Generatory wodoru na miejscu

Generowanie wodoru na miejscu jest alternatywą dla dostarczanego produktu i oferuje klientom unikatowy sposób zasilania stacji paliw. Dostępne są dwie technologie — reformery metanu i elektrolizery.

Generatory wodoru PRISM® Air Products to reaktory do reformingu parowo-metanowego, które wykorzystują wysoce wydajny i niezawodny proces, który minimalizuje koszty operacyjne. Generatory wodoru PRISM są przeznaczone do zasilania stacji paliw do 1800 kg dziennie. Czystość wodoru wytwarzanego przez nasze generatory spełnia rygorystyczne wymagania stawiane ogniwom paliwowym.

Generatory cechują się kompaktową, modułową konstrukcją ułatwiającą instalację. Wysoki czas działania jest możliwy dzięki niezawodności zaprojektowanej w generatorze wodoru PRISM i łatwej konserwacji. W celu zapewnienia nieprzerwanych dostaw można również zapewnić w pełni zintegrowane systemy tworzenia kopii zapasowych.

 

Generator wodoru PRISM Air Products

 • Gazowy wodór 
 • Parowy reformer metanu (SMR) 
 • 200–1800 kg / dzień 
 • Wysoka niezawodność
 • Poziomy czystości 99,999% lub lepsze 
 • Kompaktowa, modułowa konstrukcja
Karta danych systemów generowania wodoru PRISM®

Opcje dostawy generatora wodoru PRISM®

Sprzedaż gazu

Air Products projektuje, instaluje, konserwuje, jest właścicielem i operatorem generatora wodoru w zakładzie z nadmiarowymi źródłami zapasowymi w celu zwiększenia niezawodności.

Sprzedaż sprzętu

Air Products projektuje i dostarcza pod klucz generator wodoru na podstawie umowy zakupu. Użytkownik instaluje, posiada i obsługuje zakład w swoim zakładzie lub nabywa usługi od Air Products w celu obsługi instalacji, obsługi i konserwacji instalacji.

Zalety generatorów wodoru Prism (PHG)

Ekonomiczne dostawy

Wydajne wykorzystanie gazu ziemnego minimalizuje koszty energii i zmniejsza ogólny koszt jednostkowy gazu w przeliczeniu na jednostkę

Łatwa instalacja

Całkowicie kompaktowa, modułowa konstrukcja zajmuje niewiele miejsca i jest łatwa w instalacji — redukuje czas przestojów i minimalizuje koszty operacyjne

Wysoka niezawodność

Zdalne monitorowanie w czasie rzeczywistym w trybie 24/7 oraz w pełni zintegrowane systemy tworzenia kopii zapasowych zapewniają nieprzerwane dostawy produktów

Elastyczna obsługa

Zaprojektowane w oparciu o najlepsze w branży tryby rozruchu i regulacji, PHG mogą być instalowane jako systemy jedno- lub wielostanowiskowe, zapewniając elastyczne i wydajne dostawy

Portfolio opcji dostaw w celu spełnienia szeregu wymagań

Oferujemy pełne spektrum generatorów wodoru na miejscu i możemy zaoferować odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb, niezależnie od objętości, ciśnienia, poziomu czystości, natężenia przepływu i modelu operacyjnego.

Wiedza, na której możesz polegać, a także spokój ducha

Pozwól, aby nasi eksperci nie zgadywali problemów związanych ze znalezieniem taniej, długoterminowej i zrównoważonej alternatywy dla wodoru dostarczanego z wykorzystaniem wytwarzania wodoru na miejscu.

Elektrolizer wodoru

Oprócz generatorów wodoru PRISM, firma Air Products współpracuje z wiodącymi w branży dostawcami elektrolizerów, aby zintegrować ten tryb produkcji na miejscu ze stacjami paliw oraz w zastosowaniach power-to-gas. Inżynierowie Air Products projektują stację tak, aby płynnie współpracowała z elektrolizerem, zapewniając, że projekt jest bezpieczny, niezawodny i ekonomiczny.

Kluczowe cechy elektrolizerów:

 • Gazowy wodór
 • Technologia membrany do wymiany protonów (PEM) lub wodorotlenku potasu (KOH)
 • Produkcja wodoru bez użycia węgla przy zastosowaniu odnawialnej energii elektrycznej
 • Różne ilości/dzień w zależności od wymagań stacji paliw
 • Poziomy czystości 99,9995%
 • Odpowiednie możliwości wyłączania przy zróżnicowanym zapotrzebowaniu

Gazy

Gazy Air Products, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu różnych branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Wodór do tankowania

W ostatnich latach wodór stał się alternatywnym, przyjaznym dla środowiska paliwem. Jako nośnik energii wodór ma wiele zalet w porównaniu z innymi alternatywami, zwłaszcza gdy jest używany w ogniwach paliwowych.

Interesuje Cię produkcja wodoru na miejscu?

Porozmawiaj z naszymi ekspertami na temat korzyści płynących z produkcji wodoru na miejscu i porównania jej z wodorem dostarczanym do zakładu klienta.

Skontaktuj się z nami

Centrum zasobów