Ekstrakcja nadkrytycznym CO₂

Nadkrytyczny CO₂ (sCO₂) jest naturalny i nietoksyczny, a jednocześnie jest jednym z najmocniejszych rozpuszczalników w naturze

Czy jesteście zainteresowani usunięciem niebezpiecznych rozpuszczalników organicznych z waszych procesów? Czy jesteście zainteresowani opracowaniem bezpieczniejszych, lepszych i zdrowszych produktów?

Technologia z zastosowaniem dwutlenku węgla w stanie nadkrytycznym pozwala przekształcić ten gaz w skuteczny, ekologiczny rozpuszczalnik, który może usuwać tłuszcz pochodzący z żywności, ekstrahować i oczyszczać nutraceutyki oraz produkty naturalne lub produkować bezpieczniejsze leki.

Oprócz ekstrakcji produktów naturalnych dwutlenek węgla w stanie nadkrytycznym jest zdolny między innymi do mikronizacji barwników i leków w umiarkowanych temperaturach, sterylizacji wyrobów medycznych bez podgrzewania, barwienia lub czyszczenia na sucho tekstyliów oraz wytwarzania materiałów o wysokiej porowatości.

Jako alternatywa dla rozpuszczalników organicznych wykorzystanie dwutlenku węgla pozwala na zmniejszenie wpływu procesów na środowisko i uniknięcie kłopotów z używaniem rozpuszczalników.

​​Dlaczego warto wybrać sCO₂?

Z zastosowaniem sCO₂ do ekstrakcji pożądanych substancji czynnych lub składników niepożądanych wiąże się wiele korzyści:

Doświadczenie

Wieloletnie doświadczenie i specjalistyczna wiedza w zakresie wyboru odpowiedniego sprzętu, sposobu dostarczania dwutlenku węgla i optymalizacji procesów

Opłacalność

Rozwiązanie jest ekonomiczne w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami

Bezpieczeństwo

Dwutlenek węgla nie jest łatwopalny i jest powszechnie uznawany za bezpieczny przez FDA i organy europejskie

Precyzja

Ekstrahowane związki są rozpuszczalne w CO₂ pod różnym ciśnieniem, co umożliwia ekstrakcje selektywne

Quality Preservation

Low process temperatures ensure an optimal product quality preservation

Wydajność

Pozwala uzyskać wydajność zbliżoną do ekstrakcji z rozpuszczalników organicznych, bez uszczerbku dla jakości i bezpieczeństwa ekstraktów

Zrównoważony rozwój

Redukcja negatywnego wpływu procesów na środowisko naturalne - dwutlenek węgla jest wychwytywany z czystych emisji przemysłowych, co daje jeden z najniższych wskaźników emisji z niepolarnych rozpuszczalników

Gazy

Gazy firmy AirProducts, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Dwutlenek węgla

Nasze zespoły doświadczonych ekspertów są w stanie – w oparciu o posiadaną wiedzę branżową na temat obszaru działalności klienta – zaproponować najkorzystniejsze dostawy sprężonego lub ciekłego dwutlenku węgla oraz optymalne rozwiązania technologiczne.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o sCO₂?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI