Remineralizacja

Remineralizacja wody poprzez wtłoczenie CO₂

Na obszarach niedoboru wody, woda pitna jest czasami wytwarzana z wody morskiej w procesach takich, jak odwrócona osmoza. Procesy te usuwają minerały, co prowadzi do powstania wody demineralizowanej, która nie nadaje się do picia. Remineralizację można osiągnąć przez wtłoczenie minerałów do sieci wody pitnej za pomocą CO₂.

Tam, gdzie woda pitna jest wydobywana z ziemi, zawartość minerałów nie zawsze jest optymalna do spożycia przez ludzi lub może nie nadawać się do przesyłania w sieci rur miedzianych, w których niska mineralność wody może powodować korozję rur. CO₂ w połączeniu z kalcytem pomaga poprawić twardość wody i zapobiec tworzeniu się korozji mogącej doprowadzić do uszkodzenia sieci.

Dodanie CO₂ do wody pitnej zwiększa twardość strumienia wody, zachowując równowagę między węglanami, wodorowęglanami i wolnym CO₂ oraz zwiększając mineralizację wody i dawkowanie każdego odczynnika.

System neutralizacji Halia® prawidłowo rozpuszcza CO₂, aby zapewnić optymalne zużycie i równowagę pH po zakończeniu remineralizacji.

Korzyści ze stosowania CO₂ do remineralizacji wody

Pojemność samobuforowania CO₂

CO₂ ma zdolność równoważenia węglanów, wodorowęglanów i zawartości wodnego CO₂ w wodzie

Bezpieczne warunki pracy

Automatyczne dodawanie CO₂ w celu kontroli pH w dalszej fazie zmniejsza zapotrzebowanie na mocne kwasy

Dokładna kontrola pH

Stosowanie CO₂ zapobiega zastosowaniu zawyżonej dawki, co pozwala uniknąć ryzyka nadmiernego zakwaszenia przy stosowaniu silnych kwasów

Prosty system dozowania

System regulacji pH kontroluje ilość wtłaczanego CO₂ poprzez proste otwieranie i zamykanie zaworu elektromagnetycznego

Proste i niezawodne urządzenie mieszające

System wtłacza drobne pęcherzyki CO₂ do przepływającej wody i zapewnia całkowite rozpuszczenie gazu w wodzie

Zapytaj eksperta

Samy Sablayrolles

Commercial Technology Water Solutions, Europa

"Co z mineralizacją wody za pomocą dwutlenku węgla?"
Proces mineralizacji lub remineralizacji wody to metoda dostosowania mineralności wody pitnej do poziomu zalecanego dla zdrowia konsumenta. Zalecaną metodą jest połączenie wtłoczenia wapnia i dwutlenku węgla w celu osiągnięcia niezbędnego poziomu mineralności. Proces ten jest stosowany tam, gdzie wody gruntowe nie mają wystarczającego stężenia minerałów lub jako uzdatnianie wtórne w procesach odsalania.

Potrzebujesz zoptymalizowanej remineralizacji wody?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów!

Skontaktuj się z nami