Rozwiązania do przechowywania produktów w kontrolowanej atmosferze

Naturalne spowolnienie dojrzewania owoców podczas magazynowania i transportu

Wysyłasz zebrane owoce do odległych regionów i chcesz mieć pewność, że nie dotrą one zepsute do miejsca przeznaczenia? A może próbujesz zapewnić stałe dostawy przez cały rok owoców sezonowych?

Obniżenie poziomu tlenu i kontrola stężenia CO₂ w miejscu przechowywania w połączeniu z obniżoną temperaturą i kontrolowaną wilgotnością może pomóc w znacznym wydłużeniu okresu przydatności owoców do spożycia.

Nasze rozwiązania do przechowywania w kontrolowanej atmosferze redukują poziom tlenu w środowisku magazynowym poprzez wtłaczanie określonych ilości azotu. W przypadku magazynów niehermetycznychtakich jak kontenery morskie lub ładownie — nasze rozwiązania mogą stale monitorować poziom tlenu i dwutlenku węgla oraz w razie potrzeby wprowadzać azot, aby zapewnić optymalne, obniżone stężenie tlenu.

Dlaczego warto korzystać z naszych rozwiązań do przechowywania produktów w kontrolowanej atmosferze

Kontrola procesu dojrzewania

Dwu- lub trzykrotnie dłuższy okres przydatności do spożycia

Zachowanie jakości produktu

Pozwala zachować smak i jakość świeżych owoców i warzyw

Niezawodność

Precyzyjna i stała kontrola i regulacja poziomu tlenu i CO₂

Zapytaj eksperta

Jose Luis Calvo

Ekspert ds. technologii żywności, Hiszpania

"Czy gazy spożywcze mogą pomóc w rozwiązywaniu innych problemów po zbiorach?"

Tak. Nasze gazy mogą przyspieszać lub spowalniać dojrzewanie owoców. Mogą również neutralizować cierpkość persymony.

 

Membrany PRISM do kontrolowanej atmosfery

Usługi spożywcze Freshline®

Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w zamrażaniu, chłodzeniu i pakowaniu, Air Products pomaga Klientom w tworzeniu nowych, unikalnych produktów żywnościowych, wychodząc naprzeciw konsumentom poszukującym żywności zdrowej i wygodnej w użyciu. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, służąc doradztwem technicznym na każdym etapie współpracy. Przeprowadzamy dla Państwa testy w zakładzie, oferujemy doradztwo obejmujące ocenę i optymalizację procesów, usługi analityczne i wsparcie szkoleniowe.

Dowiedz się więcej

Zastanawiasz się nad jakością i zgodnością z przepisami?

Nasze gazy i urządzenia stosowane do celów spożywczych są zgodne z odpowiednimi przepisami dotyczącymi żywności. Firma Air Products stawia na bezpieczeństwo i jakość produktów.

Dowiedz się więcej

Gazy i opcje dostarczania

Gazy firmy AirProducts, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Generatory gazu

Oferujemy kompleksową ofertę bezpiecznych, niezawodnych i ekonomicznych technologii wytwarzaniu gazów na miejscu (on-site), które pomagaja klientom, dbającym o zrównoważony rozwój, obniżyć ślad węglowy, zwiększyć efektywność energetyczną, poprawić jakość produktu końcowego i poprawić efektywność środowiskową.

Interesują Cię nasze rozwiązania do przechowywania w kontrolowanej atmosferze?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

Skontaktuj się z nami