Lisa A. Davis
Lisa A. Davis Download full resolution image

Lisa A. Davis

Były członek zarządu i dyrektor generalny działu Gas and Power w firmie Siemens AG
Dyrektor firmy od 2020 r

Lisa A. Davis była od sierpnia 2014 r. do lutego 2020 r. członkiem zarządu firmy Siemens AG i odpowiadała za stanowisko dyrektora generalnego firmy Siemens Gas and Power, zajmując się działami wytwarzania energii, usług energetycznych, ropą i gazem, przesyłem i nowymi paliwami, a także działalność w ponad 80 krajach. W trakcie swojej kadencji w firmie Siemens pełniła również funkcję prezesa i dyrektora generalnego Siemens Corporation USA oraz członka zarządu firmy Siemens Gamesa Renewable Energy SA.

Od 2012 r. do sierpnia 2014 r. Lisa Davis pełniła funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. strategii, portfolio i alternatywnej energii firmy Royal Dutch Shell w Wielkiej Brytanii. Wcześniej pełniła różne funkcje i pełniła stanowiska kierownicze w firmach Royal Dutch Shell, Texaco USA i Exxon Corporation w zakresie operacji wydobycia i dystrybucji oraz rozwoju projektów. L. Davis obecnie zasiada w zarządzie Penske Automotive Group, Inc., Kosmos Energy Ltd. i Phillips 66. Lisa Davis posiada tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii chemicznej uzyskany na University of California w Berkeley.

Pani Davis ma znaczące doświadczenie w zarządzaniu dużymi, wielowymiarowymi firmami międzynarodowymi. Ma także rozległe doświadczenie w kierowaniu zespołami przy opracowywaniu światowych projektów energetycznych i środowiskowych, a także doświadczenie w zarządzaniu spółkami publicznymi w Stanach Zjednoczonych i Europie. Lisa Davis zapewnia Zarządowi dokładne zrozumienie tego typu projektów, które stanowią ważną i rozwijającą się część naszej działalności.