Benzyna

Paliwem, które wykorzystuje największą ilość naszych produktów, jest benzyna. Rafinerie zużywają ogromne ilości naszego wodoru w celu zmniejszenia zawartości siarki i innych zanieczyszczeń w paliwach transportowych o czystszym spalaniu. 

Balony

Cóż to za impreza bez balonów? Nasze hel i helowe produkty do pakowania napełniają balony, aby nadać waszym imprezom bardziej uroczystego charakteru. W Wielkiej Brytanii ten produkt dostarczamy na imprezy w naszych butlach z helem Balloonium®.      

Ciepło

Ciepło wytwarzane podczas przetwarzania gazu syntezowego – mieszaniny tlenku węgla i wodoru, które są dwoma z naszych produktów – może zostać wykorzystane do wytwarzania energii elektrycznej za pomocą turbiny gazowej lub generatora pary. Używanie gazu syntezowego do wytwarzania ciepła lub energii jest znacznie czystsze niż bezpośrednie spalanie węgla.

Heat thermostat
Cynk

Jednym z najważniejszych zastosowań cynku jest wytwarzanie powłok ochronnych dla stali. Produkujemy azot, aby zapewnić atmosferę beztlenową do wytapiania cynku, oraz ciekły azot, aby zlikwidować odlewy ciśnieniowe cynku.

Cynamon (mielony)

Nasze rozwiązania PolarFit® wykorzystują moc chłodzącą ciekłego azotu do usuwania ciepła wytwarzanego podczas mielenia cynamonu i innych przypraw. Taka kontrola temperatury umożliwia nie tylko wytwarzanie bardzo drobnych cząstek przypraw, ale także pomaga zachować aromat i smak.

Cinnamon
Czystsze powietrze

Dostarczamy technologie umożliwiające wychwytywanie, oczyszczanie i ponowne wykorzystanie dwutlenku węgla (CO2) i lotnych związków organicznych (LZO). Budowa nowych zakładów z użyciem tych technologii lub unowocześnianie dużej bazy istniejących elektrowni węglowych może znacznie zmniejszyć emisję CO2 i LZO, a w efekcie uzyskać czystsze powietrze.

Dyski twarde

Hel ma mniejszą gęstość od powietrza, a gdy jest używany w komputerowych dyskach twardych, powoduje mniejsze opory i turbulencje, co poprawia prędkość pracy i przechowywanie danych przy mniejszym zużyciu energii.

Desery

Nasze gazy dla przemysłu spożywczego Freshline® wydłużają okres przydatności do spożycia deserów, poprawiają jakość i minimalizują ilość odpadów. Ponadto stosowanie azotu do chłodzenia niektórych powierzchni żywności może przyspieszyć i ułatwić układanie warstw oraz zapobiec mieszaniu dwóch różnych produktów żywnościowych.

dessert
Eksploracja podwodna

Mieszanka helu i tlenu jest używana przez nurków głębinowych w celu zminimalizowania ryzyka utraty przytomności, umożliwiając im nurkowanie i utrzymanie się na większej głębokości przez dłuższy czas. 

Scuba diver
Energetyka

Energetyka to ważny rynek końcowy dla naszych produktów i technologii. Stale opracowujemy rozwiązania z zakresu czystej energii, w tym wodór jako paliwo w transporcie; technologię LNG (skroplonego gazu ziemnego) dla gazu ziemnego jako paliwa alternatywnego; procesy bioenergetyczne; oraz gazy i materiały do zasilania alternatywnego. Tymczasem dzięki gazyfikacji dostarczamy gaz syntezowy (syngaz), który można przekształcić w źródła energii. 

Energy light bulbs
Farby

Osłanianie farb i powłok suchym azotem pomaga chronić je przed tlenem i zanieczyszczeniami, dzięki czemu są zawsze gotowe do użycia. 

