Melissa Schaeffer
Melissa Schaeffer Download full resolution image

Melissa Schaeffer

Starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. finansów

Melisa Schaeffer jest starszym wiceprezesem i dyrektorem finansowym w firmie Air Products. Odpowiada za globalne działania finansowe Air Products, w tym kontrolę finansową, księgowość, środki pieniężne, podatki, audyt i usługi dzielone (Shared Business Services). 

Pani Schaeffer dołączyła do Air Products w 2016 r. jako wiceprezes, dyrektor ds. audytu wewnętrznego, gdzie kierowała działem odpowiedzialnym za proaktywne monitorowanie zgodności, prowadzenie kontroli oraz program zgodności Sarbanes Oxley (SOX). W 2020 r. została powołana na stanowisko wiceprezesa działu finansowego dla GEMTE, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Indii. Jej zadania obejmowały odpowiedzialność finansowa dla obu Ameryk - największy segment sprawozdawczy firmy oraz odpowiedzialność za kontrolę, planowanie i wspomaganie finansowe decyzji w w zakresie funkcji związanych z technologiami, inżynierią, realizacją projektów, zaopatrzeniem, produkcją, budową i uruchamianiem, a także biznesami sprzedaży urządzeń i wsparciem zakładów, technologiami i urządzeniami dla skroplonego gazu ziemnego (LNG), systemami membranowymi PRISM®, firmami Gardner Cryogenics i Rotoflow. 

Przed dołączeniem do Air Products, Pani Schaeffer zajmowała stanowisko dyrektora globalnego ds. audytu wewnętrznego w firmie Trinseo. Przez 10 lat była także zatrudniona w firmie Ernst & Young, a wcześniej pracowała w firmie Siemens, gdzie uczestniczyła w programie Leadership Finance Development.

Pani Schaeffer ukończyła Indiana University na kierunku Finanse i Księgowość oraz skończyła studia MBA na Villanova University. Zasiada w radzie dyrektorów firmy Trane Technologies.

10/2022