Zrównoważony rozwój w działaniu

Naszym celem jest pomaganie Klientom w podnoszeniu wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju, zmniejszanie naszego wpływu na środowisko oraz wspieranie w działaniach pracowników, społeczności i interesariuszy.
To nasze marzenie na przyszłość i poprzez działania, urzeczywistniamy je. Mogę zapewnić o naszym nieustannym zaangażowaniu i poświęceniu, aby poprzez bycie razem i wspólną pracę zmieniać świat na lepsze.
Seifi Ghasemi, Prezes i Dyrektor Generalny Air Products
Oto kilka ostatnich przykładów, w jaki sposób realizujemy nasze zobowiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Doskonały wynik w kampanii na temat równości w miejscu pracy osób LGBTQ+

Marzec 2024 r

Graphic illustrating diversity recognitionAir Products uzyskała wynik 95 na 100 punktów Indeksu Równości Korporacyjnej (Corporate Equality Index -CEI) na lata 2023-2024 w kampanii Fundacji na Rzecz Praw Człowieka (HRC), najważniejszego w kraju badania porównawczego i raportu mierzącego zasady i praktyki korporacyjne związane z równością osób LGBTQ+ w miejscu pracy. Air Products to jedna z ponad 1000 największych firm w USA, która zdobyła 2023-2024 CEI.

„Codziennie Air Products stara się stworzyć miejsce pracy, w którym każdy pracownik czuje, że do niego przynależy i ma znaczenie. Naszym celem jest kultywowanie kultury, w której pracownicy są dumni ze swojego wkładu i mogą swobodnie być sobą”, powiedziała Victoria Brifo, wiceprezeska i dyrektorka generalna HR w Air Products. "Air Products dostąpiła zaszczytu bycia wyróżnioną przez Fundację HRC, ale wiemy, że zawsze jest wiele do zrobienia."

Indeks Równości Korporacyjnej Fundacji HRC ocenia firmy według szczegółowych kryteriów należących do czterech głównych filarów: zasad niedyskryminacji wśród podmiotów biznesowych, sprawiedliwych świadczeń dla pracowników LGBTQ+ i ich rodzin, wspierania kultury sprzyjającej integracji oraz odpowiedzialności społecznej firmy.

Oprócz uwzględnienia w Indeksie Równości Korporacyjnej, Air Products została niedawno uznana przez magazyn Newsweek za jedno z najlepszych w Ameryce miejsc pracy pod względem różnorodności w roku 2024.

Air Products była jedną z siedmiu dużych firm w swojej grupie branżowej, która otrzymała od Newsweek ocenę pięciu gwiazdek. Według magazynu Newsweeku, w publikacji, razem z firmą zajmującą się badaniem danych rynkowych Plant-A Insight Group, stworzono proces punktacji z wykorzystaniem publicznie dostępnych danych, wywiadów ze specjalistami HR i anonimowej ankiety internetowej przeprowadzonej wśród zróżnicowanej grupy pracowników w USA. Respondenci podzielili się spostrzeżeniami na temat kultury korporacyjnej, środowiska pracy i innych aspektów działalności swoich firm, które znali, czego wynikiem było ponad 1,5 miliona opinii o firmach.

Robot Keyper wspiera zespoły ds. bezpieczeństwa i utrzymania ruchu

Styczeń 2024 r

Keyper the robotW naszym zakładzie El Morrell w Tarragonie w Hiszpanii, 4 nogi robot wielkości labradora patroluje 12 tys. m2 obszar zakładu produkcyjnego.

Robot o nazwie Keyper to innowacyjne urządzenie, używane w zakładzie rozdziału powietrza na tlen, azot i argon firmy Carburos Metálicos, do wykrywania i ostrzegania o problemach związanych z bezpieczeństwem.