Paint can
Gaz ziemny

Nasza technologia i gigantyczne wymienniki ciepła były używane do wytwarzania większości skroplonego gazu ziemnego (LNG) wytwarzanego na świecie w ciągu ostatnich pięciu dekad.

Natural gas
Inteligentne urządzenia

Nasze gazy i technologie są używane do testowania, montażu i pakowania półprzewodników, które trafiają do urządzeń następnej generacji, takich jak tablety, komputery i telefony komórkowe.

Mobile devices
Izolacja

Odgrywamy pewną rolę w zwiększaniu efektywności energetycznej domów i firm, dostarczając producentom izolacji z włókna szklanego naszą technologię tlenową i palnikową, która pomaga im wydajniej stapiać surowce i zmniejszać emisję.

Internet

Do szybkiego Internet wykorzystuje się kable światłowodowe. Przy produkcji tych kabli nasz hel jest używany podczas procesu studzenia.

Jarmuż

Niezależnie od tego, czy wyciskasz sok, pieczesz go, czy też dodajesz jarmuż do dania głównego lub sałatki, chcesz, aby był świeży. Niektóre warzywa, jak jarmuż, zaczynają wykazywać oznaki psucia się na długo przed większością innych produktów spożywczych. Po właściwym oczyszczeniu, schłodzeniu i umieszczeniu w odpowiednich opakowaniach, trwałość niektórych świeżych produktów może zostać znacznie przedłużona dzięki zastosowaniu naszych gazów MAP (do pakowania w atmosferze modyfikowanej).

Kale
Jabłka

Azot znajduje zastosowanie w wielu branżach i tysiącach produktów, w tym w wielu produktach żywnościowych. Jednym z nich jest przechowywanie jabłek. Azot z naszych systemów membranowych spowalnia proces psucia się, dzięki czemu jabłka pozostają kruche i soczyste.

Kserografia

Lasery używane w skanowaniu kserograficznym i drukowaniu wykorzystują nasz hel i azot.

Kurczak

Od skrzydełek z kurczaka po kurczaka curry – drób stał się głównym składnikiem światowej kuchni. Nasze systemy zamrażania i chłodzenia w ciekłym azocie lub dwutlenku węgla Freshline® są używane w wielu procesach przetwórstwa drobiu, w tym redukcji bakterii w surowym mięsie i indywidualnego zamrażania nuggetsów z kurczaka, dzięki czemu można łatwo wyjąć z torebki dokładnie taką porcję, jaką chcesz zrobić na kolację. 

Lody

Nasze systemy zamrażania ciekłym azotem Freshline® pomagają firmom produkującym lody zamrażać różnego rodzaju przekąski, takie jak lodowe kanapki. Systemy te zapewniają również łatwość w kształtowaniu i formowaniu nowatorskich mrożonych smakołyków. 

Ice cream sandwiches
Leczenie hiperbaryczne

Do leczenia rany potrzeba więcej niż jodu i bandaży. Czasami wykorzystywany jest nasz tlen medyczny, który jest używany w tlenoterapii hiperbarycznej (HBOT) do leczenia ran i zwalczania infekcji. 

Medycyna

Gazy o wysokiej czystości, takie jak nasz azot, spełniają standardy branżowe potrzebne firmom farmaceutycznym do bezpiecznego wytwarzania najważniejszych leków. 

Prescription bottles
Nawóz

Jednym ze sposobów wytwarzania nawozów jest proces, w którym wodór i azot – dwa z naszych produktów – są używane do wytwarzania amoniaku, niezbędnego składnika w rolnictwie. 

Narzędzia

Nasze gazy i technologie są używane do wytwarzania narzędzi metalowych, dzięki czemu są trwalsze i bardziej odporne na korozję.

Nutraceutyki

Zamrażanie, pakowanie i mielenie przy użyciu azotu lub dwutlenku węgla może pomóc w dostarczaniu najwyższej jakości produktów farmaceutycznych dla konsumentów dbających o zdrowie i dobre samopoczucie. 

