odkrył, że połączenie zamrażania kriogenicznego i technologii MAP skutecznie spowalnia zjawisko szybszego psucia się żywności po rozmrożeniu. Dzięki temu jakość, wygląd i trwałość produktów zamrożonych i rozmrożonych jest porównywalna z jakością, wyglądem i trwałością standardowych produktów chłodzonych MAP, a w kilku testowanych przez nas przypadkach nawet dłuższa. Ponadto, wszystkie testowane produkty po rozmrożeniu w odpowiednich warunkach mogą zostać bezpiecznie zamrożone ponownie przez konsumenta w domu.
Pobierz broszurę Rozwiązania Freshline® Superfresh

​Dlaczego warto stosować proces Freshline® Superfresh?

Redukcja wąskich gardeł

Poprawa wpływusezonowości i wyzwań związanych z łańcuchem dostaw

Redukcja odpadów

Dłuższy okres przydatności (czas przechowywania w MAP plus okres zamrożenia) i lepsze panowanie nad łańcuchem dostaw pozwala ograniczyć straty produktów

Oszczędność

Redukcja odpadówżywnościowych / wydłużenie okresu przydatności produktu do spożycia

Rozwiązania Freshline® Superfresh a standardowy proces MAP

Produkty zapakowane metodą Freshline® Superfresh mają następujące cechy w porównaniu ze standardowymi produktami schłodzonymi i pakowanymi w atmosferze ochronnej (MAP):

  • Jakość: porównywalny do świeżych produktów ogólny wygląd, smak i tekstura
  • Wilgotność: podobny poziom utraty soczystości
  • Ponowne zamrożenie: we wszystkich zbadanych przypadkach wyniki wykazały, że produkt może zostać bezpiecznie ponownie zamrożony (po rozmrożeniu we właściwych warunkach)
  • Okres przydatności: taki sam okres przydatności po umieszczeniu w chłodziarce (a w niektórych przypadkach nawet dłuższy) plus okres przechowywania w stanie zamrożonym

Zapytaj eksperta

Neil Hansford

Ekspert ds. technologii żywności, Wielka Brytania

“Czy proces Freshline® Superfresh sprawdzi się w przypadku mojego produktu?”
Przetestowaliśmy już z powodzeniem wiele produktów i mamy liczne studia przypadków dostępne na życzenie. Kilka przykładów można znaleźć w artykule poniżej.

Usługi spożywcze Freshline®

Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w zamrażaniu, chłodzeniu i pakowaniu, Air Products pomaga Klientom w tworzeniu nowych, unikalnych produktów żywnościowych, wychodząc naprzeciw konsumentom poszukującym żywności zdrowej i wygodnej w użyciu. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, służąc doradztwem technicznym na każdym etapie współpracy. Przeprowadzamy dla Państwa testy w zakładzie, oferujemy doradztwo obejmujące ocenę i optymalizację procesów, usługi analityczne i wsparcie szkoleniowe.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zastanawiasz się nad jakością i zgodnością z przepisami?

Nasze gazy i urządzenia stosowane do celów spożywczych są zgodne z odpowiednimi przepisami dotyczącymi żywności. Firma Air Products stawia na bezpieczeństwo i jakość produktów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych rozwiązań Freshline® Superfresh?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CENTRUM ZASOBÓW