Wykorzystując zaawansowaną sztuczną inteligencję, Keyper wspiera zespoły ds. bezpieczeństwa i utrzymania ruchu dzięki swoim możliwościom przetwarzania informacji, które pozwalają wykrywać i przewidywać anomalie. Działania predykcyjne, które ułatwiają normalne funkcjonowanie zakładu, są możliwe dzięki analizie danych i narzędziom takim jak kamery, mikrofony i czujniki.

Keyper przeprowadza obchody konserwacyjne w zakładzie El Morell w celu gromadzenia, rejestrowania i interpretacji danych, które mogą mieć znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa. Składają się na nie obrazowanie termiczne, wykrywanie i odczyt manometrów i mierników, analiza dźwięku silników i innego wyposażenia oraz mapowanie 3D całego otoczenia. Dzięki zaawansowanej technologii autonomicznej nawigacji Keyper jest w stanie ostrzegać w czasie rzeczywistym o wszelkich potencjalnych problemach wykrytych podczas czynności konserwacyjnych.

Układ terenu zakładu w El Morell to kolejne wyzwanie, któremu Keyper musi sprostać, biorąc pod uwagę, że w obiekcie znajdują się obszary pokryte trawą, kamieniami, asfaltem, pochyłościami i schodami. W zakładzie ma swoją bazę także flota cystern firmy Carburos Metálicos w Tarragonie, dlatego Keyper musi współgrać z ciężarówkami poruszającymi się po zakładzie i wchodzić z nimi w interakcję.

Miquel Lope, dyrektor generalny Carburos Metálicos, powiedział: „Dzięki tej pionierskiej inicjatywie, przewidujemy przyszłość. Keyper, najbardziej zaawansowany robot tego typu na świecie, pozwoli nam zwiększyć możliwości kontroli parametrów operacyjnych zakładu i bezpośrednio zastosować jego możliwości w bezpieczeństwie i konserwacji predykcyjnej. Jest to ważne nie tylko dla Carburos Metálicos, ale stanowi także bardzo ważny postęp dla całego sektora chemicznego.”

Uznanie naszych działań związanych ze zrównoważonym rozwojem i różnorodnością

Listopad 2023 r 

Gold starsAir Products została wpisana przez magazyn Time na inauguracyjnej liście Najlepszych Firm na Świecie 2023. Time i Statista uszeregowali firmy na podstawie formuły wzrostu przychodów, badań satysfakcji pracowników oraz rygorystycznych danych dotyczących ładu korporacyjnego i ochrony środowiska.

Magazyn Time wyróżnił działania Air Products na rzecz zrównoważonego rozwoju i różnorodności. Na początku tego roku zajęliśmy po raz piąty z rzędu 46. miejsce w rankingu Barron na liście 100 najbardziej zrównoważonych firm.

Przy okazji przygotowywania corocznego rankingu najbardziej zrównoważonych firm Barron współpracowała z firmą Calvert Research and Management, która przeanalizowała 1000 największych spółek giełdowych pod kątem wartości rynkowej. Następnie Calvert sklasyfikował każde przedsiębiorstwo, oceniając jego wyniki dla pięciu kluczowych grup odbiorców: akcjonariuszy, pracowników, klientów, społeczności i planety. W szczególności Calvert przyjrzała się ponad 230 wskaźnikom wydajności (w zakresie ochrony środowiska, polityki społecznej i ładu korporacyjnego) podanych przez siedem firm oceniających, w tym ISS, MSCI i Sustainalistics, a także wykorzystała inne dane i swoje wewnętrzne badania.

Air Products została także uznana przez magazyn Forbes za Net Net Zero Leader i jednego z najlepszych pracodawców dla kobiet w Ameryce w 2023 roku. Oprócz ostatniego wpisu, nasza firma zajęła drugie miejsce w branży budowlanej, naftowej i paliwowej, górnictwie i przemyśle chemicznym.

