Zwalczanie szkodników za pomocą CO₂

Skuteczna i naturalna alternatywa dla fumigacji z użyciem środków chemicznych

Czy martwisz się występowaniem owadów w magazynach produktów suchych? Szukasz bezpieczniejszej alternatywy dla toksycznej fumigacji, zwłaszcza w przypadku produktów organicznych?

Nasze zmodyfikowane atmosfery o wysokiej zawartości dwutlenku węgla (CO₂) i niskiej zawartości tlenu (O₂) stanowią skuteczną alternatywę dla fumigacji do zwalczania owadów w obszarach magazynowych, takich jak silosy lub duże worki.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zastosowanie wysokiego ciśnienia, by rozwiązać problem w ciągu kilku godzin, czy też wybierzesz metodę wykorzystującą ciśnienie atmosferyczne, która nieco bardziej czasochłonna, ale za to tańsza — nasi eksperci pomogą Ci poradzić sobie z problemem insektów najlepiej jak to możliwe.

Uwaga: CO2 stosowany w UE do zwalczania owadów szkodników podlega przepisom o środkach ochrony roślin i dlatego musi zostać dopuszczony do użytku w każdym kraju, w którym jest stosowany. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów.

 

Jakie korzyści zapewnia atmosfera modyfikowana Air Products

Oto cztery główne powody, dla których warto wybrać atmosferę modyfikowaną zamiast fumigacji:

Naturalna alternatywa dla toksycznych pestycydów

CO₂ nie zostawia żadnych pozostałości, nie wymaga przerw związanych z bezpieczeństwem i jest odpowiedni do produkcji żywności ekologicznej

Skuteczność

Nasze badania dowodzą 100% skuteczności w zwalczaniu typowych gatunków szkodników, bez względu na to, w jakim stadium rozwoju się znajdują

Przyjazność dla środowiska

Odzyskany CO₂ jest bardziej przyjazny dla środowiska niż jego chemiczne odpowiedniki

Opłacalność

Obróbka pod ciśnieniem atmosferycznym jest bezproblemowa i tania, choć proces trwa dłużej

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach do zwalczania szkodników?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

Skontaktuj się z nami

Gazy

Gazy firmy AirProducts, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Dwutlenek węgla

Nasze zespoły doświadczonych ekspertów są w stanie – w oparciu o posiadaną wiedzę branżową na temat obszaru działalności klienta – zaproponować najkorzystniejsze dostawy sprężonego lub ciekłego dwutlenku węgla oraz optymalne rozwiązania technologiczne.

Usługi spożywcze Freshline®

Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w zamrażaniu, chłodzeniu i pakowaniu, Air Products pomaga Klientom w tworzeniu nowych, unikalnych produktów żywnościowych, wychodząc naprzeciw konsumentom poszukującym żywności zdrowej i wygodnej w użyciu. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, służąc doradztwem technicznym na każdym etapie współpracy. Przeprowadzamy dla Państwa testy w zakładzie, oferujemy doradztwo obejmujące ocenę i optymalizację procesów, usługi analityczne i wsparcie szkoleniowe.

Dowiedz się więcej

Zastanawiasz się nad jakością i zgodnością z przepisami?

Nasze gazy i urządzenia stosowane do celów spożywczych są zgodne z odpowiednimi przepisami dotyczącymi żywności. Firma Air Products stawia na bezpieczeństwo i jakość produktów.

Dowiedz się więcej