Victoria Brifo
Victoria Brifo Download full resolution image

Victoria Brifo

Starsza wiceprezes i
dyrektor ds. zasobów ludzkich

Victoria Brifo jest starszym wiceprezesem i dyrektorem ds. zasobów ludzkich w Air Products. Jest odpowiedzialna za kierowanie wszystkimi aspektami organizacji działu zasobów ludzkich firmy, w tym działami HR, różnorodnością i poczuciem przynależności, zarządzaniem talentami oraz wynagrodzeniem i świadczeniami, a także działem Global Health and Wellness, a także korporacyjnym działem lotnictwa i transportem.

Pani Brifo dołączyła do zespołu Air Products w 2001 r. jako kierownik zakładu w Geismar w stanie Luizjana, a następnie przeszła przez szereg stanowisk kierowniczych, aby w 2005 r. zostać globalnym dyrektorem ds. różnorodności. W 2008 r. została mianowana globalnym kierownikiem oddziału Electronics Operations, by w roku 2011 przenieść się do Grupy Merchant i w 2011 r. stanąć na czele działu gazów generowanych. W 2014 r. Pani Brifo objęła rolę lidera globalnej transformacji gazów sprężonych, gdzie podejmowała inicjatywy związane z transformacją organizacji i wydajnością operacyjną. Następnie została mianowana wiceprezesem Global Gases, a następnie wiceprezesem ds. sprzedaży urządzeń, wsparcia zakładu i centralnego zaopatrzenia.

Pani Brifo ukończyła kierunki inżynierii chemicznej oraz nauk politycznych na Massachusetts Institute of Technology. Jest członkiem zarządu Trinseo.

6/2021