Sean D. Major
Sean D. Major Download full resolution image

Sean D. Major

Wiceprezes wykonawczy, generalny radca prawny i sekretarz

Sean D. Major jest wiceprezesem wykonawczym, generalnym radcą prawnym i sekretarzem Air Products. Kieruje działaniami prawnymi firmy na całym świecie. Ponadto pan Major jest odpowiedzialny za globalną organizację ds. Środowiska, zdrowia, bezpieczeństwa i jakości oraz za dział relacji z rządem.

Pan Major posiada rozległe doświadczenie w doradzaniu i doradzaniu zarządom, kadrze kierowniczej i zespołom kierowniczym w spółkach publicznych, w szczególności w kwestiach związanych z ładem korporacyjnym, relacjami strategicznymi, przejęciami i dywestycjami, restrukturyzacjami, joint venture, finansowaniem projektów i kapitałem transakcje rynkowe. Po tym, jak mieszkał i pracował jako adwokat w Azji i Europie, pan Major negocjował, dokumentował i zamykał wiele złożonych transakcji transgranicznych w ponad 50 jurysdykcjach. 

Przed rozpoczęciem pracy w firmie Air Products w 2017 r., od roku 2007 pełnił funkcję wiceprezesa, generalnego radcy prawnego i sekretarza w firmie Joy Global, wiodącego producenta i serwisanta wysokowydajnego sprzętu górniczego. Pan Major pełnił także funkcję dyrektora 2011-2016, a od 2012 r. Prezesa FutureGen Industrial Alliance, konsorcjum producentów energii, które współpracowało z Departamentem Energii Stanów Zjednoczonych przy projektowaniu i wynajmowaniu komercyjnego miejsca składowania CO2 w głębokiej soli i zaawansowane, krytyczne aspekty spalania tlenowego oraz technologii wychwytywania i składowania węgla. Na początku swojej kariery zawodowej pan Major był zatrudniony w firmach Johnson Controls i Abbott Laboratories, gdzie zdobywał doświadczenie na stanowiskach o rosnącej odpowiedzialności. Przed przeprowadzką pan Major odbyła siedmioletnie praktyki w kancelariach w Chicago i Tokio. 

Pan Major uzyskał tytuł licencjata ekonomii na DePau University, doktorat z prawa (J.D.) na Indiana University School of Law i tytuł MBA na Northwestern University’s Kellogg School of Management. 

Pan Major jest przewodniczącym Rady Powierniczej Fundacji Air Products.

4/2023