Opony

Nasz wysokociśnieniowy azot o wysokiej czystości jest używany w procesie utwardzania gumy podczas produkcji opon. Ponadto nasze rozwiązania Polarfit® pomagają w recyklingu starych opon za pomocą ciekłego azotu, używanego do kruszenia gumy przed rozdrobnieniem na bardzo drobny proszek do ponownego wykorzystania.

tires
Olej roślinny

Nasz gazowy wodór jest używany w procesie utwardzania do przetwarzania płynnego oleju roślinnego na twardą margarynę. Proces ten stabilizuje olej i zapobiega psuciu się w wyniku utleniania.

Oddychanie

Oferujemy całą gamę produktów i usług, z których szpitale korzystają w leczeniu osób cierpiących na choroby płuc. Produkty te obejmują mieszaniny tlenu i leki do inhalacji.

Respiration
Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI)

Ciekły hel jest najzimniejszą substancją na ziemi (–452°F) i służy do utrzymywania niskiej temperatury cewek elektrycznych w obrazowaniu MRI (rezonans magnetyczny), umożliwiając uzyskanie zaawansowanych obrazów ciała, które pomagają lekarzom w diagnozowaniu i leczeniu chorób i urazów. 

Pochrzyny

Niezależnie od tego, czy będą smażone, czy pieczone, pomagamy w zachowaniu ich jakości i hamujemy psucie się pochrzynów dzięki naszym gazom do pakowania w atmosferze modyfikowanej (MAP).

yams
Papier

Nasze produkty są powszechnie stosowane w całej tej branży. Produkujemy tlen do procesów bielenia masy celulozowej, utleniania czarnego ługu, wzbogacania w piecu wapiennym i oczyszczania ścieków.

Pierścienie O-ring

Muszą być gładkie i dokładnie przycięte, aby pasowały do wykonywanego zadania. Stają się takie, gdy drobne pozostałości po obróbce blacharskiej są usuwane za pomocą naszych systemów do ich usuwania za pomocą ciekłego azotu.

Pomarańcze

Pomagamy w lepszym przechowywaniu pomarańczy i innych świeżych owoców dzięki naszym gazom MAP (do pakowania w atmosferze zmodyfikowanej), co stanowi bardzo skuteczny sposób na powstrzymanie psucia się owoców.

Oranges
Piwo

Dla wielbicieli piwa nie ma nic bardziej zniechęcającego niż wygazowana ciecz. Nie muszą jednak się tym martwić. Nasi oddani pracownicy opracowali systemy dostarczania dwutlenku węgla i azotu dla browarów i tawern. Opracowali także małe obiekty o rozmiarach fasoli, które trafiają do puszek piwa w celu zachowania jakże ważnego dla piwa gazu.

Beer
Płyn niezamarzający

Tlen był naszym pierwszym produktem i do dziś nadal ma setki ważnych zastosowań, w tym produkcję glikolu etylenowego, składnika płynów niezamarzających, chłodziw i środków przeciwoblodzeniowych do samochodów. 

Quiche

To po prostu kolejne z wielu zastosowań przetwórstwa spożywczego dla naszej technologii szybkiego mrożenia ciekłym azotem lub dwutlenkiem węgla.

Quiche
Respiratory

Aby pomóc pacjentom w oddychaniu, produkujemy tlen medyczny do stosowania w respiratorach.

Rakiety

Chociaż program lotów promów kosmicznych dobiegł końca, nadal dostarczamy gazy, takie jak wodór i hel, do badań kosmicznych nowej generacji. Nasz wpływ jest dosłownie nie z tego świata!

Spawanie

Nasze gazy – między innymi argon, tlen i dwutlenek węgla – oraz butle Integra® są niezbędnymi narzędziami dla nowoczesnego spawania.

