Rozwiązania usuwające cierpkość persymony

Szybki i naturalny sposób na poprawę jakości owoców persymony

Zbierasz owoce persymony wcześnie, by zapewnić im optymalną konsystencję i chcesz rozwiązać problem ich cierpkiego posmaku? Szukasz alternatywy dla długiej i nie do końca jednorodnej obróbki na bazie etanolu?

Niezależnie od tego, czy przetwarzasz małe czy duże ilości owoców, nasze rozwiązania Freshline® do usuwania cierpkości persymony pozwolą Ci w naturalny i bezpieczny sposób poprawić jakość produktów. Nasze zautomatyzowane procesy obróbki oparte na CO₂, przeprowadzane zaraz po zbiorach, polegają na umieszczeniu owoców w stałej atmosferze o wysokiej zawartości CO₂ i dokładnej temperaturze na 18 do 24 godzin. To powoduje, że taniny wchodzą w reakcję i stają się nierozpuszczalne. Poniżej progu 1 mg/g rozpuszczalnych tanin w owocach odczuwalna cierpkość produktu jest minimalna, co skutkuje wyższym poziomem satysfakcji klienta.

Dlaczego warto stosować nasze rozwiązania CO₂ do owoców persymony?

Krótki czas obróbki

Obróbka trwa maksymalnie 24 godziny w porównaniu z 48 godzinami wymaganymi przy obróbce etanolem

Poprawa jakości produktów

Produkt ma lepszą konsystencję, a garbniki nie są już wyczuwalne

Opłacalność

Konkurencyjne ceny i zautomatyzowany proces optymalizacji zużycia gazu

Elastyczność

Proces obróbki można dostosować do rodzaju persymony i stopnia dojrzałości owoców

Bezpieczeństwo

Automatyczne odsysanie CO₂ w komorze w przypadku przypadkowego otwarcia drzwi na końcu obróbki

Niezawodne

Zautomatyzowany proces jest stale monitorowany, co gwarantuje stały optymalny poziom CO₂

Zastanawiasz się nad jakością i zgodnością z przepisami?

Nasze gazy i urządzenia stosowane do celów spożywczych są zgodne z odpowiednimi przepisami dotyczącymi żywności. Firma Air Products stawia na bezpieczeństwo i jakość produktów.

Dowiedz się więcej

Usługi spożywcze Freshline®

Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w zamrażaniu, chłodzeniu i pakowaniu, Air Products pomaga Klientom w tworzeniu nowych, unikalnych produktów żywnościowych, wychodząc naprzeciw konsumentom poszukującym żywności zdrowej i wygodnej w użyciu. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, służąc doradztwem technicznym na każdym etapie współpracy. Przeprowadzamy dla Państwa testy w zakładzie, oferujemy doradztwo obejmujące ocenę i optymalizację procesów, usługi analityczne i wsparcie szkoleniowe.

Dowiedz się więcej

Optymalizacja po zbiorach

Gazy spożywcze mogą pomagać w optymalizacji jakości owoców i przyspieszać lub spowalniać ich dojrzewanie, zapewniając optymalną elastyczność dystrybucji i zadowolenie klienta końcowego.

Gazy

Gazy firmy AirProducts, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Dwutlenek węgla

Nasze zespoły doświadczonych ekspertów są w stanie – w oparciu o posiadaną wiedzę branżową na temat obszaru działalności klienta – zaproponować najkorzystniejsze dostawy sprężonego lub ciekłego dwutlenku węgla oraz optymalne rozwiązania technologiczne.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Interesują Cię nasze rozwiązania do usuwania cierpkości?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

Skontaktuj się z nami