Aby stworzyć listę Net Zero Leaders, Forbes wykorzystał dane od firm badawczych Sustainalistics i MorningStar, aby stworzyć ranking firm amerykańskich, które maja najlepszą pozycję do osiągniecia zera netto do roku 2050.

Aby dowiedzieć się więcej na temat organizacji, które doceniły wysiłki Air Products na rzecz zrównoważonego rozwoju i różnorodności, odwiedź naszą stronę Sustainability Recognition  .

Projektowanie krajobrazu zakorzenione w zrównoważonym rozwoju

Wrzesień 2023 r 

Sustainable landscaping design at Air Products' global headquarters in Lehigh Valley, PennsylvaniaArchitektura krajobrazu w globalnej siedzibie Air Products jest częścią zróżnicowanego projektu dotyczącego ekosystemów i łąk przyjaznych zapylaczom, którego celem jest ograniczenie zużycia wody, paliw, nawozów i pestycydów. Jest to celowo inny wygląd niż tradycyjne, często koszone i pielęgnowane trawniki, a jego celem jest zapewnienie zróżnicowanego siedliska dla dzikiej przyrody przy jednoczesnej ochronie zasobów, co jest zgodne z naszym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój.

Wieloletni projekt dotyczący łąk obejmuje obszary obsadzone rodzimymi trawami i dzikimi kwiatami, którym pozwolono rosnąć wysoko, aby przyciągać dziką przyrodę, wspierać zapylacze (takie jak kolibry, pszczoły i motyle) oraz zapewniać zmieniający się widok w zależności od pory roku.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego rosnącego trendu w architekturze krajobrazu korporacyjnego i zobaczyć dodatkowe zdjęcia kampusu naszej globalnej siedziby głównej w tym artykule New York Times..

Azot - rozwiązanie dla bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych opon

Lipiec 2023 r

Nitrogen dispenser to inflate vehicle tires at the El Cubillo service station in Telde, Gran Canaria, SpainCarburos Metálicos, wiodąca firma w sektorze gazów przemysłowych i medycznych w Hiszpanii, należąca do grupy Air Products, zainstalowała swój pierwszy dystrybutor azotu do napełniania opon pojazdów na stacji paliw El Elkillillo w Telde, Gran Canaria, w Hiszpanii.

W porównaniu z powszechnie stosowanym sprężonym powietrzem azot jest gazem obojętnym, pozbawionym pyłu, oleju i wilgoci, które są głównymi czynnikami przedwczesnego starzenia się opon. Azot jest również bardziej stabilny i opóźnia utratę ciśnienia, co oznacza, że opony pracują dłużej w optymalnych warunkach, wydłużając ich wytrzymałość i żywotność.

Wraz z dozownikiem azotu firma Carburos Metálicos oferuje kierowcom produkt, który do tej pory był używany głównie przez profesjonalistów z różnych dziedzin, takich jak lotnictwo czy zawody wyścigowe.

Wcześniej europejskie przepisy ograniczające emisję zanieczyszczeń z pojazdów silnikowych nie uwzględniały wpływu opon pojazdów na środowisko i zdrowie ludzi. Jednak przyszła norma Euro 7, która ma wejść w życie w 2025 r., Ograniczy nie tylko emisję zanieczyszczających gazów, ale także cząstek generowanych przez tarcie między oponą a drogą. Nowe rozporządzenie będzie miało zastosowanie do wszystkich pojazdów, w tym pojazdów elektrycznych.

Opony napompowane azotem zmniejszają zużycie paliwa, ponieważ dłużej utrzymują optymalny poziom ciśnienia, zmniejszając opór toczenia pojazdu. To ostatecznie przekłada się na niższą emisję gazów cieplarnianych.

Azot dostarczany przez Carburos Metálicos dla tej stacji paliw jest produkowany i pakowany na Wyspach Kanaryjskich, w szczególności w zakładzie w Telde.

