Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots

Sean D. Major

Wiceprezes wykonawczy, generalny radca prawny i sekretarz

Sean D. Major jest wiceprezesem, generalnym radcą prawnym i sekretarzem w Air Products. Kieruje działaniami prawnymi firmy na całym świecie. Od końca 2020 r. jest również odpowiedzialny za dział ds. środowiska, zdrowia, bezpieczeństwa i jakości. 

Pan Major posiada rozległe doświadczenie w doradzaniu zarządom, kadrze i zespołom kierowniczym w spółkach publicznych, w szczególności w kwestiach związanych z ładem korporacyjnym, relacjami strategicznymi, przejęciami i zbyciem przedsiębiorstw, restrukturyzacjami, joint venture, finansowaniem projektów i rynkami kapitałowymi. Po tym, jak mieszkał i pracował jako adwokat w Azji i Europie, pan Major negocjował, dokumentował i zamykał wiele złożonych transakcji transgranicznych w ponad 50 jurysdykcjach. 

Przed rozpoczęciem pracy w firmie Air Products w 2017 r., od roku 2007 pełnił funkcję wiceprezesa, generalnego radcy prawnego i sekretarza w firmie Joy Global, wiodącego producenta i serwisanta wysokowydajnego sprzętu górniczego. W latach 2011-2016 Pan Major był dyrektorem, a od 2012 r. pełnił również funkcję prezesa w firmie FutureGen Industrial Alliance, konsorcjum producentów energii, które współpracowało z Departamentem Energii Stanów Zjednoczonych przy projektowaniu i pozwoleniach dotyczących komercyjnego, głęboko zasolonego miejsca przechowywania CO₂, technologii spalania tlenowego oraz technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla. Na początku swojej kariery zawodowej pan Major był zatrudniony w firmach Johnson Controls i Abbott Laboratories, gdzie zdobywał doświadczenie na stanowiskach o rosnącej odpowiedzialności. Przed przeprowadzką pan Major odbyła siedmioletnie praktyki w kancelariach w Chicago i Tokio. 

Pan Major uzyskał tytuł licencjata ekonomii na DePau University, doktorat z prawa (J.D.) na Indiana University School of Law i tytuł MBA na Northwestern University’s Kellogg School of Management. 

6/2021