Kriogeniczny układ sprężania wodoru lub helu

Tani, skuteczny sposób na spełnienie wymagań produkcyjnych

Producenci przemysłowi wymagający wodoru lub helu pod wysokim ciśnieniem do produkcji chemikaliów, rafinerii, bioenergii oraz odpalenia statków kosmicznych mogą teraz obniżyć koszty i skrócić czas pracy dzięki zastosowaniu kriogenicznego układu sprężania wodoru lub helu (CHC) firmy Air Products. Jest to opatentowany system dostarczania cieczy, który zapewnia pełną elastyczność operacyjną dla przepływów cieczy do 120 000 SCFH pod ciśnieniem do 10 000 PSIG. Zmieniające się potrzeby produkcyjne można dopasować natychmiast, co zmniejsza koszty i minimalizuje czas przestojów.
Pobierz broszurę dotyczącą kriogenicznego układu sprężania wodoru

​Korzyści wynikające z zastosowania sprężarek CHC

  • Niższe koszty inwestycyjne
  • Zmniejszenie kosztów operacyjnych dzięki minimalizacji strat powietrza
  • Zwiększona wydajność dzięki śledzeniu obciążenia
  • Łatwa instalacja

Działanie systemu CHC

Ciekły wodór lub hel jest kierowany ze zbiornika przez izolowane próżniowo przewody rurowe do wlotu sprężarki CHC. Warunki wlotowe są regulowane za pomocą pneumatycznego zaworu sterującego na linii cieczy. Moduł CHC spręża ciekły wodór/hel do wymaganego ciśnienia przez równolegle dwa końce sprężania. Przepływ kriogeniczny jest kierowany do parowników w celu ich ogrzania do temperatury otoczenia. Gaz z obiegu zwrotnego jest kierowany z powrotem do pompy ssącej lub zbiornika.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wykorzystaj nasze światowej klasy doświadczenie.

Skontaktuj się z naszym ekspertem technicznym, który pomoże w projektowaniu, wykonaniu i obsłudze systemu dostaw gazu do konkretnych zastosowań.

Dowiedz się więcej

CENTRUM ZASOBÓW