„Zrównoważony rozwój leży u podstaw działalności Carburos Metálicos, a promowanie stosowania azotu przy pompowaniu opon jest zgodne z naszą chęcią oferowania produktów, które pozwalają kierowcom w coraz większym stopniu redukować emisję zanieczyszczeń. Dlatego dzięki tego typu inicjatywom współpracujemy, aby stworzyć czystszą przyszłość ”, powiedział Miquel Lope, General Manager w Carburos Metálicos. 

Pracownicy świętują trzeci doroczny tydzień integracji

Czerwiec 2023 r

Air Products świętował ostatnio swój trzeci doroczny tydzień integracji na całym świecie. Tegoroczne obchody koncentrowały się na temacie „Własności” i roli, jaką każdy pracownik odgrywa w tworzeniu miejsca pracy opartego na integracji, podkreślającego nasze różnice.

Na dobry początek tygodnia kierownictwo firmy Air Products przywitało pracowników, dzieląc się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami na temat tego, w jaki sposób każdy może podjąć kroki w celu budowania kultury miejsca pracy sprzyjającego integracji. Udział kierownictwa Air Products w dyskusji: dr Samir J. Serhan, Chief Operating Officer; Victoria Brifo, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. Zasobów ludzkich; Francesco Maione, prezes ds. Obu Ameryk; oraz Sean Major, wiceprezes wykonawczy, generalny radca prawny i sekretarz. 

Pracownicy zostali wezwani do przyjęcia aktywnej roli w tworzeniu kultury poczucia przynależności i przynależności. Przez cały tydzień pracownicy współpracowali i współpracowali ze współpracownikami w odległych zakładach, fabrykach i terminalach, oprócz tradycyjnych lokalizacji biurowych. 

W każdym regionie na świecie odbyło się kilka sesji, osobistych i wirtualnych, poświęconych różnym tematom związanym z poczuciem przynależności w miejscu pracy. Najważniejsze informacje:

  • Azja: Liderzy podzielili się swoimi poglądami podczas panelu dyskusyjnego na temat przejmowania odpowiedzialności i działania w celu realizacji naszych celów związanych z różnorodnością, w szczególności przyciągania i utrzymywania talentu kobiet, barier psychologicznych napotykanych przez kobiety w miejscu pracy oraz dlaczego różnorodność, poczucie przynależności i przynależność są ważne dla Air Products „biznes”.
  • Europa i Afryka:: Dyskusja panelowa z pracownikami i liderami dotycząca własności DIB i strategii aktywowania manifestu DIB.
  • Indie: Opublikowanie podcastu zatytułowanego „Posiadanie poczucia przynależności i przynależności w miejscu pracy”, w którym udział wzięło kilku liderów regionalnych.
  • Bliski Wschód: Przeprowadziliśmy wiele sesji w wielu krajach na temat samoświadomości i wypowiadania się, mikroagresji, współtworzenia kultury integracyjnej i roli lidera w tworzeniu bezpiecznego psychologicznie środowiska.
  • Ameryka Północna: Była gospodarzem globalnego wydarzenia z udziałem Mindy Harts, pisarki, prelegenta i dyrektora generalnego Memo, firmy zajmującej się rozwojem kariery. Harts wskazała kroki, które pracownicy mogą podjąć, aby stworzyć bardziej sprzyjające integracji miejsce pracy.  
  • Ameryka Południowa: Przeprowadzenie sesji poświęconej działaniom, które pracownicy mogą podejmować w celu zwiększenia integracji z niesłyszącymi kolegami. Uczestnicy dowiedzieli się od dwóch osób niesłyszących i ich liderów o swoich doświadczeniach w pracy Air Products, ich codziennych kontaktach z innymi pracownikami oraz o ich doświadczeniu życiowym. W sesji udział wzięło dwóch tłumaczy języka migowego dla pracowników z Ekwadoru i Chile. 

Pytania?

Prosimy o kontakt w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszych zobowiązań lub działań związanych ze zrównoważonym rozwojem.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI