Palnik Cleanfire® HRₓ™

Palnik tlenowo-paliwowy nowej generacji dla przemysłu szklarskiego

Palnik Cleanfire® Palnik HRₓ™ firmy Air Products wykorzystuje technologię etapowego dozowania tlenu i pozwala na dokładne sterowanie zakresem i lokalizacją dozowania. Palnik HRₓ™ oferuje rozszerzoną funkcjonalność i elastyczność oraz niezrównaną wydajność przy zastosowaniu w piecu do topienia szkła — czy to jako dodatkowy palnik uzupełniający działanie pieca powietrzno-paliwowego tzw. (boosting), czy też stosowany w piecu z pełnym opalaniem tlenowo paliwowym— w celu zwiększenia oszczędności paliwa, obniżenia emisji NOₓ lub zmniejszenia ilości piany. Zapewnia on personelowi natychmiastowy dostęp do aktualnych parametrów pracy palnika w sterowni lub zdalnie przez komputery i urządzenia mobilne za pośrednictwem funkcji Air Products Smart Technology. Funkcja ta wykorzystuje najnowocześniejsze czujniki diagnostyczne palników i komunikację bezprzewodową w celu monitorowania kluczowych parametrów pracy palnika.

W ofercie posiadamy również możliwość demontracji pracy palnika w naszym pilotażowym zaawansowanym laboratorium czystej energii.

Palnik Cleanfire® HRₓ™

  • Palnik Cleanfire® HRₓ™ działa na zasadzie etapowego dozowania tlenu, zwiększając funkcjonalność i osiągane korzyści. Możliwość wyboru lokalizacji wprowadzania tlenu i jego objętości w różnych obszarach pieca do topienia zwiększa promieniowanie płomienia i zapewnia wyższą oszczędność paliwa
  • Bardzo niskie emisje NOₓ
  • Możliwość redukcji piany zapewnia wyższą jakość produkcji szkła
  • Zwiększona wydajność
  • Opcjonalne oprzyrządowanie do zdalnego monitorowania wydajności

Mieszanki wodoru do topienia szkła, rozwijająca się technologia

Palnik HRx jest dobrze wyposażony do obsługi spalania gazu ziemnego i mieszanin H2, zapewniając natychmiastową ścieżkę do zmniejszenia śladu węglowego bez powodowania:

  • Wyższe temperatury ścianek piersi
  • Podwyższone emisje NOx
  • Nieefektywność topienia szkła

ETAPOWE SPALANIE TLENOWE W PIECACH PALIWOWO-TLENOWYCH DO WYTOPU

Niniejszy artykuł prezentuje zasady stopniowania spalania tlenowego oraz jego nowatorskie zastosowania w piecach do topienia szkła.

Zaawansowane laboratorium czystej energii — wirtualne pokazy w różnych lokalizacjach

Zaawansowane laboratorium czystej energii to nasz najnowszy zakład demonstracyjny, który umożliwia rozwój i testowanie systemów spalania na pełną skalę z wykorzystaniem paliw klienta. Ponadto system zdalnego przetwarzania obrazu umożliwia uczestnictwo w testach w czasie rzeczywistym przez Internet.

Palnik tlenowo-paliwowy Cleanfire® HRₓ™

Obejrzyj krótki film, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób nasz palnik może pomóc zwiększyć wydajność i jakość produkcji szkła.

Poszukujesz najnowszych technologii tlenowo-paliwowego wytapiania szkła?

Inżynierowie Air Products chętnie zademonstrują unikalne korzyści, jakie może przynieść Twojej firmie nowy palnik Cleanfire® HRₓ™.

Skontaktuj się z nami już dziś!

Centrum zasobów