Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Niewidoczne gazy, widoczna zmiana dla środowiska

Nasza strategia zrównoważonego rozwoju

IDŹ NASZYM ŚLADEM

Świadomi współczesnych zagrożeń dla środowiska naturalnego, związanych z każdą niemal aktywnością przemysłową, bierzemy odpowiedzialność za naszą działalność. W trosce o planetę, w Air Products opracowaliśmy strategię zrównoważonego rozwoju, która zobowiązuje nas do osiągnięcia wyznaczonych celów redukcji emisji gazów cieplarnianych i zawiera procedury zarządzania śladem węglowym.

Idź naszym śladem i razem z nami chroń planetę

Kupując gazy Air Products, również Twoja firma zmniejsza emisję dwutlenku węgla, dzięki czemu przyczyniasz się do ochrony środowiska i bezpieczniejszej przyszłości. IDŹ NASZYM ŚLADEM i chroń planetę.

ap0294-weaken
Obniżyliśmy ślad węglowy aż o 96%

Ślad węglowy jest jedną z metod liczenia emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, które trafiają do atmosfery. Obliczanie go, a następnie podejmowanie działań służących jego obniżeniu, to ważny krok w kierunku ochrony środowiska naturalnego i poprawy klimatu. Co zrobiliśmy? Przy produkcji skroplonych gazów przemysłowych (argonu, azotu oraz tlenu) w zakładzie produkcyjnym w Kędzierzynie-Koźlu zastosowaliśmy czystą energię odnawialną, dzięki czemu zmniejszyliśmy nasz ślad węglowy aż o 96%. 

ap0066-gengas
Nasze gazy skroplone: argon, azot, tlen

Nasze innowacyjne gazy przemysłowe: argon skroplony, azot skroplony  oraz tlen skroplony mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki nim nasi odbiorcy z sektora stalowego, chemicznego, szklarskiego, elektronicznego, spożywczego, motoryzacyjnego czy medycznego mogą zwiększyć swoją produktywność i jakość produktu końcowego. To właśnie wybierając te gazy przyczyniasz się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

ap0309-wind
Stawiamy na Odnawialne Źródła Energii (OZE)

Odnawialne źródła energii to sposób na ograniczenie zmian klimatycznych. OZE czerpią z naturalnych zasobów Ziemi, takich jak wiatr, promienie słoneczne, pływy morskie czy ciepło geotermalne, których wykorzystywanie jest w pełni bezpieczne dla środowiska. Ten sposób produkcji energii generuje mniej odpadów niż procesy przetwarzania konwencjonalnych surowców energetycznych. Realizując strategię zrównoważonego rozwoju, stawiamy na czystą energię pochodzącą z paneli fotowoltaicznych oraz turbin wiatrowych, dzięki czemu zmniejszyliśmy emisję dwutlenku węgla.

ap0035-sustainability
Zapobiegamy zanieczyszczeniu środowiska

Zanieczyszczenie środowiska i wyczerpywanie się zasobów naturalnych negatywnie wpływa na bezpieczeństwo klimatyczne i przyszłość naszej planety. Do najbardziej niebezpiecznych globalnych zagrożeń należy nadmierna emisja CO2. Dlatego w strategii rozwoju Air Products stawiamy na procedury i cele, które już obniżyły roczną emisję CO2, przyczyniając się do zmniejszenia niebezpiecznego dla planety efektu cieplarnianego.