Stal

Stal była naszym pierwszym rynkiem i nadal jest ważna. Hutnicy wykorzystują nasz tlen w swoich piecach do szybszego wytwarzania lepszej stali. Wykorzystują również nasz argon do produkcji stali nierdzewnej. Ponadto urządzenia do obróbki cieplnej korzystają z naszego wodoru i azotu, aby nadać stali odpowiednią wytrzymałość i inne właściwości.

Szkło kwarcowe

To bardzo czyste szkło jest najczęściej wytwarzane z krzemionki, połączonej za pomocą wodoru i tlenu. Ze względu na doskonałe właściwości optyczne i termiczne szkło kwarcowe znajduje zastosowanie w produkcji półprzewodników i w urządzeniach laboratoryjnych. 

Silniki odrzutowe

Najważniejsze części silnika i podwozia są poddawane różnym procesom natryskiwania cieplnego, które wykorzystują tlen, wodór, argon lub hel do nanoszenia powłok proszkowych na metale. Powłoki te pomagają chronić części przed zużyciem termicznym lub korozją, zwiększając w ten sposób ich wydajność i niezawodność. Dodatkowo, nasza opatentowana technologia chłodzenia ciekłym azotem jest wykorzystywana do poprawy wydajności procesu natryskiwania. 

Airplane
Szkło

Nasz tlen pomaga w topieniu szkła w sposób, który pozwala oszczędzać energię, zmniejszać emisje i podnosić jakość. Nasz azot i wodór są używane w procesie formowania szkła płaskiego do produkcji okien, mebli i samochodów. A nasze gazy obojętne poprawiają właściwości izolacyjne okien.

Window with glass
Światłowody

Nasz hel jest używany do chłodzenia kabli światłowodowych ze względu na jego unikalne właściwości przewodzenia ciepła i ciepła.

Fiber optics
Samochody

Firma Air Products przyczynia się do rozwoju wielu produktów stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Nasz tlen, argon i azot mają kluczowe znaczenie dla produkcji karoserii ze stali i aluminium, nasz hel jest używany do napełniania poduszek powietrznych podczas wypadku, a nasze gazy są używane w przetwarzaniu metali do obróbki wielu elementów silnika i innych obszarów samochodu, które umożliwiają bezpieczną jazdę. 

Car
Szczepionki

Nasz ciekły azot jest używany w procesie liofilizacji cennych i wrażliwych materiałów używanych do produkcji szczepionek i innych substancji biologicznych, które zapewniają bezpieczeństwo i zdrowie naszego społeczeństwa. 

Vaccine
Woda

Nasze rozwiązania wodne Halia® zapewniają uzdatnianie, które poprawia jakość ścieków i wody do picia dla klientów przemysłowych i miejskich.

Wino

Azot jest pomocny zarówno podczas fermentacji, jak i pakowania wina. Cin cin!

Wine and grapes
Ziti

Aby uzyskać specjalny kształt mrożonego i pokrytego sosem makaronu, przydatny jest nasz zamrażalnik bębnowy z ciekłym azotem.

Ziti
Zdjęcia rentgenowskie

Produkujemy specjalistyczny gaz ksenon do poprawy obrazowania w aparatach rentgenowskich i tomografach komputerowych. Jest on również skuteczny jako środek neuroprotekcyjny i jest używany w znieczuleniu do wielu rodzajów operacji. 

xray
Żarówki

Nasze produkty pełnią wiele funkcji w produkcji wszelkiego rodzaju oświetlenia. Nasza technologia wykorzystująca tlen i palniki jest używana do topienia szkła, a azot służy do chłodzenia i uszczelniania żarówek. Ponadto argon i azot pomagają w przepływie energii elektrycznej przez włókno żarówki, podczas gdy argon i krypton są powszechnie stosowane w świetlówkach. Argon pomaga również przewodzić prąd w lampach rtęciowych, które oświetlają nocą wiele ulic.

Incandescent, fluorescent, LED light bulbs