Tlen

Gaz uniwersalny na potrzeby branży przetwarzania metali i materiałów

Tlen jest wykorzystywany w wielu procesach przetwarzania metali i materiałów, takich jak żłobienie, natryskiwanie termiczne i spawanie.

Może być używany do wspomagania spalania podczas natryskiwania powłok paliwowo-tlenowych z dużą prędkością (HVOF) i natryskiwania płomieniowego. Jest również wykorzystywany podczas procesów żłobienia, w których materiał jest najpierw ogrzewany do temperatury zapłonu, a następnie wypalany strumieniem tlenu. W procesach spawania można wykorzystywać tlen do spalania paliwa gazowego i szybkiego, lokalnego ogrzewania.

Oferujemy tlen w formie sprężonej i w stanie ciekłym o różnych stopniach czystości i stężeniach.

Nasze zespoły doświadczonych ekspertów działające na całym świecie są w stanie – w oparciu o posiadaną wiedzę na temat obszaru działalności klienta i wiedzę branżową – zaproponować dostawy tlenu w formie sprężonej lub ciekłej oraz optymalne rozwiązania technologiczne dopasowane do potrzeb klienta.

​Tlen używany do przetwarzania metali i materiałów

Tlen może być używany w wielu zastosowaniach w produkcji komponentów z metali i materiałów:

  • Natryskiwanie cieplne
  • Lutowanie tlenowo-paliwowe
  • Żłobienie
  • Spawanie

w celu zapewnienia korzyści, takich jak:

  • poprawa jakości części;
  • usprawnienie procesów i zwiększenie wydajności produkcji;
  • Zmniejszenie ilości odpadów

Zapytaj eksperta

John Dwyer

Inżynier ds. zastosowań microbulk, Ameryka Północna

"Używam butli z gazem wysokociśnieniowym i martwię się o bezpieczeństwo. Czy istnieje lepsza opcja?"

Butle z gazem wysokociśnieniowym są zwykle wykorzystywane przez użytkowników w przypadku małych i średnich zapotrzebowań gazu. Naraziło to firmy na zagrożenia bezpieczeństwa związane z przemieszczaniem butli i ekspozycją na wysokie ciśnienie. Konsolidacja do scentralizowanego systemu mikrocystern eliminuje konieczność obsługi butli i zmniejsza ryzyko wymieszania produktu. Kolejne korzyści obejmują zmniejszenie narażenia na kontakt z pojemnikami pod wysokim ciśnieniem i mniejszy ruch transportowy dzięki rzadszym dostawom. Firma Air Products opracowała opcję dostarczania mikrocystern Cryoease® jako ekonomiczną i niezawodną alternatywę dla butli azotu, argonu, tlenu i dwutlenku węgla pod wysokim ciśnieniem. Oprócz wydajnych i elastycznych systemów przechowywania dostępne są także innowacyjne rozwiązania rurowe, które ułatwiają płynne przejście od butli do mikrocystern.

Opcje dostarczania

Firma Air Products może pomóc w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostarczania dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego. Gazy przemysłowe są zazwyczaj zapewniane w postaci gazowej i ciekłej za pośrednictwem różnych systemów dostarczania.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

CryoEase® Microbulk - ekonomiczny zamiennik butli

Mikrocysterny to nowoczesna opcja polegająca na dostarczaniu gazu poprzez napełnianie na miejscu zamiast metodą tradycyjną stosowaną w przypadku zapotrzebowania na mniejsze objętości, gdzie gaz jest dostarczany w ramach wymiany pustych butli i naczyń Dewara. Mikrocysterny to specjalnie zaprojektowane cysterny ze zintegrowanymi elementami sterującymi, oferujące elastyczność w zakresie doboru zbiornika. Możliwa jest końcowa eksploatacja w formie czystych gazów, cieczy kriogenicznych lub mieszanin gazów uzyskanych przy użyciu mieszacza zainstalowanego w zakładzie klienta.

Nawet jeśli klient zużywa zaledwie dziesięć butli tego samego gazu miesięcznie, mikrocysterny CryoEase® mogą stanowić skuteczne rozwiązanie.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami technicznymi.

Możemy pomóc w optymalizacji wykorzystywania tlenu, aby poprawić jakość, usprawnić procesy i zwiększyć wydajność produkcji.

Skontaktuj się z nami

Karty Charakterystyki Produktów

Biblioteka kart charakterystyki produktu

CENTRUM ZASOBÓW