Wyrazy uznania dla zrównoważonego rozwoju

W dziedzinie zrównoważonego rozwoju firmy muszą zachować przejrzystość w kwestii swojego wpływu na ludzi i środowisko, działań ukierunkowanych na zminimalizowanie tego wpływu oraz metod pomagania innym firmom w podejmowaniu takich samych działań. Przedstawione tutaj indeksy zrównoważonego rozwoju stanowią zewnętrzne potwierdzenie, że osiągamy postępy i że dzielimy się naszymi wynikami ze światem.

Forbes Best Employees for DiversityFirma Air Products została uznana przez magazyn Forbes za jednego z najlepszych pracodawców pod względem różnorodności w Ameryce w 2023 roku. Awansując z 17-tego na 4-te miejsce w rocznych rankingach ogólnych, zajmujemy czołową pozycję w grupie branży budowlanej, naftowej i gazowej, wydobywczej i chemicznej.
tell me more

Graphic illustrating diversity recognitionAir Products uzyskała 95 na 100 punktów w indeksie równości korporacyjnej (Corporate Equality Index, CEI) Fundacji na Rzecz Praw Człowieka w latach 2023-2024, najważniejszym w kraju badania porównawczym i raporcie mierzącym polityki i praktyki korporacyjne związane z równością osób LGBTQ+ w miejscu pracy. Air Products to jedna z ponad 1000 największych amerykańskich firm w rankingu CEI 2023-2024. 

Graphic illustrating diversity recognitionAir Products została uznana przez Newsweek za jedno z najlepszych miejsc pracy w Ameryce pod względem różnorodności w roku 2024. Nasza firma była jednym z siedmiu dużych przedsiębiorstw w swojej grupie branżowej, która otrzymała pięć gwiazdek w procesie punktacji wykorzystującym publicznie dostępne dane, wywiady ze specjalistami ds. HR oraz anonimową ankietę internetową przeprowadzoną wśród zróżnicowanej grupy pracowników w Stanach Zjednoczonych. 

Grow-Conserve-Care
Air Products znalazła się na inauguracyjnej liście Najlepszych Firm Świata 2023 przygotowanej przez magazyn Time. Magazyn Time i Statista sklasyfikowały firmy w oparciu o formułę wzrostu przychodów, badania satysfakcji pracowników oraz rygorystyczne dane dotyczące ochrony środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego.

Universam 2023Air Products została uznana przez studentów kierunków przyrodniczych za jednego ze 100 najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Chinach w roku 2023. Już 11. rok z rzędu znaleźliśmy się na liście w corocznym, zakrojonym na szeroką skalę, światowym badaniu talentów organizowanym przez Universum, firmę specjalizującą się w budowaniu marki pracodawcy (employer branding).

Grow-Conserve-Care
Już po raz jedenasty, a piąty rok z rzędu firma Air Products znalazła się w rankingu S&P Global Sustainability Yearbook 2023, jednej z najbardziej wszechstronnych publikacji na świecie, która zawiera szczegółową analizę odpowiedzialności korporacyjnej. Aby być notowaną w Roczniku, firma musi znaleźć się wśród 15 procent najlepszych przedsiębiorstw w swojej branży i osiągnąć wynik S&P Global Sustainability Score w granicach 30 procent najlepszych przedsiębiorstw w branży..

Grow-Conserve-Care
Już czwarty rok z rzędu Air Products została uwzględniona na liście 100 najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw w raporcie firmy Barron i znalazła się na 38. miejscu.

ISS-oekom Prime Status
Firma Air Products została uznana przez ISS-oekom za lidera wśród korporacji globalnych — otrzymała wyróżnienie Prime Status w kategorii korporacyjnych praktyk i zasad zrównoważonego rozwoju.

Grow-Conserve-Care
Air Products już po raz dziesiąty z rzędu zostało wpisane na listę 100 najlepszych obywateli korporacyjnych roku 2021 opublikowaną przez 3BL Media.

Spółka Air Products & Chemicals Inc. została ponownie uwzględniona w indeksie Ethibel Sustainability Index (ESI) Excellence Global.

Ethibel Sustainability Index Pioneer and Excellence RegistersPotwierdzono ponowne włączenie spółki Air Products and Chemicals Inc. do rejestrów inwestycyjnych Ethibel Pioneer i Ethibel Excellence.

Grow-Conserve-Care
Air Products został ponownie nazwany na NewsweekLista najbardziej odpowiedzialnych firm w Ameryce do 2023 r., ranking oparty na czynnikach środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG).

FTSE4Good Index
FTSE Russell (nazwa handlowa FTSE International Limited i Frank Russell Company) potwierdza, że spółka Air Products and Chemicals została niezależnie oceniona zgodnie z kryteriami FTSE4Good i spełniła wymagania konieczne do jej uwzględnienia w serii indeksów FTSE4Good. Seria ta, stworzona przez globalnego dostawcę indeksów FTSE Russell, służy do mierzenia wydajności firm stosujących konsekwentnie surowe praktyki w zakresie ochrony środowiska, rozwoju społecznego i ładu korporacyjnego (Environmental, Social and Governance, ESG). Indeksy FTSE4Good są używane przez wielu uczestników rynku do tworzenia i oceny odpowiedzialnych funduszy inwestycyjnych i innych produktów.

Sustainability Role Model Award, 12th China Philanthropy Festival
Air Products otrzymała nagrodę „Overall Community Care Award 2021” podczas 11. China Philanthropy Festival. To już siódmy rok z rzędu, kiedy zostaliśmy docenieni na tym wpływowym wydarzeniu za działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i nieustanny wkład w rozwój społeczny w Chinach. W ciągu tego okresu Air Products trzykrotnie otrzymała nagrodę „Overall Community Care Award”, cztery razy nagrodę „Best Social Responsibility Brand Award” oraz dwukrotnie nagrodę „Best Community Program Award”.